Pewna wygrana koszykarzy Śląska Wrocław

Bartosz Tomczak, WK | Utworzono: 2020-01-17 21:17 | Zmodyfikowano: 2020-01-18 11:38

Gospodarze od początku narzucili swoje tempo. Problemy mieli tylko pod koniec pierwszej kwarty, po której przegrywali 21:25.

W drugiej odsłonie popis umiejętności dał rozgrywający Śląska, Kamil Łączyński. Reprezentant Polski zdobył wtedy 11 punktów, trafiając trzykrotnie za trzy. Śląsk do przerwy prowadził 45:42.

W trzeciej kwarcie wrocławski zespół dominował jeszcze bardziej. Rozegrał się Devoe Joseph, który po cichym występie w pierwszej połowie, rzucił w trzeciej kwarcie 7 punktów. Dzięki temu wrocławianie prowadzili 75:65.

W czwartą kwartę koszykarze Śląska weszli z jeszcze większą energią. Przez jej pierwsze minuty  niemal każde posiadanie piłki zamieniali na punkty i byli bardzo aktywni na atakowanej desce.

MKS nie pomogły nawet 32 punkty Dominica Artisa, bo ważniejsza okazała się gra zespołowa Ślaska. W barwach wrocławskiej drużyny pięciu zawodników miało dziesięć lub więcej punktów na koncie. Najwięcej, 21, Łączyński, ale imponowali także Maciej Wojciechowski (16 punktów) i Jakub Musiał (14).

Śląsk Wrocław - MKS Dąbrowa Górnicza 106:84 (21:25, 24:17, 29:23, 32:19)