W Jeleniej Górze "prostują" parkingi. Kierowcy mają problem

Piotr Słowiński, mk | Utworzono: 2019-11-08 07:37 | Zmodyfikowano: 2019-11-08 07:54
A|A|A

Fot. Piotr Słowiński

Na ulicy Klonowica z jednej strony miejsca zniknęły zupełnie. Kierowcy z trudem manewrują między samochodami, wjeżdżając na dwa albo trzy razy, a urzędnicy tłumaczą, że to wina zmiany przepisów. Z ich wyliczeń wynika, że zorganizowanie miejsc postojowych w inny sposób doprowadziłoby do likwidacji ich większej liczby:

Cezary Wiklik z urzędu miasta wskazuje, że reorganizacja miejsc postojowych to wynik kontroli NIK. Dlatego wykonano miejsca prostopadle, a po drugiej stronie równolegle do jezdni. Tyle tylko, że przepisy wskazują, że minimalna szerokość miejsc parkingowych ma być taka sama i wynosić 2,5 metra na pojazd zarówno dla tych parkujących w jodełkę jak prostopadle. Dla pojazdów parkujących równolegle do jezdni nawet 3,6 metra, ale z możliwością zwężenia do 2,5. Kierowcy mają teraz problem z wjeżdżaniem i wyjeżdżaniem na miejsca postojowe:

Nowe przepisy zwiększają jednak szerokość tzw. jezdni manewrowej, która musi zostać wolna do dyspozycji kierujących. 

POSŁUCHAJCIE CAŁEGO MATERIAŁU:

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~MWJG
2019-11-26 21:53:21
z adresu IP: (78.88.xxx.xxx)
Ocena: 2
Tyle lat bylo prawie idealnie, wystarczyloby wprowadzic tam odpowiedni zakaz, ewentualnie policja lub straz miejska powinna egzekwowac poprawnosc parkowania, tzn. Pojazdy wystajace poza wyznaczone miejsce do parkowania odholowac lub mandat. Obecnie jest to jakas farsa buahahaha
~Wicek
2019-11-15 18:34:31
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: 1
Kiedy wreszcie na mordę wyleci ten gówniarz szefo z Dyrekcji Dróg i Mostów za totalnie bzdurne decyzje i nieróbstwo?
~Bert
2019-11-09 19:57:25
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 5
Na Kiepury Chata Polska geniusze dają dwukierunkowa a widoczność lewa krzaki prawa auta zero widoczności ale brawa dla prezydenta ???????????????????????? Drzymały jak i reszta ulic nie oszczędzają nam aut na tych dziurach
~Bert
2019-11-09 19:50:55
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 4
Olać to i parkować po staremu jak było dobrze tyle lat imbecyle nic to nie ułatwi. Geniusze co wymyślili niech pokażą jak parkować i wyjeżdżać. Brak słów.....
~Marie
2019-11-09 18:14:22
z adresu IP: (80.187.xxx.xxx)
Ocena: 1
Debilizm totalny, nie wierze, że na stołkach siedzą tacy gamonie.
~Cherubin
2019-11-09 08:59:40
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 3
Pogonili Pana Łukasza i znów inteligentni inaczej zaśmiecają nasze miasto.
~Red
2019-11-08 16:53:15
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 4
Brak zajęcia,!! Co jeden to ma lepsze pomysły a my wyborcy na nich głosujemy! Ciekawe kto komu daje zarobić?
~Jozek60
2019-11-08 16:38:20
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 10
Niech pan prezydent miasta sobie teraz parkuję w tym miejscu,!!!!!!!!
~Olo
2019-11-08 16:27:42
z adresu IP: (81.161.xxx.xxx)
Ocena: 3
Afera koperkowa... Dajcie spokój.
~Marian
2019-11-08 15:52:20
z adresu IP: (46.76.xxx.xxx)
Ocena: -8
Cuduiom głupoty niemajom na o piodzie wywala wymsajom głupoty majom dużo pieniędzy dadzom biednym te piodze
~Nie osioł
2019-11-08 15:43:55
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 9
W urzędzie żądzą PO i Lewica co mózgi mają wyprane i są pociotkami PZPR-ówczesnych i nie myślą.
~benito
2019-11-08 14:49:14
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 4
50 lat było dobrze i nikt nie narzekał, teraz nawet małą Skodą nie mogę wjechać... Bezmózgowie i katastrofa...
~Ktos
2019-11-08 11:30:33
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 2
Może dlatego, że np busem często nie dało się tamtędy przejechać. A ludzie nakupuja sobie SUVy , chociaż ich wielkości nie czują i parkują jak pizdy
~Grzegorz
2019-11-08 09:16:24
z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Ocena: 2
Zaaraz zaraz... a dlaczego niby wprowadzenie tych przepisów wymaga zmianę obiektj już istniejącego?
~Wągrik
2019-11-08 09:13:30
z adresu IP: (83.238.xxx.xxx)
Ocena: 7
Te przepisy o kant tyłek rozbić, na Bankowej w Jeleniej Górze jest bardzo wąsko więc po co odstawiać takie cyrki z takim malowaniem na przekór kierowcom?. Chory człowiek mógł tylko na to wpaść. Ustawodawca, bo ustawodawca postanowił,,, to ja tak muszę zrobić. Ciekawe jak by ustawodawca nakazał im skakać z 1 piętra raz w miesiącu dla zabawy to czy by urzędnicy tam pracujący skoczyli? Niestety ustawodawca jest też człowiekiem a w tym kierunku w przepisach parkowania popełnił ogromny błąd. Bo ustawodawca postanowił i musimy tak zrobić, co ciekawe ten pan co się wypowiada nie ma samochodu a jeździ tylko rowerem to mu wsio i ryba na takie chore przepisy parkowania.