Erik Expósito nowym napastnikiem Śląska

, informacje prasowe | Utworzono: 2019-06-26 20:10 | Zmodyfikowano: 2019-06-26 20:10
A|A|A

Nowy napastnik WKS-u w trakcie swojej dotychczasowej kariery reprezentował barwy wyłącznie hiszpańskich klubów. Jako zawodnik UD Las Palmas w wieku niespełna 21 lat zadebiutował w Primera Division. Na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Hiszpanii rozegrał łącznie 11 spotkań, zdobywając jedną bramkę (przeciwko Celcie Vigo).

W poszukiwaniach napastnika kluczowe było dla nas to, aby swoim stylem gry pasował do systemu preferowanego przez trenera Vitezslava Lavičkę – zaznacza Dariusz Sztylka, dyrektor sportowy Śląska Wrocław.

- W Eriku drzemie bardzo duży potencjał, dlatego też głęboko wierzymy, że będzie dla nas wartościowym zawodnikiem - podkreśla.

Mierzący 190 cm wzrostu napastnik pierwszą część poprzedniego sezonu spędził na wypożyczeniu w Cordobie CF, występującej w LaLiga2, a przez ostatnie pół roku grał w Las Palmas B.

- Chcę pokazać na boisku, że jestem wart tego, by tu być – mówi Erik Expósito. - Nie jestem napastnikiem jedynie czekającym na podania - staram się pokazywać do gry, pomagać w rozegraniu akcji i wychodzić do prostopadłych piłek czy też robić miejsce innym zawodnikom - dodaje.

Erik Expósito w Śląsku Wrocław będzie nosił koszulkę z numerem 9.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama