Sztuka w RWK: Emocje 2019 dla Centrum Sztuki WRO, AIR Wro, SURVIVAL i Monika Patuszyńska w BWA [POSŁUCHAJ I ZOBACZ]

Maciek Przestalski | Utworzono: 2019-06-26 19:56 | Zmodyfikowano: 2019-06-26 20:14
A|A|A


Pod hasłem "Ludzie, miejsca, historie" przebiega rezydencja artystyczna Eneki Fernández. Pochodząca z Kraju Basków artystka opowiedziała nam o tym co robi we Wrocławiu, a Berenika Nikodemska dopowiedziała czym zajmuje się dziś AiR Wro.

Posłuchaj całej rozmowy:


 


Od piątku do wtorku potrwa 17. Przegląd Sztuki SURVIVAL. Wystawa, tym razem pod hasłem "Utajone", zlokalizowana będzie przy ul. Wiśniowej 36 we Wrocławiu, więc w budynkach dawnego Szpitala Kolejowego (przedtem Szpitala Żydowskiego), i skupi się na wątkach związanych z uzdrawianiem tkanki urbanistycznej i architektonicznej. W temat wprowadzili nas Ewa Pluta, Małgorzata Miśniakiewicz i Michał Bieniek.

Posłuchaj całej rozmowy:


 


Od czwartku w SiC! BWA do zobaczenia "Genealogia", powracającej do tej galerii po pięciu latach Moniki Patuszyńskiej. O historiach związanych ze związkami, pamięci i składaniu z fragmentów skomplikowanych konstrukcji około porozmawiałem z artystką oraz kuratorką Asią Kobyłt.

Posłuchaj całej rozmowy:


 


A na koniec wręczyliśmy kolejne Emocje 2019, czyli naszą nagrodę kulturalną. W kategorii sztuki wizualne nominowani byli: Paweł Baśnik, Yuriy Biley, Centrum Sztuki WRO, Anna Markowska i Muzeum Etnograficzne we Wrocławiu. Statuetkę zdobyło Centrum Sztuki WRO czyli "twórcy i organizatorzy Biennale Sztuki Mediów WRO, którego 30-lecie zbiegło się z różnorodną 18. edycją imponującego przeglądu dokonań artystów z całego świata – taka promocja ciągle nowej sztuki i kulturalnego Wrocławia to wartość bezcenna". W studiu zagościli Piotr Krajewski, Violetta Kutlubasis-Krajewska i Zbigniew Kupisz.

Posłuchaj całej rozmowy:


 

Do usłyszenia co środę w DAB+, aplikacjach mobilnych, do zobaczenia na www.radiowroclawkultura.pl.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama