MOlo śmierci Żurawskiego, Pióro Fredry, Drżące kadry Czerkawski, czyli premiery i targi [WIDEO]

Jacek Antczak | Utworzono: 2019-11-16 08:31 | Zmodyfikowano: 2019-11-17 08:34
A|A|A

Maciej Żurawski – dziennikarz telewizyjny (Niech żyje kino, Paragraf 148 – kara śmierci), dokumentalista (Mój Mikstat, Światy Jana Jakuba K.), reżyser teledysków Lecha Janerk i Świetlików, od kilku lat jest także... autorem kryminałów. Zadebiutował "Czarną wołgą", historię rozgrywającą się we Wrocławiu lat 80. Tym razem – właściwie dziś premiera – zabiera na "MOlo śmierci" (wydawnictwo Liberum Verbum), czyli znów w klimat i rzeczywistość PRL-u, w świat cinkciarzy i złodziei, z sopockiego, ale i wrocławskiego (pół)światka.  

Po godzinie 17.30 naszymi gośćmi były Marta Kiewel z Wrocławskiego Domu Literatury i Anita Wincencjusz-Patyna historyczka sztuki, doktor nauk humanistycznych, prodziekan Wydziału Malarstwa i Rzeźby na wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Będzie więc mowa o książkach "dobrych i pięknych". Poznaliśmy bowiem szczegóły programu zbliżających się Wrocławskich Targów Dobrych Książek i nominacje do przyznawanej na targach Nagrody Edytorskiej Pióro Fredry - Anita Wincencjusz-Patyna jest przewodniczącą jury, które wybierze najlepszą edytorsko książkę roku.

"Rozmowy o życiu filmowym w PRL-u" taki podtytuł ma debiutancka książka wrocławskiego krytyka filmowego Piotra Czerkawskiego pt. "Drżące kadry". Autor rozmawia w niej z reżyserami, którzy na stałe wpisali się w historię polskiej kinematografii. m.in. Jerzym Hoffmanem, Kazimierzem Kutzem, Markiem Piwowskim, Jerzym Antczakiem czy Januszem Kondratiukiem. Z Piotrem porozmawiamy o wyłaniającej się z jego książki barwnej opowieść o życiu i duchu tej pozornie szarej epoki. 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama