Śląsk przegrywa w Gdyni. Seria zwycięstw przerwana

, PAP | Utworzono: 2020-02-02 20:51

Do tej pory zawodnicy Śląska zdecydowanie lepiej radzili sobie na wyjeździe, gdzie odnieśli sześć zwycięstw i ponieśli tylko trzy porażki (we własnej hali mieli odwrotny bilans). W dodatku wrocławianie wygrali pięć z sześciu poprzednich meczów, w tym trzy ostatnie, a przed przyjazdem do Gdyni zdecydowanie pokonali w Szczecinie Kinga 92:77.

W konfrontacji ze świetnie spisującą się Arką podopieczni trenera Olivera Vidina nie mieli jednak za wiele do powiedzenia i przegrali 73:86. W 34. minucie przewaga gospodarzy wynosiła już 26 punktów – było 79:53 dla Arki.

- Największa różnica w tym meczu była taka, że gospodarze zagrali znacznie bardziej agresywnie i fizycznie, a my na początku nie odczytaliśmy, na co pozwolą obu zespołom sędziowie. Brakowało nam także skuteczności, która w poprzednich spotkaniach była znacznie lepsza. A 44 procent w rzutach osobistych to fatalny wynik. Poza tym rywale zebrali za dużo piłek w ataku. Kontuzjowany był także u nas Torin Dorn, a Mathieu Wojciechowski miał problemy z faulami. O tym spotkaniu musimy zapomnieć i wyciągnąć wnioski, aby z optymizmem patrzeć w przyszłość – skomentował serbski szkoleniowiec Śląska.

Zadowolenia z postawy swojego zespołu nie ukrywał natomiast trener gospodarzy: - Było to bardzo dobre spotkanie w naszym wykonaniu, szczególnie w obronie. Dokładnie wiedzieliśmy co mamy grać i odpowiednio reagowaliśmy również na defensywę rywali. Mecz mógł także podobać się kibicom – skomentował Frasunkiewicz.

Asseco Arka Gdynia - Śląsk Wrocław 86:73 (27:20, 22:15, 23:16, 14:22)

Punkty:
Asseco Arka Gdynia: Josh Bostic 21, Bartłomiej Wołoszyn 19, Phil Greene 11, Krzysztof Szubarga 10, Leyton Hammonds 8, Marcin Malczyk 6, Adam Hrycaniuk 4, Devonte Upson 4, Dariusz Wyka 3, Wojciech Czerlonko 0, Michał Szelągowski 0.

Śląsk Wrocław: Devoe Joseph 18, Kamil Łączyński 16, Aleksander Dziewa 13, Andrew Chrabascz 12, Mathieu Wojciechowski 8, Michael Humphrey 2, Michał Gabiński 2, Danny Gibson 2, Jakub Musiał 0.

Element Serwisów Informacyjnych PAP

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.