Za 5 milionów złotych powstała w Zgorzelcu nowoczesna pracownia endoskopowa

Piotr Słowiński, KM | Utworzono: 2020-01-20 08:39 | Zmodyfikowano: 2020-01-20 08:48
A|A|A

fot. Piotr Słowiński

W zgorzeleckim szpitalu ruszyła nowa pracownia endoskopowa. Jest najnowocześniejsza w regionie jeleniogórskim. Sam sprzęt do pracowni kosztował 4 miliony złotych, kolejny milion złotych kosztowała adaptacja pomieszczeń, ale rocznie ma tam zostać zdiagnozowanych 5 tysięcy pacjentów mówi dyrektor Zofia Barczyk:

Zgorzelecki szpital do nowej pracowni zatrudnił dodatkowych polskich lekarzy, których ściągnął z niemieckiego Goerlitz. Placówka w ostatnich latach zainwestowała ponad 50 milionów złotych. Na początku tego roku zostanie oddany do użytku zmodernizowany oddział ratunkowy oraz przychodnia z nowymi 12 specjalistycznymi poradniami.

4 miliony złotych kosztowało samo jej wyposażenie, milion remont, ale można tam wykonać wszystkie w zasadzie badania tego typu jakie wykonuje się na świecie zapewnia specjalista chirurg Sławomir Czekałowski:

Zadowolenia z nowej pracowni nie kryją pacjenci. Aleksandra Romel podkreśla, że nie musi już jechać z Sulikowa np. do Wrocławia:

Na nowym sprzęcie można tam wykonać wszystkie w zasadzie badania tego typu jakie wykonuje się na świecie zapewnia specjalista chirurg Sławomir Czekałowski:

Zadowolenia z nowej pracowni nie kryją pacjenci. Aleksandra Romel podkreśla, że nie musi już jechać z Sulikowa np. do Wrocławia:

Zgorzelecki szpital wielospecjalistyczny obsługuje rocznie 60 tysięcy pacjentów. Zatrudnia około tysiąca osób i dysponuje 700 łóżkami. Nie ma długów, a w ostatnich latach zainwestował w oddziały i poradnie 50 milionów złotych.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama