Wrocław: Tragiczny wypadek na Legnickiej. Nie żyje 25-latek jadący hulajnogą

Elżbieta Osowicz, jk, d | Utworzono: 2019-09-12 10:30 | Zmodyfikowano: 2019-09-12 10:49
A|A|A

fot. Elżbieta Osowicz

AKTUALIZACJA:

Wrocławscy śledczy badają przyczyny tragicznego wypadku na ulicy Legnickiej. Dziś rano w okolicy centrum handlowego na miejscu zginął 25- letni mężczyzna potrącony przez samochód osobowy. Według niektórych świadków mężczyzna miał wjechać na przejście na czerwonym świetle, ale policja oficjalnie nie potwierdza tej wersji zdarzenia.

To, że jazda na hulajnodze jest niebezpieczna widać na SORach. Tylko do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego przy ulicy Borowskiej każdego dnia trafiają 3-4 osoby ranne podczas jazdy hulajnogą. Jak mówi ordynator SORu Janusz Sokołowski obrażenia bywają poważne:

Większość poszkodowanych nie miało kasku na głowie. Najwięcej ofiar jazdy na hulajnodze jest w weekendy, część pacjentów jest pod wpływem alkoholu. 

Jak mówi rzecznik komendy miejskiej policji Łukasz Dutkowiak, 25-latek przekraczał ulicę przez przejście pieszo-rowerowe:

Przechodnie byli wstrząśnięci wypadkiem:

Kierowca zaraz po wypadku został przesłuchany, był trzeźwy. Śledczy będą wyjaśniali, czy jadący hulajnogą miał zielone światło, czy wjechał na czerwonym.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Pisek
2019-09-19 12:46:53
z adresu IP: (46.92.xxx.xxx)
Ocena: 0
Wywalić z obiegu.. i kto to mowi? Po głosie można stwierdzić że osoba nie podążająca za rozwojem techniki. Czekająca wyłącznie na zgon naturalny, siedząca wyłącznie przed TV w domu. Selekcja naturalna była jest i będzie zawsze dlatego takie zdarzenie jest nazywane wypadkiem!!!! Chwila nieuwagi tak się kończy i przyczyną nie jest hulajnoga. Nie ma to jak hejt ludzi którzy nie chcą się pogodzić z obecnym światem i żyją czasami komuny nadal po tylu latach :))))
~Kawa
2019-09-19 12:35:01
z adresu IP: (46.92.xxx.xxx)
Ocena: 0
Hahaha o matko jedyna ???????? zacofanie ludzi nie zna granic. Po co zasięgać informacji o postępie elektroniki jeżeli można żyć w wiecznej ciemnocie jaką serwują nam w kraju ????
~Nie było hulajnòg
2019-09-16 02:23:46
z adresu IP: (217.97.xxx.xxx)
Ocena: 1
I dzieci żyły. Pis nie potrafi uchwalić prawa anty hulajnogom? I matołom na nich? Zajęci rozdawaniem kasy. Scieżki rowerowe ze śwìętymi krowami na rowerach i hulajnogach!
~Jacek
2019-09-14 00:46:20
z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
Ocena: 0
Oto znaleźliśmy kolejna wymówkę dla własnej wygody. Samochód to ponad tona metalu ,a prowadzimy je od dziesięcioleci jak szaleni. Skończmy z tymi kłótniami , winami i brakiem wrażliwości. Wciąż giną dzieci ,bracia ,rodzice ... Setki tysięcy . Czy mają hulajnogę czy nie . Ja mogłem się bawić deskorolka pod bramą całymi dniami. Teraz co chwilę ( na chodniku drogi osiedlowej ) jest auto bo za ciężko dojść 50 metrów z parkingu. Znowu będzie wina dzieciaka . Kierowcy zabijają od dziesięcioleci . Wściekłość tej grupy użytkowników dróg (i chodników ) jest patologiczna.
~Sutryk ma kota
2019-09-13 23:38:01
z adresu IP: (78.134.xxx.xxx)
Ocena: 11
Jestem debilem
~logika
2019-09-13 09:32:19
z adresu IP: (77.65.xxx.xxx)
Ocena: -1
zebralo sie w komentarzach lobby kierowcow (sadzac po komentarzach, tych gorszych, bo ze znajomoscia przepisow slabo i widac ze czesto czuja sie 'panami drog' - za ktore placa wszyscy, akcyza kilkanascie procent pokrywa). No to polscy kierowcy: kiedy przestaniecie jezdzic naje***- 63 000 !!! tylko w tym roku - dane policji, ci kierowcy zabili 79 osob (artykuł z lipca, polsatnews - odnośniki są blokowane). Wiecej niz zginelo polskich zolnierzy w Iraku, tylko w tym roku. 63 tysie - ponownie, dane za siedem miesięcy tylko - myślę że spokojnie wśród komentujących paru się znajdzie kiedy przestaniecie grzać na maksa - tylko podczas wakacji 2018 liczba wypadków spowodowanych nadmierną prędkością to, uwaga, 1400 wypadków (policja. pl, artykuł 27.06.2019) Tyle tu komentarzy o hulajnogach, pieszych, rowerzystach, nawet rolkarzach (komuś już bije) - czas spojrzeć w lustro i zobaczyć, kto jest największym (i jedynym, od początku roku zaden rowerzysta nikogo nie zabił, ani pieszy, ani rolkarz...) mordercą na drogach.
~Tom
2019-09-13 09:02:47
z adresu IP: (212.156.xxx.xxx)
Ocena: 9
A słuchaweczki w uszach były ? ????
~Maniek77
2019-09-13 08:04:42
z adresu IP: (178.43.xxx.xxx)
Ocena: 0
Robicie aferę bo to była hulajnoga równie dobrze mógł wjechać rowerem czy na piechotę na czerwonym świetle i też by zginą nie można wszystkich obwiniać co mają hulajnogi ludzie myślcie trochę to nie będzie wypadków to nie ma znaczenia czy jechał czy by przebiegał na czerwonym i tak by zginą takie są skutki jak się nie myśli auto specjalnie w niego nie wjechalo tylko sam się tam wepchal pod koła
~piesz
2019-09-13 06:55:53
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 7
Wzorem Warszawy Straż Miejska powinna usuwać z chodników nieprawidłowo zaparkowane hulajnogi. $utryk powinien tego dopilnować.
~Ambaras
2019-09-13 05:44:44
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 5
Współwinę ponosi urzędnik, który wpuścił półlegalnie firmy z hulajnogami do miasta. Nie było przepisów dot. hulajnóg, nie było wiadomo czy mogą jeździć po chodnikach, po ulicach czy ścieżkach. ?Ale co to dla nas - żaden problem! I teraz dopiero jest problem. Stawiam tezę, że gdyby nie te firmy z hulajnogami, to chaosu by nie było. Nieliczni kupiliby sobie elektryczne, ciut więcej byłoby tradycyjnych i nie byłoby problemu. ale ktoś wymyślił, że na korki we Wrocławiu najlepsze są elektryczne samochody (ale widocznie nie zajmują tyle miejsca co zwykłe) i elektryczne hulajnogi (zabawki dla dzieciaków)....
~piesza
2019-09-12 23:05:04
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: 1
A może przydałoby się też zmienić prędkość w mieście dla kierowców i dodatkowe lekcje przepisów drogowych!! Bo to co się dzieje we Wrocławiu to jest jakiś żart!!!! Nie stety w Polsce wszyscy myślą tylko o sobie, kierowca, pieszy, rowerzysta itd., dlatego dochodzi do tyłu wypadków których można by było uniknąć, gdyby tylko ludzie zaczęli myśleć!!!!
~Natalia
2019-09-12 22:38:37
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 3
Głupie zacofane miasto pełne rowerków, hulajnóg i z pieszymi łazącymi jak święte krowy. Dramat
~Amba Fatima
2019-09-12 21:10:41
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 4
Niestety bezmyślność decydentów - tak jak to ktoś zauważył - ktoś wpuścił tych rowerzystów, hulajnogowców, skuterowców - bez uprawnień, bez znajomości przepisów, ze słuchawkami na uszach - na drogi publiczne... Żeby nie było - jestem kierowcą, rowerzystą i pieszym. Ale do głowy by mi nie przyszło, żeby jeździć na rowerze albo w samochodzie ze słuchawkami w uszach... Generalnie uważam te elektryczne hulajnogi za szczyt głupoty - chińskie elektrośmieci, które niebawem zaleją nasze lasy... Fajna alternatywa dla studentów - zamiast jeździć cuchnącym tramwajem, mogą wsiąść na hulajnogę, ciepnąć ją gdzie bądź... Bo nie sądzę, że ludzie, którzy z wygody albo z musu jeżdżą  autami przesiądą się na hulajnogi... Zamiast rozwijać elektryczny transport zbiorowy... Wrocław - miasto spotkań. Z betonem....
~Dawid P
2019-09-12 20:13:55
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: 5
Przepisy powinny sie zmienić! Po pierwsze zmniejszyć prędkość maksymalną z 25kmh na 10kmh, Po drugie powinny zostać wymagane uprawnienia do kierowania takim sprzetem ludzie wsiadają i czesto nie znają przepisów o ruchu drogowym przez co dochodzi do takich incydentów. Gdybym nie odciągnął córki z chodnika mogło by skończyć sie to tragicznie.
~Dawid P
2019-09-12 20:05:15
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: 10
Prawda jest taka że ludzie jadący na hulajnogach jeżdżą jak wariaci. 25kmh po chodniku to duża przesada. Ostatnio córkę 4 letnią by mi zabił jeden taki gdy wychodzilem z bramy. Nie wiem kto to wymyślił. Wg mnie max prędkość powinna wynosić 10kmh
~Kazimierz57
2019-09-12 19:21:36
z adresu IP: (109.197.xxx.xxx)
Ocena: 6
Szanuję wszystkich w obrębie sektora drogi i tego samego oczekuję od innych. To co się obecnie dziej na naszych drogach przyprawia mnie o zawrót głowy. Wszelkiego rodzaju pędzidła - hulajnogi - wrotki - rolki są POZA PRAWEM !! Nie ma w Kodeksie Ruchu Drogowego żadnych norm.... Pewnym jest to że w swoim pojeździe mam kamerkę i nagrywam...Oraz wysyłam "niebieskim" a Oni będą wiedzieli co z tym zrobić.
~Gosc
2019-09-12 19:02:34
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 2
Hulajnogowych tragedii będzie więcej i za to powinien odpowiedzieć dudkiewicz który wpuścił do wrocl te zabawki które na pewn o nie powinny znaleźć się na jezdni
~Jada jak wariaty i sa sku
2019-09-12 17:52:52
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 4
Masakra co sie dzieje w polsce ro juz do przesady sa w polsce male kary wogule spulcucia rodzicam tego chłopaka
~Janusz
2019-09-12 16:59:56
z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Ocena: 3
Pamiętacie jak wprowadzili pojemność motocykli do 125 na kategorie B? Żeby usprawnić ruch bo dużo osób jeździło na pojemności do 50? To potem wymusili na rowerzystach ruch po ulicy... i gdzie tu logika. Teraz wsadzaja hulajnogi na ulicę i robią ograniczenia do 25km/h brawo. Na takim sprzęcie i tak nie ma praktycznie szans przeżycia w zderzeniu z pojazdem, tylko tworzą większe korki w i tak już zakorkowanych miastach.
~Marek
2019-09-12 15:26:16
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 2
Kto naprawi samochód jak sprawca nie żyje?
~R11
2019-09-12 15:23:29
z adresu IP: (77.115.xxx.xxx)
Ocena: 21
Musiało do tego dojść.. Trafiło na niego jak można dać każdemu dostęp do rowerów, skuterów, samochodów a w ostatnim czasie właśnie hulajnog bez wcześniejszego przygotowania prawnego typu przepisy i jak w tym przypadku prędkość takiej hulajnogi około 25km/h oraz bezpośredni wjazd na jezdnię lub między pieszym.. Pracuję w centrum Wrocławia i widzę osoby korzystające z tych dobrodziejstw techniki i proszę mi wybaczyć mój sarkazm ale połowa użytkowników miejskiego sprzętu nie zabiera ze sobą zdrowego rozsądku.. A człowiek auta w miejscu nie zatrzyma z prędkości nawet 50km/h. Bardzo mi przykro że zginął młody człowiek tak samo jak szkoda mi kierowcy.. Wyrazy współczucia dla rodzinny zabitego..
~Kierowca
2019-09-12 15:19:02
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: -14
Wsiadając za kierownicę kierowca powinien być zdrowy, przejeżdżając na zielonym nic nie zwalnia jego od myślenia a, jak wyszedł by jemu ktoś z chorobą np. dauna to znaczy że ma jego zabić bo kierowca miał zielone światło, ale nic tam jadę furą co mi tam niech inni myślą ja jestem Panem w samochodzie auto się wyklepie a człowieka nie ma to jest u mas myślenie
~Sparta
2019-09-12 15:03:31
z adresu IP: (91.90.xxx.xxx)
Ocena: 12
Jeśli wjechał na czerwonym świetle, to zginął.....tak samo prosi się o śmierć 99% rowerzystów, którzy nie przeprowadzają rowerów przez pasy, gdzie nie ma ścieżki rowerowej, na hulajnogach podobnie.
~miki
2019-09-12 14:49:46
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 13
Najlepiej by było gdyby samochodami wszyscy jeździ 5 na godzinę a wszystkie pieprzone święte krowy byłyby wtedy zadowolone. Większość pieszych jaki rowerzystow to pajace bez głowy uważających się za bogów
~Prawnik
2019-09-12 14:27:32
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: 2
Dlaczego idioci ciagle wytykaja wine drugim idiotom?
~rafka
2019-09-12 13:33:37
z adresu IP: (195.182.xxx.xxx)
Ocena: 0
Widząc okoliczności, z dużym prawdopodobieństwem można założyć obopólną winę: ofiara prawdopodobnie wjechała na przejście przy czerwonym świetle, a kierowca (sądząc po sile odrzutu) przekroczył dopuszczalną prędkość. Zasadą jest, że w takiej sytuacji wina przypisywana jest ofierze (nie ma kto się bronić). Prędkość można oszacować korzystając z kamer ITS, przeliczając czas, jaki kierowca potrzebował na dojazd z poprzedniego skrzyżowania.
~rozmowa_z_policjantem
2019-09-12 13:28:57
z adresu IP: (78.11.xxx.xxx)
Ocena: 18
Policjant powiedział, że chłopak wjechał na czerwonym świetle więc zjedźcie z kierowcy. Chłopak doslownie wjechał mu pod maskę, 0 czasu na reakcję - nie ważne czy jechał 45 czy 65. Efekt byłby ten sam.
~Ania
2019-09-12 13:18:20
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: -15
Biedny człowiek...taki młody...niestety, kierowcy zachowują się fatalnie. Bardzo często mam zielone na przejściu na pieszych a kierowcy się wpychają, wykorzystują przepis , że mogą wjechać jak nikt nie przechodzi, tylko często jeszcze dobrze nie przejdę, albo chcę wejść na pasy a kierowcy się pchają i zamiast oni na mnie to ja na nich muszę uważać na przejściu na pasach na zielonym świetle dla mnie ! Tylko człowiek chodzi wolno, a tu pewnie kierowcy auta się spieszyło i nie zauważył człowieka na hulajnodze, a to już jest prędkość....żal bardzo, niepotrzebna śmierć.
~mik
2019-09-12 13:15:05
z adresu IP: (185.238.xxx.xxx)
Ocena: 10
Brak reakcji Policji na takie niebezpieczne zachowania rowerzystów i tzw hulajnog... Przepisy ruchu drogowego nie obowiązuje..
~xyz
2019-09-12 13:03:21
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 9
banda idiotow tak jak i ci na motorach.myślą że nie obowiązują ich żadne zasady ruchu. jeżdżą jak święte krowy.
~Untol
2019-09-12 12:50:41
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: -30
Dożywocie dla kierowcy!
~Cherry
2019-09-12 12:37:22
z adresu IP: (178.37.xxx.xxx)
Ocena: 31
Ten wypadek mnie nie dziwi. Z PRZERAŻENIEM PATRZĘ NA LUDZI GNAJACYCH NA TYCH HULAJNOGACH. SĄ CICHE, SZYBKIE A MŁODZI LUDZIE BEZMYSLNI. Takich wypadków będzie więcej!!!
~gość
2019-09-12 12:30:55
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 29
Policja ustaliła ze świadkami że hulajnoga wjechała na czerwonym. Jest na innym portalu opis. Zmieńcie tytuł na "Hulajnoga spowodowała wypadek" żeby nie sugerować że kierowca potrącił bidulka na pasach.
~Yogi
2019-09-12 11:47:10
z adresu IP: (81.190.xxx.xxx)
Ocena: 8
Trudno jest mi uwierzyć, że nie było małej winy kierowcy. Na tych odcinkach na Legnickiej nikt nie jeździ 50 km/h, wiele osób przejeżdża ten odcinek z prędkością 80-90km/h
~Xxx
2019-09-12 11:11:33
z adresu IP: (85.219.xxx.xxx)
Ocena: 16
Jeżdżą jak idioci sam ostatnio byłem świadkiem jak jakiś facet jechał środkiem ulicy omijając samochody w słuchawkach. I dziwić się potem, że tacy ludzie umierają albo co gorsza robią krzywdę przypadkowym osobą.
~widzka
2019-09-12 10:54:30
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 10
pędzą na tych hulajnogach ze słuchawkami na uszach, ludzie zamyśleni nawet nie popatrzą gdzie jadą i co za nimi albo obok.....tragedia młodego człowieka, wyrazy współczucia dla rodziny i bliskich
~Mos
2019-09-12 10:50:07
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: -1
Nie ma czegoś takiego jak przejście pieszo rowerowe heheh masakra