Opowieści teatralne i literackie, czyli sto lat, sto lat (WIDEO z Radia Wrocław Kultura)

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2019-10-23 16:44 | Zmodyfikowano: 2019-10-23 19:23

Premiera we Wrocławskim Teatrze Współczesnym. To dramat Magdaleny Drab CICHO / ТИХО, inspirowany wrocławskim życiem ukraińskich rodzin. Bohaterem jest Ihor, idący pierwszy raz do polskiej szkoły. A tematem inność i mechanizmy grupowych reakcji na nią. Spektakl realizuje we współpracy ze Współczesnym Teatr Układ Formalny.

Tatiana Drzycimska o nowym sezonie Wrocławskiego Teatru Współczesnego.

Agnieszka Charkot z Wrocławskiego Teatru Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego o obchodach stulecia urodzin patrona teatru i może już pierwszych emocjach związanych z próbami do nowej premiery (w reż. Eweliny Marciniak), w której Agnieszka występuje.

Psychoteatr. Nowe przedstawienie już w weekend na Scenie na Świebodzkim. Tytuł: 'Miejsce'. To kontynuacja 'Lasu', pierwszego psychoteatrowego spektaklu Angeliki Pytel. Z tym, że wtedy mieliśmy monodram, teraz rzecz na dziesięcioro aktorów i aktorek.

W Rawickim Domu Kultury od piątku Festiwal Teatralny im. Krystyny Sienkiewicz. Aż osiem spektakli, sporo aktorskich znanych twarzy, koncert Katarzyny Żak i dwa spotkania: z Grażyną Barszczewską i Barbarą Wrzesińską. U nas: Grzegorz Ćwiertniewicz i Dariusz Taraszkiewicz.

Wieczór z Kulturą. Najpierw Olga Tokarczuk i pierwsza nasza ponoblowska rozmowa:

Trzeci z pięciu odcinków Opowieści literackich, audycji wokół wybranych dzieł z wydawniczej historii legendarnej BN-ki. Tym razem o poezji Wisławy Szymborskiej.

A w drugiej części programu świetni śpiewacy Hanna Sosnowska i Aleksander Zuchowicz przed sobotnim koncertem z cyklu Polanica - Zdrój Muzyki, organizowanym przez Stowarzyszenie im. Ryszarda Straussa. To będzie Muzyczna podróż na Południe.

 

Do usłyszenia w DAB+, FM, aplikacjach smartfonowych, do zobaczenia na www.radiowroclawkultura.pl.

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.