Rozmowa Dnia: Krzysztof Tuduj: Konfederacja rozważa referendum ws. odwołania Jacka Sutryka

Dariusz Wieczorkowski, d | Utworzono: 2020-01-16 08:56 | Zmodyfikowano: 2020-01-16 08:56
A|A|A

- Nie odpowiada nam postępowanie prezydenta Wrocławia - mówił na antenie Radia Wrocław poseł Konfederacji Krzysztof Tuduj. Jego partia rozważa ogłoszenie referendum w sprawie odwołania Jacka Sutryka. - Mieliśmy do czynienia z zamknięciem pikiety pro-life pod pozorem tego, że nie będzie promocji żadnej ideologii. A co ciekawe, nie tak dawno marsz równości przeszedł pod patronatem prezydenta - komentował Tuduj.

POSŁUCHAJ ROZMOWY DNIA:

Panie pośle docierają do mnie informacje, że Konfederacja chce ogłosić referendum w sprawie odwołania prezydenta Wrocławia, Jacka Sutryka. Co to za historia?

Panie redaktorze, dobre ma Pan informacje. Na razie nie potwierdzam, ale rzeczywiście nie odpowiada nam postępowanie prezydenta. Tutaj mieliśmy do czynienia z zamknięciem pikiety "Pro life" nie tak dawno. Pod pozorem tego, że nie będzie tutaj żadna ideologia promowana. Kwestia życiowa to żadna ideologia. Co ciekawe, nie tak dawno przecież marsz równości przeszedł pod patronatem prezydenta. Nie odpowiada nam takie postępowanie. Nie odpowiada nam też polityka względem Ukraińców we Wrocławiu.

Co to znaczy?

Panie redaktorze. Masowa migracja zawsze musi się wiązać z możliwością asymilacji. Do tego potrzebne są odpowiednie warunki i nauka języka. Część Ukraińców się bardzo ładnie asymiluje, a część nie. Nie chcemy zamieniać polskiego Wrocławia na ukraiński Wrocław.

Ale na to chyba prezydent Sutryk nie ma wpływu, prawda?

Powołuje pełnomocnika do tych spraw.

To właśnie po to pewnie, żeby im pomóc?

To właśnie pytanie czy pomóc czy przemieniać Wrocław na ukraiński.

Pan nie lubi obywateli Ukrainy?

Nie mam takiego nastawienia. Natomiast lubię Polaków i lubię wrocławian i zależy mi na tym, żeby Wrocław był polski i tu po polsku się rozmawiało i myślało.

To kiedy to referendum?

Panie redaktorze, tak jak mówię - nie potwierdzam, nie zaprzeczam. Mam kontakt z pewnym stowarzyszeniem, które jest bardzo niezadowolone z postępowania prezydenta. Nie chcę uprzedzać faktów, proszę pozwolić niech się sprawy toczą swoim rytmem, myślę, że jeszcze wrocławianie o sprawie usłyszą.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Komentarz został usunięty
2020-01-20 09:49:31
z adresu IP: (37.8.xxx.xxx)
Ocena: 1
Komentarz został usunięty
~Janek
2020-01-19 10:22:19
z adresu IP: (91.90.xxx.xxx)
Ocena: 1
Panie Tuduj gdzie pan zbiera osobiście te podpisy przyjdę się podpisać.
~slaczny1949
2020-01-18 09:11:06
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: -9
Jak nie międlar, jak nie rybak, to tuduj . . . Ten typ liczy na to, że ciemny lud to kupi. Szczuć, pluć - oto przesłanie tych gości.
~Gulak 71
2020-01-18 08:25:27
z adresu IP: (80.49.xxx.xxx)
Ocena: -2
myślałem że ma ważniejsze powody a on w sumie opowiada o obronie byłych nazistów ,,Wrocławskich'' nie zapominajmy że to ich rodziny namówiły hitlera do owego nazizmu, do ktorych nawet należy sam Sitryk, a zarówno on i reszta ,,polaków'' dąży do angielskiej polityki i bycia księżniczką, ludzie kto bd na was pracował?
~tutejszy
2020-01-17 11:32:07
z adresu IP: (185.119.xxx.xxx)
Ocena: 12
słuszna diagnoza - odzyskajmy piastowski polski wrocław i swoja godność
~Pan Student
2020-01-17 08:48:13
z adresu IP: (89.151.xxx.xxx)
Ocena: 11
Co tam referendum, trelemorele.Ważne,że sutryk poprowadził marsz pederastów,lesbijek,zboczeńców.To jest sukces prezydenta,przepraszam-marionetki.
~SUM
2020-01-17 08:46:34
z adresu IP: (89.151.xxx.xxx)
Ocena: -5
Oto lista polityków,polonofobów , którzy głosowali przeciwko Polsce: Adamowicz, Arłukowicz, Frankowski, Halicki, Hetman, Hübner, Jarubas, Kalinowski, Kopacz, Lewandowski, Łukacijewska, Sikorski, Thun und Hohenstein, Belka, Biedroń, Cimoszewicz, Spurek, Miller.
~Zygmunt Kroll
2020-01-16 23:28:37
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 13
Konfederacja nie jest przeciwna ludziom nie hetero-normatywnym tylko ideologii 'lpg" która prowadzi do zlikwidowania państw narodowych, tradycji, wartości,etyki, wiary, kultur oraz prawdy dziejowej, wszystko to co różni jednego człowieka od drugiego, państwa jednego od drugiego państwa. Pełen konsumpcjonizm rozwiązłość obyczajowa (multi-kulti) ma doprowadzić do: europa-jedno państwo Altiero Spinelii i rezolucji AGENDA-2030 (taki Matrix)-pełna kontrola nad europejczykiem. Działania powyższe ewidentnie widać na ówczesnej Anglii, gdzie tubylczy naród jest marginalizowany i przejęty przez środowiska tęczowe. Niedowiarków odsyłam np: do Telewizji Kanapowej.
~Wrocławiann
2020-01-16 15:38:41
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 16
Akurat Tuduj to kandydat Konfederacji z Wrocławia, właśnie pokazałeś swój brak wiedzy i buractwo.
~Wrocławianin
2020-01-16 15:27:49
z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Ocena: 12
Ale idiotyzm. A co do gadania w sprawie Wrocławia ma jakiś nieogolony warszawiak? Domyj się najpierw dziadu a potem idź do ludzi
~Słuchaczka
2020-01-16 14:35:39
z adresu IP: (81.168.xxx.xxx)
Ocena: 18
Po pierwsze prezydent został wybrany w demokratycznych wyborach. To ja proponuję referendum za odwołaniem całego rządu. Ironia, oczywiście. Po drugie. Pan poseł niech sobie poczyta o historii miasta Wrocławia. To było zawsze miasto wielu kultur. Zawsze. A teraz mamy nowych sąsiadów, pracowników, wrocławian. Bardzo dobrze, że powołany został pełnomocnik w tej sprawie, bo to już spora społeczność. Wrocław to miasto europejskie, otwarte i takie powinno pozostać. Nie we wszystkim się zgadzam z prezydentem. Ale to, co proponuje Pan poseł to anarchia, a nie demokracja.
~Niezależny
2020-01-16 14:20:07
z adresu IP: (212.129.xxx.xxx)
Ocena: 6
Nie tylko żebyśmy wiedzieli,ale także żebyśmy te swoje bogactwa w postaci zasobów naturalnych MOGLI WYKORZYSTAĆ dla dobra wszystkich Polaków a nie zostali z ręką w nocniku kiedy nasze sprzedajne rządy w niejasny sposób pozbywają sie ich na korzyść innych państw. Dlatego pełny szacun dla posłów Konfederacji za działania w tym kierunku! Jednocześnie nasuwa się pytanie - co zrobiła "banda czworga" aby wykorzystać dotychczasową wiedzę o naszych zasobach dla dobra Polaków (oprócz tego że sprzedaje obcym państwom prawo do ich eksploatacji jednocześnie uchwalajac ustawę o zmniejszeniu podatków od wydobycia).
~Magistrat propagandy
2020-01-16 13:53:35
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: 16
W końcu ktoś to ruszył z miejsca i mam nadzieję,że pan poseł doprowadzi sprawe do końca i się uda!Macie mój głos! Nie może zarządzać miastem ktoś kto nazywa manifestacje Pro Life obrzydliwą rzeczą(chodzi o zdjecia płodów),która manifestuje przeciw aborcji A jednocześnie zezwala na marsz dewiantów,popierających aborcję podczas których są profanowane Matka Boska i inne Święte Symbole i obecni są ludzie z transparentami:"facet też może rodzić"
~Piotr
2020-01-16 12:20:05
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: 15
Żenujące. Prezydenta wybieralismy na 5 lat nie na rok. Były wybory. Konfederacja pokazała.swoja ofertę której nikt nie kupił. Teraz silą się na próbę referendum.
~wrocławianin
2020-01-16 12:09:59
z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
Ocena: 8
Przed referendum trzeba przedstawić kandydata. Nie może nim być człowiek pokroju Dutkiewicza.
~fil
2020-01-16 11:45:57
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 13
śmieszne chłopaczki
~Chris
2020-01-16 11:20:55
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: 7
Niech się wezmą do pracy i coś zrobią ! Krytykować każdy potrafi a szczególnie nieroby ... im nigdy nic nie pasuje. A konfederacja jest straszna i co beda zabierać prawa wyborcze kobietom, żeby robiły w doku ?! Wyrzuca Ukraińców z Polski i kto będzie pracował ?! Zamkną lub wyrzuca z kraju o innej orientacji ?! Tylko żeby się nie zdziwili jak przestrzenią własne szeregi ;). Zawsze się zastanawiałem co maja w głowie : sieczkę czy beton zamiast mózgu?!
~Grzegorz
2020-01-16 10:54:28
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: -4
Powody mocno wydumane. Jeśli chodzi o tą pikietę co obnosiła zdjęcia płodów, to bardzo słusznie że ją rozwiązano. Nie chodzi nawet o kwestie ideologiczne. Tu temat na szeroką dyskusją. Chodzi o zawartość zdjęć. Ja wiem że przestrzeń publiczna nam się coraz bardziej wulgaryzuje, ale to żadna wymówka. Zwłaszcza gdy mówimy o dobry dzieci. A z Ukraińcami to zdecydowanie nie kwestia miasta. Miasto ma dbać o mieszkańców. Również obcej przynależności etnicznej. Od kontroli napływu ludności i ich ew. asymilacji są władze centralne.
~Jenny
2020-01-16 10:23:24
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: -1
Witam, nareszcie ktoś mądry się wypowiada. Masowy napływ ukraińców to jest skandal. robi się druga Ukraina w kraju a we Wrocławiu jest ich więcej niż w przygranicznym Przemyslu. Brawo panie Krzysztofie i prosimy o dalsze działania.
~Lala
2020-01-16 10:17:50
z adresu IP: (81.219.xxx.xxx)
Ocena: -1
Po pierwsze prezydentem został wybrany legalnie większością głosów to raz. Dwa, Polacy coraz częściej wyjeżdżają za granicę w celach zarobkowych a na ich miejsce przyjeżdżają Ukraińcy. Dodam jeszcze że Ukraińcy zaczynają mieć otwarte granice do Niemiec w celach zarobkowych. I będą tam jeździć a nie do Polski. Zaś na ich miejsce do Polski przyjadą pewno z Mołdawii itp. Wiec nie wiem gdzie tu problem... szkoda mi tylko takiego pajaca który nie szanuje innych narodów ci ludzie przyjeżdżają zarobić na życie rodziny dzieci a nie na wakacje i cygara przy okazji wspierają naszą gospodarke WSTYDZĘ SIE ZA WAS!
~Franek
2020-01-16 09:47:09
z adresu IP: (185.75.xxx.xxx)
Ocena: -3
Jestem ciekawy jak będzie wyglądała zbiórka tych podpisów za referendum. Pan Bosak to socjalista w przebraniu narodowca. Artur Dziambor jest najlepszym kandydatem
~Adam
2020-01-16 09:22:26
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 10
Będę głosował za odwołaniem. Za politykę miasta wobec kierowców a raczej ich dyskryminowanie
~Odlot
2020-01-16 09:15:53
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 1
Lotnisko wyjątkowo nie na Strachowicach ale na Karkonoskiej w czasie wywiadu... masakra!!!
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca kwietnia 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.