OBWODNICA DONIKĄD (sami zobaczcie!). Wrocławska obwodnica śródmiejska [WIDEO Z DRONA]

Piotr Czyszkowski, Radosław Bugajski | Utworzono: 2019-10-08 07:18 | Zmodyfikowano: 2019-10-08 07:18
A|A|A

Obok autostradowej, tzw. Obwodnica Śródmiejska to jedna z najważniejszych tras przelotowych Wrocławia. Pierwsze projekty jej budowy powstały w latach 20. To właśnie wtedy władze miasta zdecydowały o budowie drogi okalającej ówczesną stolicę prowincji Śląskiej. Realizację tych planów przekreślił wybuch II wojny światowej. Do niemieckich pomysłów polskie władze powróciły dopiero w latach 60. Kłopot w tym, że na rozpoczęcie prac znów trzeba było trochę poczekać. Wreszcie w latach 80. udało się wybudować ślimak nad ulicą Krakowską i fragment dzisiejszej Alei Armii Krajowej. Potem prace znów stanęły. Lata mijały, a kolejne fragmenty obwodnicy budowano na raty, z przerwami. Co zabawne, blisko 100 lat po uchwaleniu pierwszych planów, trasa nadal nie jest gotowa

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Anty - ZDIUM
2019-10-17 11:38:57
z adresu IP: (217.99.xxx.xxx)
Ocena: 0
Na ZDIUM pracuje beton... taka gra słów...
~Grzegorz
2019-10-10 08:07:37
z adresu IP: (89.78.xxx.xxx)
Ocena: -2
To przykład niegospodarności i umywania rąk obecnie nikt tej obwodnicy nie będzie rozwijał bo po co jest autostradowa. Śródmiejska nie musiała się kończyć na moście do nikąd który i tak można ominąć jadąc poza nim niewiadomo czemu miałby służyć
~Heniek
2019-10-09 20:44:14
z adresu IP: (37.190.xxx.xxx)
Ocena: -2
Głosujcie dalej na zdrojewskich, dupkiewiczow, czy sytrysiow
~Ewa
2019-10-09 11:03:13
z adresu IP: (83.0.xxx.xxx)
Ocena: 3
Ta obwodnica to lata zaniedban naszych wladz, jasa szla gdzie indziej.Np. na zaoranie kultowego przejscia dla pieszych na ul.Widnickiej-13 mln zl..."nasz" najgorszy Prezydent miasta jaki sie nam trafil rozrzucal kasa tam skad plynely korzysci. Do dzis w FIRMIE PARK M ma swoje macki, podobnie jak w Jarmarku Bozonarodzeniowym...kasa plynie,na drogi brak. Terazniejsze wladze popieraja deweloperow, sprzedaja dzialki, wycinaja zielen...na drogi srodkow brak. Jedyne w co pcha kase Wroclaw to sciezki rowerowe ich budowe i remonty, znowu ktos w Urzedzie ma dobra kase za ta rizbudowe. Powstancow Slaskich - wjazd hanby do Wroclawia, brak tuneli, estakad, bo wszystko jest strasznie drogie...drogi donikad! Brac przyklad z Krakowa, byl tlok do lotniska pociągnęli dodatkowa droge, byl problem z 3 km drogi- w 1 rok SKANSKA wybodiwala po 3 pasy, linoe teamwajowa plus wiadukty gora- trasa przy ul.STROZA RYBNA.Szok...od Prezydenta za skonczenie przed rokiem dostali nagrode-mozba-mozna... Maly odcinek droki rowerowej potrafi kosztowa 2,5 miliona zlotych! Oraja przy tym wszystkie parkingi jak np.ponad 20miejsc przy Karczmie Polskiej na Hirszfelda....slepa ulica, miejsca pistojowe, srodkiem dojazd do parkingu, gdzie mogla byc ta sciezka...nie, po co...20 miesc poszlo sie rabac.Durne decyzje wladzy, zle komentarze na FB prezydenta sa blokowane, same pochlepstwa leca..kejna banda oszustow. Od 20lat na stanowiskach dyrektorow w urzedzie niejskich ciagle te same twarze...nigdy w tym miescie nie bedzie normalnosci. Majchrowski w Krakowie wyciaga kase z EU ile wlezie, tutaj ciagle jakies problemy. Banda nieudacznikow...drogi...litosci, a jak juz bedzie droga i wytniemy aleje drzew.Tak robi Wroclaw.Ciekawe co bedzie z aleja starych drzew na Olszewskiego przy budowie trasy...mozna to zostawic, ake latwiej jest ciachnac, a nasadzi sie suche badyle...i tak ciagle. Urzad Prezydenta jest skorumpowany przez urzadnikow, ktorzy z niczy sobie tu nie radza.Jak mozemy liczyc na drogi? Taki odcinek tramwaju na Popowice Krakow buduje w 1 rok!
~Jan
2019-10-09 10:10:23
z adresu IP: (109.207.xxx.xxx)
Ocena: 2
Ta obwodnica jest symbolem zaniedbań w sferze komunikacji drogowej władz Wrocławia.
~rei
2019-10-09 09:32:21
z adresu IP: (89.25.xxx.xxx)
Ocena: 5
"Co zabawne" to samo dzieje się z WOW, którą traktuje się jak powracającą kiełbasa wyborcza. Można obiecać i ponownie obiecać, a obywatele sobie w korkach postoją. Co ciekawe również kolej aglomeracyjną się odkłada (komunikacja zbiorowa) w czasie. Przykładowo planowana trasa do Jelcza-Laskowic na koniec 2019r. będzie za 2 lata bo zaskoczyło projektantów i wykonawcę, że są mosty po drodze...
~Dominik
2019-10-09 08:34:18
z adresu IP: (88.199.xxx.xxx)
Ocena: 3
Dokończenie śródmiejskiej i wschodniej obwodnicy, budowa bezkolizyjnych skrzyżowań a w przyszłości budowa metra to moim zdaniem najlepsze rozwiązania poprawiające komunikację w nowoczesnych miastach. Niestety obecne władze mają swoje wizje i mieszkańcy się nie liczą :(
~Tkm
2019-10-09 07:01:52
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 5
Idealny obraz wroclawskiej władzy. Bezmyślna zabudowa, byle sprzedać grunty i niech sie inni martwią. Grunt, że jest kasa do zmarnotrawienia.
~Agent
2019-10-09 05:42:04
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 4
Wrocław potrzebuje prawdziwego gospodarza, a niestety najpierw ludzie wybierali fantastę "spośród wszystkich metropolii w Polsce Wrocław jako pierwszy", twórcę "wehikułu finansowego" czyli maszynki do zadłużania miasta poprzez idiotyczne "inwestycje" jak np. stadion na 3 mecze na imprezie, o której już nikt nie pamięta i który teraz stałby pusty, więc trzeba pompować kolejne miliony w prowincjonalną drużynkę półamatorów.... Następca też niczego sobie - wyciągnięty z szafy figurant, bez żadnego zaplecza, zakładnik partyjnych układów, na straży których stoją "wiceprezydenci". W efekcie jest zadłużone miasto o rekordowo złym powietrzu, na co mają pomóc hulajnogi... Bo żadnej spójnej wizji miejskiego transportu nie ma...
~Jorg
2019-10-08 20:28:53
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: -8
Wrocław potrzebuje sprawnej komunikacji miejskiej, a nie entych obwodnic, które nic nie załatwiają.
~Sutryk ma kota
2019-10-08 19:41:59
z adresu IP: (37.8.xxx.xxx)
Ocena: 0
Ciekawe jak poprowadzą teraz OŚM, na Poświętnym? Wyburzą domy postawione za zgodą innego geniusza - Dutkiewicza?
~Jacek
2019-10-08 18:13:33
z adresu IP: (176.120.xxx.xxx)
Ocena: 3
To nie jest zabawne. To są wrocławskie realia najpierw pod rządami prezia z mikstatu, a teraz jego następcy lesera od lansu z kotkiem i na motocyklu.
~Kot
2019-10-08 16:29:19
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: -1
Wystarczy wybrać Konfederację
~Nie da się i tyle
2019-10-08 14:14:54
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: -1
Da się za to robić za granicą po skończonej kadencji. Kariera a la Tusk.
~NigdyWięcejMaratonuWeWroc
2019-10-08 11:09:24
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 4
Jak długo $utryk będzie marnował pieniądze z miejskiej kasy na stadion, kopaczy i inne bzdety tak długo nie będzie wybudowana Obwodnica Śródmiejska.
~Grzegorz
2019-10-08 10:47:23
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 3
Siatka dróg kuleje generalnie. Mało połączeń przez sieci kolejowe, wąskie gardła, o 1 most za mało. Brak obwodnicy niegodzien miasta z takimi ambicjami.
~trudi
2019-10-08 10:00:24
z adresu IP: (194.54.xxx.xxx)
Ocena: 7
i nadal komunikacja od str. wschodniej nie istnieje - ani autostradą ani obwodnicą! do Łanów jeszcze jakoś-takoś, ale potem nie ma czym, helikopterem chyba :( między Poświętnym a Kowalską jest ścieżka turystyczna - taki rysunek z kijem i plecaczkiem :) Jakie to przykre :(
~jamal
2019-10-08 09:54:10
z adresu IP: (194.54.xxx.xxx)
Ocena: -2
Ostatnie kadry - jaka to ulica? gdzie się kończy w ten sposób AOW?
~Tom
2019-10-08 09:49:41
z adresu IP: (78.10.xxx.xxx)
Ocena: 8
To nie jest zabawne to jest tragedia!