#Migawka Najwyższa kredka i największy ołówek na świecie... z Wrocławia [WIDEO Z DRONA]

Piotr Czyszkowski | Utworzono: 2019-07-16 09:29 | Zmodyfikowano: 2019-07-16 09:29
A|A|A

„Kredka i Ołówek” to najwyższe, najsłynniejsze i najbardziej rozpoznawalne akademiki na Dolnym Śląsku. Ich budowę rozpoczęto na początku lat 80. Projekt opracowało słynne małżeństwo wrocławskich architektów: Marian Barski i Krystyna Postawka-Barska. Kredka mierzy 85 metrów wysokości. Ma 23 piętra, na których rozmieszono 270 pokoi. Ołówek jest nieco niższy, ma 70 metrów wysokości i 19 kondygnacji. Oba akademiki zaprojektowano w tzw. strukturze modułowej. W każdym module znajdują się 2 pokoje, kuchnia i łazienka. Jak mówią mieszkańcy Kredki i Ołówka, każdy student - chociaż raz w życiu — powinien odwiedzić ich akademik i nacieszyć oczy widokiem z okna.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Kuka
2019-12-03 18:26:45
z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Ocena: 0
Najfajniejszym akademikiem i tak był ,,Fosik" -T8.. PWR...
~Achim
2019-11-21 14:22:32
z adresu IP: (212.106.xxx.xxx)
Ocena: -1
Żałosne, że za biednej komuny wybudowano we Wrocławiu więcej wieżowców niż w wolnej Polsce.
~Edith
2019-09-30 14:46:38
z adresu IP: (217.99.xxx.xxx)
Ocena: 1
Cudne! Spedzialam ta trzy piekne lata!
~Jorgus
2019-09-16 13:18:25
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 5
Wrocław potrzebuje więcej wieżowców. Najlepiej ok 150 m wysokich by dobrze się komponowały ze Sky Towerem.
~Jagababa
2019-09-06 20:15:34
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: -2
O ile dobrze pamiętam to skończono je chyba ok 89, bo niektóre koleżanki miały szczęście zamieszkać tam w '90 albo '91i wtedy to były nówki. Oj były piękne w porównaniu z innymi!
~Iks
2019-08-19 08:01:32
z adresu IP: (89.174.xxx.xxx)
Ocena: 2
Mieszkałem tam z dekadę temu przez ostatnie dwa lata moich studiów. Standard wyższy niż w innych akademikach UWr. A widok z okna? Ciekawie było, gdy mgła była tuż pod moim balkonem.
~dzziecko we mgle
2019-07-17 08:08:39
z adresu IP: (83.22.xxx.xxx)
Ocena: 5
Co stoi na przeszkodzie zbudowania prawdziwego miasteczka akademickiego dla np. czterdziestu tysięcy studentów ?Czy tylko pieniądze?
~Sutryk ma kota
2019-07-16 21:13:57
z adresu IP: (37.8.xxx.xxx)
Ocena: 3
Widzę, że tuba Sutryka, czyli Radio Wrocław (kiedyś najlepsze w Europie) dowiedziało się, że istnieje coś takiego jak dron. Czekam na dalsze wieści z zabawy dronem.
~Atom23
2019-07-16 13:21:28
z adresu IP: (213.225.xxx.xxx)
Ocena: 4
Mieszkałem w "Ołówku" kilka pięknych lat studenckich. Niestety, na 3 piętrze. Widok z okna nieszczególny.