Mieszkańcy Obornik Śląskich protestują przeciwko wycince 120 drzew

Beata Makowska, el | Utworzono: 2019-08-11 11:39 | Zmodyfikowano: 2019-08-11 11:56
A|A|A

Fot: B. Makowska

- Oborniki Śląskie słyną z drzew. Jesteśmy zielonym ogrodem. Nie możemy dobrowolnie pozbywać się tego, co jest w naszym mieście najcenniejsze - mówią mieszkańcy:

Protestujący w obronie drzew nie chcą jednak iść na przysłowiową wojnę z władzami miasta. Na razie edukują pozostałych mieszkańców w Obornikach Śląskich - opowiadają m.in, jak ważne jest, aby zachować skazane na wycięcie drzewa. Burmistrz Obornik, Arkadiusz Poprawa twierdzi, że nie da się już nic zrobić. - Aby remont został zrealizowany, drzewa muszą iść pod topór. Tym bardziej, że spora część jest w złym stanie - tłumaczy:

Prace ma nadzorować Dolnośląska Służba Dróg i Kolei, która otrzymała już zgodę na wycinkę. Mieszkańcy Obornik Śląskich nie chcą się na to zgodzić. - Nie możemy pozwolić na zabranie nam najcenniejszego skarbu naszego miasta - mówią.

- Ja sam walczyłem o te drzewa. Niestety, nie da się ich zachować - powtarza burmistrz Arkadiusz Poprawa: 

Sytuację uratowałaby obwodnica Obornik Ślaskich. Niestety, ta inwestycja cały czas przekładana jest w planach na kolejne lata.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Igor
2019-08-12 17:16:35
z adresu IP: (5.172.xxx.xxx)
Ocena: -1
Poczytałam sobie komentarze. I jaki wniosek z nich wynika? Wredna platforma wytnie biedne drzewa żeby mieszkańcom wybudować drogę i poprawić bezpieczeństwo. W zamian nie wybuduje SPA za którym tęsknił kontrkandydat obecnego burmistrza w wyborach samorządowych i z kurortu nici. Wszystkich tak bardzo broniących tych w połowie chorych drzew zapraszam na ul. Kryształową. Może zaczną bronić żywych drzew.
~Igor
2019-08-12 16:57:21
z adresu IP: (5.172.xxx.xxx)
Ocena: -1
Jeden Pan któremu odmówiono odrolnienia działek i kilka innych osób, którym solą w oku jest obecny burmistrz.
~Ciekawy
2019-08-12 16:26:26
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 0
Mnie ciekawi kto to wszystko sponsoruje plakaty i banery kosztują. Postawienie ciężarówki która mogła by zarabiać też.
~Wrocławianka
2019-08-12 08:36:36
z adresu IP: (178.37.xxx.xxx)
Ocena: 9
Niegodziwcy! Ile lat rosły te drzewa? O burmistrzu wszyscy zapomną a drzew nie będzie. I zielonych Obornik tez nie będzie. Nie dajcie się, idźcie na wojnę! Na pohybel takiej władzy!
~Mmm
2019-08-12 07:27:30
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 6
Po prostu wstyd. Panie burmistrzu, dostał Pan do zarządzania urokliwe miasteczko a zostawi Pan fabryki, wysypisko śmierci, tiri i drogi szybkiego ruchu! Ilu inwestorów Pan ściągnął, którzy by docenili walory tego miejsca i budowali np szpitale prywatne, domy starców prywatne, ośrodki wypoczynkowe i spa? Co Pan zrobił dla tego miasta?!
~Tomek do ~uuuuuuuu
2019-08-12 06:49:00
z adresu IP: (46.114.xxx.xxx)
Ocena: 0
Tylko tak dla świadomości pana podpisującego się nick ~uuuuuuuu w Obornikach Śląskich obecnie druga kadencję a w praktyce od początku istnienia z małymi przerwami rządzi Platforma Obywatelska albo ludzie z nią powiązani
~Hmmmmmm
2019-08-11 22:04:00
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: -11
Bardzo dobrze że wytną drzewa przy drodze. Bezpieczeństwo najważniejsze dla pieszych i pozostałych uczestników dróg. BRAWO!!!
~Gosiek
2019-08-11 19:01:20
z adresu IP: (159.205.xxx.xxx)
Ocena: 12
Zamiast puścić ważną drogę poza miastem o uzdrowiskowych właściwościach - lepiej walnąć dwupasmówkę przez środek. Parobki u władzy- myślenia zero ale kieszenie na łapówki duże!
~Obornik
2019-08-11 18:13:44
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: -2
Chlopy z PZPR- owskim POmyslunkiem to do OBORY. MYSLCIE Wy zasciankowi POrabancy.
~Karioka
2019-08-11 16:10:59
z adresu IP: (217.99.xxx.xxx)
Ocena: 4
W urzędzie w Obornikach Śląskich za kasiorę załatwisz wszystko !!!!
~uuuuuuuu
2019-08-11 12:15:54
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 0
A głównie stoją za tym pieniądze i kolesiostwo za wyrżnięcie drzew miasto dostanie kasę no i pewnie pod stołem jeszcze komuś się dostanie .A zdrowie ludzi mają gdzieś .Okropne myślenie pisowskie