Jest akt oskarżenia w sprawie Jacka C. - burmistrza Boguszowa-Gorc

Bartosz Szarafin, jk | Utworzono: 2019-12-06 09:55 | Zmodyfikowano: 2019-12-06 09:57
Jest akt oskarżenia w sprawie Jacka C. - burmistrza Boguszowa-Gorc - fot. archiwum radiowroclaw.pl
fot. archiwum radiowroclaw.pl

Śledztwo trwało 11 miesięcy. Przez ten czas Jacek C. przebywał w kilkukrotnie przedłużanym areszcie tymczasowym. - Burmistrz usłyszał 4 zarzuty - mówi prokurator Tomasz Orepuk:

A to jedynie fragment z listy zarzutów. 10 tys zł Jacek C. przyjął jeszcze będąc starostą wałbrzyskim za pomoc w odzyskaniu utraconego prawa jazdy. Płatna protekcja to powoływanie się na wpływy w Urzędzie Skarbowym w Wałbrzychu i Izbie Administracji Skarbowej we Wrocławiu. Burmistrz, jak dowodzą śledczy, naraził też na stratę 4 mln zł miasto Boguszów-Gorce, poprzez odwołanie przetargu na sprzedaż nieruchomości.

Mieszkańcy są załamani sytuacją w mieście:

W akcie oskarżenia ujęto także 8 innych osób. m.in. Radną Miejską - Urszulę M., której zarzucono 6 przestępstw polegających na kupowaniu głosów za alkohol w wyborach samorządowych w 2018 roku. Radna miała też nakłaniać świadków do składania fałszywych zeznań.

Ponadto akt obejmuje 6 kolejnych osób, które uczestniczyły w korupcji wyborczej. Osoby te wręczały, bądź przyjmowały alkohol w zamian za głosy na określoną osobę. Dotyczyło to zarówno wyboru burmistrza, jak i Rady Miejskiej.

Jacek C. nie przyznaje się do winy i złożył wyjaśnienia sprzeczne z dowodami zebranymi przez śledczych. Jackowi C. grozi do 15 lat pozbawienia wolności. Urszuli M. grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

ZOBACZ KONIECZNIE:

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.