1/16 PP: Dolcan Ząbki – Śląsk Wrocław

| Utworzono: 2009-09-22 15:21 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Przez Puchar Polski wiedzie najkrótsza droga do europejskich pucharów. Dlatego piłkarze Śląska Wrocław w tym sezonie podchodzą do rywalizacji bardzo poważnie. Bo jak kończy się lekceważenie rywala przekonali się przed rokiem, a piłkarze KGHM Zagłębia Lubin przed miesiącem przegrywając w Kobylinie z amatorskim Piastem.

Zwłaszcza, że przeciwnik Śląska w 1/16 finału rozgrywek jest naprawdę wymagający. Dolcan Ząbki jest rewelacją zaplecza ekstraklasy w tym sezonie. Po 10. kolejkach zespół zajmuje w tabeli bardzo wysokie czwarte miejsce. W drużynie Marcina Sasala nie brakuje znanych twarzy. Przede wszystkim w ataku Dolcanu zagra Benjamin Imeh, który trzy sezony temu bronił barw Śląska. Marcin Kirsz grał kiedyś w Polarze Wrocław, a Sebastian Ziajka w Miedzi Legnica. Jednak piłkarz, którego trzeba się obawiać najbardziej to nieobliczalny Maciej Tataj. Napastnik z Ząbek z siedmioma bramkami na koncie jest liderem klasyfikacji strzelców 1.ligi.

Faworytem są jednak oczywiście wrocławianie. Kadra Ryszarda Tarasiewicza mimo osłabień jest dużo silniejsza. Chociaż brak Marka Gancarczyka będzie widoczny. Niestety skrzydłowy Śląska ma zerwane więzadła krzyżowe i jego jesienią na boisku już nie zobaczymy. Z powodu choroby nie zagra także Krzysztof Wołczek. W tej sytuacji niewykluczone, że do pomocy zostanie cofnięty Tomasz Szewczuk, a jako wysunięty napastnik zagra Vuk Sotirovic, który wrócił po kontuzji i strzelił bramkę na wagę remisu w spotkaniu z Koroną Kielce.

Jeśli Śląsk nie zlekceważy rywala powinien wygrać i awansować do kolejnej rundy Pucharu Polski. Czy tak się stanie przekonamy się w środę. Początek meczu o godz. 16.00. Spotkanie będziemy relacjonować w popołudniowym programie Radia Wrocław.

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.