Rewelacja rozgrywek rywalem Zagłębia

| Utworzono: 2009-10-28 22:18 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

fot. K&M Ziółkowscy/foto.ziolo.eu

Patrząc na ligową tabelę nie trudno wskazać faworyta tego spotkania. Polonia Bytom jest rewelacją sezonu i zajmuje świetne czwarte miejsce. Zagłębie wciąż zamyka tabelę ekstraklasy.

Wiara w dobry wynik lubinian jest tym mniejsza, że w pięciu dotychczasowych spotkaniach przed własną publicznością Zagłębie zdobyło zaledwie dwa punkty. Wszystko wskazuje zatem na bytomian. Ale miedziowi mogą pokusić się o niespodziankę.

Do składu zespołu Franciszka Smudy wraca Szymon Pawłowski. Jak bardzo potrzebuje go drużyna było widać we Wrocławiu, gdzie młody pomocnik w piętnaście minut przeprowadził więcej ofensywnych akcji niż cały zespół w drugiej połowie. Do gry powinien być także gotowy kapitan zespołu Michał Stasiak.

Zagłębie, w co ciężko uwierzyć patrząc w tabelę, gra ostatnio nieźle. Zespołowi brakuje przede wszystkim skuteczności, bo z rozgrywaniem akcji w ataku drużyna problemów nie ma. Szybko strzelona bramka może ustawić spotkanie. Tylko do siatki trzeba trafić.

Polonia zadania napastnikom Zagłębia na pewno nie ułatwi. Ekipa Jurija Szatałowa straciła w tym sezonie zaledwie osiem goli i w destrukcji radzi sobie bardzo dobrze. Sceptycy uważają jednak, że wysokie miejsce bytomian to przypadek i Polonia prędzej czy później zacznie powolny marsz w dół. Jeśli tak rzeczywiście jest to najlepiej by było gdyby regres formy Polonii rozpoczął się właśnie w Lubinie.

Mecz będziemy oczywiście relacjonować na antenie Radia Wrocław. Początek o godz. 20.00

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama