Imiela i Mock w Capitolu, Ruska śmierć i Oriana na Zwrocie, muzyczne spotkanie z Witkiewiczem, jesień w Nowych Horyzontach (WIDEO z Radia Wrocław Kultura)

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2019-09-03 22:50 | Zmodyfikowano: 2019-09-03 22:50
A|A|A

DAB+wtorek od 16:00 i w środę od 9:00

Konrad Imiela - szef wrocławskiego Teatru Muzycznego Capitol i reżyser najnowszej premiery, październikowej burleski wg powieści Marka Krajewskiego o Eberhardzie Mocku. Bardzo to oczekiwana rzecz, tym ciekawsza, że realizuje ją sam Mock - Konrad Imiela zagrał Ebiego w spektaklu Wrocławskiego Teatru Współczesnego. Muzykę skomponował Grzegorz Rdzak, teksty napisali Imiela i zmarły w tym roku Roman Kołakowski. W roli głównej Artur Caturian.

Tu w roli głównej teatr offowy i ZWROT - festiwal dolnośląskich teatrów tego nurtu. Dwie wizyty nas czekają, jak zwykle od paru tygodni w cyklu zapowiadającym to wydarzenie odbywające się między 13 a 15 września pod naszym patronatem. najpierw Karolina Konik i Grzegorz Zięba występujący w 'Ruskiej śmierci' Teatru Ekstrawersja. Spektakl oparty jest na dramacie Iriny Waśkowskiej, znanej rosyjskiej dramatopisarki, uczennicy Nikolaja Kolady.

Katarzyna Baraniecka z Teatru Kombinat - aktorka, reżyserka, pedagożka. Ostatnia - jak dotąd - premiera Kombinatu to monodram Katarzyny pt. 'Oriana. Utwór' - inspirowany życiem Oriany Fallaci.

Jan Stanisław Witkiewicz - krytyk muzyczny i publicysta, autor wielu książek na temat muzyki i artystów, wydanych zarówno w Polsce, jak i w Niemczech czy Austrii. Wśród bohaterów, z którymi się spotkał i których opisał, są: Maria Krzyszkowska, Ewa Michnik, Witold Gruca, Vladimir Malakhov, Rudolf Nurejew, Leon Wójcikowski. Porozmawiamy i posłuchamy pięknej muzyki.

Wieczór z Kulturą. A w nim rozmowa m.in. z Elżbietą Łubowicz (współautorką pierwszej monografii znakomitej rzeźbiarki Ludwiki Ogorzelec, wydanej przez Muzeum Architektury):

(fot. ze strony ma.wroc.pl)


oraz Stanisławem Abramikiem z Kina Nowe Horyzonty przed jesienną filmową obfitością:

Do usłyszenia i zobaczenia w DAB+, FM, aplikacjach mobilnych i na www.radiowroclawkultura.pl.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama