Muzyczna podróż na Południe

Radio Wrocław | Utworzono: 2019-10-24 17:12
Muzyczna podróż na Południe - fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

W wydarzeniu, którego realizacja rozpoczęła się w 2017 roku, uczestniczyli znakomici artyści występujący na co dzień na polskich i europejskich scenach operowych, najlepsi pianiści i muzycy-instrumentaliści współpracujący z największymi instytucjami muzycznymi naszego kraju.

Tym razem chcemy artystycznie przenieść naszą publiczność na Południe, by zaprezentować najbardziej znane fragmenty zarówno oper, jak i operetek czy musicali napisanych przez mistrzów głównie włoskiego i francuskiego kręgu muzycznego. Na scenie przepięknego i zabytkowego Teatru Zdrojowego w Polanicy Zdroju usłyszmy utwory m.in. Giuseppe Verdiego, Gaetano Donizettiego, Gioacchino Rossiniego i Georgesa Bizeta, a także – łączące w sobie włoską szkołę i polską wrażliwość – kompozycje Stanisława Moniuszki, którego dwusetną rocznicę urodzin obchodzimy w tym roku.  W koncercie wystąpią młodzi soliści związani z profesjonalnymi scenami operowymi: Aleksandra Opała (mezzosopran), Hanna Sosnowska (sopran) oraz Aleksander Zuchowicz (tenor), a na fortepianie towarzyszyć im będzie wrocławska pianistka Katarzyna Neugebauer.

Już 26 października o godzinie 19.30 w Teatrze Zdrojowym w Polanicy-Zdroju zabrzmi najpiękniejsza muzyka w świetnym wykonaniu – to wspaniała okazja, by radośnie i ciepło przeżyć ten jesienny weekend w pięknych okolicznościach Polanicy-Zdroju.

Bilety, które kupić można w sekretariacie Teatru Zdrojowego (tel. 748690643; [email protected]), w przedsprzedaży kosztują 20 zł, a w dniu koncertu – 25 zł.

Serdecznie zapraszamy nie tylko melomanów!

Muzyczna podróż na Południe
26.10.2019, g. 19:30
Teatr Zdrojowy w Polanicy Zdroju (ul. Parkowa 2)
facebook.com/polanicazdrojmuzyki
www.teatr.polanica.pl

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.