Uderzył w wózek, którym jechało małe dziecko i uciekł z miejsca wypadku [ZOBACZ WIDEO]

Beata Makowska, jk | Utworzono: 2019-09-03 12:46 | Zmodyfikowano: 2019-09-03 12:47
A|A|A

Do wypadku doszło w Lubinie na jednym z przejść dla pieszych. - Jadący prawym pasem kierowca zatrzymał się, aby przepuścić kobietę z wózkiem, a jadący drugim pasem motocyklista wymusił pierwszeństwo - wyjaśnia Przemysław Ratajczak, oficer prasowy dolnośląskiej policji:

Dzięki nagranemu przez innego kierowcę filmowi mundurowi dotarli do pirata drogowego. Mężczyzna odpowie przed sądem za swoją niebezpieczną jazdę. Grozi mu grzywna i utrata prawa jazdy na 3 lata.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~asd
2019-09-04 08:47:22
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 4
ja bym mu dała jeszcze z 200 godzin prac społecznych !!!
~Viviani
2019-09-04 08:41:06
z adresu IP: (88.156.xxx.xxx)
Ocena: -1
Na filmie widać że kierowca motocykla odwraca głowę czy wózek przewrócił się. Co nie zmienia faktu, że popełnił rażace wykroczenie. Niestety piesi na pasach często myślą że są w "tunelu bezpieczeństwa" i jak wtargną pod pojazd to magiczny tunel ochroni ich przed śmiercią. W Dzierżoniowie codziennie są takie sytuacje gdzie piesi wchodzą na przejście, w ogóle nie patrząc czy nadjeżdza pojazd, bo "przecież mają pierwszeństwo".
~Sutryk ma kota
2019-09-04 00:29:22
z adresu IP: (37.8.xxx.xxx)
Ocena: 3
Więcej buspasów dla motocyklistów!!!
~Kazimierz57
2019-09-03 20:05:41
z adresu IP: (109.197.xxx.xxx)
Ocena: 1
WŁAŚNIE DLA TEGO, MIĘDZY INNYMI, MAM ZAMONTOWANĄ KAMERKĘ. Wyniki mam, zgrane zachowania idiotów komunikacyjnych, wysyłam "niebieskim" a oni na pewno wiedzą c z tym zrobić ! Bardzo charakterystyczny kolor pojazdu.
~To
2019-09-03 19:31:38
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 4
Na pewno policja go zlapiem
~Ada
2019-09-03 19:24:34
z adresu IP: (95.48.xxx.xxx)
Ocena: 3
Ciutke za szybko jechal
~e tam
2019-09-03 18:53:15
z adresu IP: (79.188.xxx.xxx)
Ocena: -3
e tam
~łysy na hukajnodze
2019-09-03 18:23:43
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 5
Zlapac bandziora sukinsyna. A co we Wrocku jest jeszcze gorzej, sam łysy daje przykład zreszta skandaliczny.
~Gość
2019-09-03 17:57:17
z adresu IP: (89.78.xxx.xxx)
Ocena: 6
ZNAJOMOŚĆ PRZEPISÓW, ZNAJOMOŚĆ PRZEPISÓW, ZNAJOMOŚĆ PRZEPISÓW. Respektowanie przepisów nie doprowadziłoby do takiej sytuacji. W przepisach wyraźnie jest opisana ta sytuacja, kiedy na dwupasmowej jezdni przy przejściu dla pieszych zatrzymuje się auto na jednym z pasów to bezwarunkowo nadjeżdżający samochód drugim pasem powinien bezwarunkowo się zatrzymać i zachować szczególną ostrożność. Ta sytuacja jest porównywalna ze znakiem STOP. W wielu postach czytanych na tym forum, często, zauważam, że piszący nie znają przepisów, co mogłoby świadczyć, że podobnie by się zachowali w tym przypadku najeżdżając na pasy (pomijając sytuację ucieczki). Pomimo zachowania szczególnej ostrożności z obydwu stron ta Pani miała pełne prawo pierwszeństwa. Pieszy jest "święty" na pasach - kierowcy zbliżając się do pasów powinni z założenia zachować szczególną ostrożność.
~Jan
2019-09-03 16:43:42
z adresu IP: (81.161.xxx.xxx)
Ocena: 3
Właśnie dlatego nie rozumiem dlaczego motocykle, że w ramach "zrównoważonej mobilności" motocykle mogą jeździć po niektórych buspasach.
~Rinke
2019-09-03 16:13:37
z adresu IP: (188.147.xxx.xxx)
Ocena: 3
Z jednej strony problem pędzących 150km/h w mieście i strasznie hałasujących motocyklistów narasta, na ulicy brakuje policji, żeby ich wyłapywać. Jeszcze nigdy nie widziałem motocyklisty jadącego w mieście z dozwoloną prędkością. Z drugiej strony kobiety z wózkami faktycznie ,, wpadają’’ na jezdnie nie zachowując dostatecznej ostrożności. Z trzeciej strony nie powinno się puszczać pieszego na pasach na drodze dwupasmowej, bo to stawia na szali jego życie, na drugim pasie ktoś może nie wyhamować, nawet jadąc wolno. Ogólnie wszyscy powinni uważać. samochody również jeżdżą po mieście coraz szybciej i z większą agresją, mam nadzieje że nie dojdzie do tragedii.
~Ktoś
2019-09-03 15:35:20
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: -8
Juz dawno miałem zwrócić uwagę na to . Dlaczego przechodząc przez pasy wózek jest pierwszy na przejściu a dopiero później matka. To nie odpowiedzialne . Tym bardziej gdy nas ktoś przepuszcza na dwu pasmowej i zasłania widoczność
~yellow
2019-09-03 15:15:55
z adresu IP: (87.99.xxx.xxx)
Ocena: 7
bandzior
~Ostroznosć
2019-09-03 15:15:36
z adresu IP: (217.97.xxx.xxx)
Ocena: -15
Na filmiku to ta piesza wtargnęła na ulice. A najgorsze ze dziecko wpycha pod pojazd. Powinna się upewnić ze nic nie jedzie a nie dziecko pod auta i dostać mandat za narażanie dziecka!
~A co z oskarżeniem o
2019-09-03 15:01:00
z adresu IP: (80.187.xxx.xxx)
Ocena: 3
próbę zabójstwa małego dziecka?!? Przecież to MORDERCA!!