TOP5 Ścieżek edukacyjnych na Dolnym Śląsku [GŁOSOWANIE]

Michał Kazulo, Karolina Kurczab, Piotr Słowiński, Andrzej Andrzejewski, Justyna Kościelna, Bartosz Szarafin | Utworzono: 2019-08-31 11:30 | Zmodyfikowano: 2019-08-30 14:29
TOP5 Ścieżek edukacyjnych na Dolnym Śląsku [GŁOSOWANIE] - fot. Andrzej Owczarek, Franciszek Grzywacz, Piotr Słowiński, materiały organizatorów, Muzeum Miedzi w Legnicy
fot. Andrzej Owczarek, Franciszek Grzywacz, Piotr Słowiński, materiały organizatorów, Muzeum Miedzi w Legnicy

Codziennie można oddać głos. Zwycięża klub, który uzbiera najwięcej głosów. Głosowanie potrwa do 14 września do godziny 15.30 Głosy oddawane z adresów IP będących węzłami sieci TOR oraz serwerami proxy oraz głosy oddane przez roboty będą usuwane.

Ten plebiscyt już się zakończył

Wrocławskie ZOO

Prawdopodobnie najdłuższa ścieżka edukacyjna w regionie. Ile dokładnie jest tablic i wystaw nie wiedzą nawet pracownicy, ale jedno jest pewne - ciągle ich przybywa. Konia z rzędem temu, kto na spokojnie przeczytał wszystkie informacje - podczas jednej wizyty jest to chyba niemożliwe. - Ale serdecznie do tego zachęcamy, bo to nie tylko kapitalne źródło wiedzy o zwierzakach, ale też o środowisku i ekologii - mówią Monika Bielec i Paweł Kurzydło z wydziału edukacji wrocławskiego zoo. 

Oprócz tradycyjnych tablic, w ZOO można też oglądać wystawy multimedialne. Pawilon „Klimat, Ludzie, Zwierzęta” poświęcony jest zagadnieniom globalnego ocieplenia i jego skutków, zwłaszcza dla zwierząt z obu biegunów polarnych. 

Ścieżki edukacyjne w Karkonoszach

W Karkonoszach ścieżki edukacyjne prowadzą na Śnieżkę, do wodospadów, przez ekosystemy leśne, na Chojnik, do stawów polodowcowych i w ogóle - przez polodowcowe dziedzictwo. Są ich dziesiątki kilometrów i - jak przyznają turyści - chyba nigdy się nie znudzą. 

Średniowieczny Park Techniki w Złotym Stoku

To bardzo nietypowa ścieżka edukacyjna. Począwszy od nazwy, która potrafi zmylić, skończywszy na wyposażeniu, które tam poznamy. Osada Górnicza - Średniowieczny Park Techniki w Złotym Stoku to ciekawe miejsce, w którym naocznie i własnymi rękami możemy przetestować maszyny proste często znane z lekcji fizyki. To o czym mówi się w teorii można zobaczyć w praktyce. W ten sposób przy użyciu niewielkiej siły, podniesiemy 500 kilogramową kłodę, albo wyciągniemy ciężkie wiaderko ze studni. Poznamy też maszyny Leonarda da Vinci. Zobaczymy jak wiatrak może wdmuchiwać powietrze do kopalni oraz jak zbudować solidny, wytrzymały most bez użycia gwoździ. Wreszcie poznamy urządzenia, które wykorzystywano tylko w kopalni.

Edukacyjno-historyczna ścieżka legnickich militariów

W Legnicy dziś nie ma żadnej jednostki wojskowej. W czerwcu 2007 roku po raz ostatni w koszarach przy al. Rzeczpospolitej odegrany został wieczorny capstrzyk na trąbce (sygnał oznaczający ciszę nocną). Potem jednostka Wojska Polskiego została rozformowana. Ale w mieście niemal na każdym kroku można się natknąć na ślady stacjonowania żołnierzy. Nie tylko polskich, ale również radzieckich i niemieckich. I właśnie poprzez te miejsca prowadzi edukacyjno-historyczna ścieżka legnickich militariów.

Ścieżka edukacyjna Park Prochowice

To tam wiosną możemy podziwiać rzadki gatunek tulipana, czy też potężne kilkusetletnie dęby. To tam usłyszymy śpiew najróżniejszych gatunków ptaków, a nawet spotkamy sarnę. Mówi się, że to nie park, a skrawek lasu w samym centrum Prochowic. Zabytkowy Prochowicki park jest więc doskonałym miejscem by poszerzać swoją wiedzę, dlatego też, powstała tam przyrodnicza ścieżka edukacyjna, która pełni rolę przewodnika i pomaga odkryć sekrety tego miejsca, ale też opowiada o historii i uczy jak dbać o środowisko.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.