3 lata bezwzględnego więzienia za zabicie psa? Ruszył proces apelacyjny

Beata Makowska, jk | Utworzono: 2020-01-10 11:41 | Zmodyfikowano: 2020-01-10 11:42
A|A|A

fot. archiwum radiowroclaw.pl

Mężczyzna miał problemy osobiste. Chciał targnąć się na swoje życie. Wcześniej jednak zrzucił zwierzę ze strychu. Pies konał kilkanaście godzin.

Sąd skazał Piotra W. na karę więzienia w zawieszeniu. Oskarżyciel zaskarżył ten wyrok. Dzisiaj w sądzie w Świdnicy ruszył proces odwoławczy. Prokurator i oskarżyciel posiłkowy domagają się 3 lat bezwzględnego więzienia. - Wiedział, że po upadku zwierzę nadal oddychało, mimo to nie udzielił mu pomocy - mówi Paulina Kozielska z Ekostraży, która jest oskarżycielem posiłkowym:

Piotr W. w sądzie ponownie przepraszał za to, co zrobił:

Wyrok zapadnie 20 stycznia.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~tutejszy
2020-01-12 15:39:28
z adresu IP: (185.119.xxx.xxx)
Ocena: 4
troska o los zwierząt ,nawet zawodowa i dotowana nie oznacza"zezwierzęcenia" czym jest domaganie sie w tym przypadku kary bezwzglednego uwięzienia człowieka, korzystniejsze dla sprawy będzie skazanie na 1-2 letnie bezpłatne sprzątanie i opieka nad zwierzętami w schronisku
~Normalny
2020-01-10 16:32:50
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 2
Znam osobiście tego człowieka, leczy się, ma problemy ze zdrowiem itd, a wszystko przez hejt. 3lata więzienia to pikuś w porównaniu z piekłem jakie mu z życia zrobili ekoterrorysci z Ekostrazy.
~Janek
2020-01-10 16:28:42
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 1
Z tego co czytam to prokurator i nieszczęsna pani z ekostrazy potrzebują bardziej pomocy psychiatry niż ten człowiek!Rozumie pomagać i ratowac zwierzęta ale na pierwszym miejscu zawsze powinno być dobro człowieka, jego życie i zdrowie a reszta później.!
~Ja45
2020-01-10 16:23:21
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 2
Ludzkie życie i zdrowie jest mniej warte jak życie zwierzęcia?????Co się dzieje w tym kraju, bo jakoś nie mogę tego ogarnąć w swojej głowie a ponoć do głupich nie należę.
~Adi
2020-01-10 15:45:03
z adresu IP: (5.172.xxx.xxx)
Ocena: -2
Psychika do leczenia. Przymusowe terapie. I moze jeszcze cos z tego czlowieka bedzie. Kazdy ma szanse stac sie lepszy.
~Olo
2020-01-10 15:44:02
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 0
To jakieś chore, czlowiek targnal się na życie, widać że ma problemy psychiczne i zamiast mu pomóc to chcą go jeszcze bardziej zgnoic,tym ekoterrorystom już całkiem woda sodowa do głów uderzyła. Za zabicie człowieka z pełną świadomością bo ochlapal przez przypadek błotem i to na oczach dzieci 4lata więzienia a tu człowiek z problemami i nie zabił człowieka lecz zwierzę i podobny wyrok???? To chore co się w tym kraju dzieje!
~skandal
2020-01-10 11:57:21
z adresu IP: (5.172.xxx.xxx)
Ocena: 0
A za zabicie człowieka w łonie matki ile? Ten wyrok to ekologizm w czystej postaci!