Śląsk Wrocław - ŁKS Łomża 3:0 (Zobacz)

| Utworzono: 2008-03-30 00:41 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Oto najciekawsze momenty meczu (materiał z YouTube, wrzucił Tomeqq1):

Trener Ryszard Tarasiewicz po trzech przegranych Śląska Wrocław zdecydował się na kilka zmian w składzie. W bramce Wojciech Kaczmarek zastąpił mocno krytykowanego Andrzeja Olszewskiego. W obronie pod nieobecność pauzujących za kartki Marciniaka i Capa znalazł się Sztylka. W linii pomocy wystąpili bracia Marek i Janusz Gancarczykowie. A do ataku został przesunięty Klofik.

Już pierwsza akcja Śląska mogła przynieść bramkę, ale Marek Gancarczyk z kilkunastu metrów uderzył ponad poprzeczką. Śląsk jednak nie rezygnował. W 10. minucie po rzucie rożnym Janusza Gancarczyka najwięcej zimnej krwi w polu karnym zachował Petr Pokorny i strzałem głową zdobył prowadzenie dla wrocławian.

W 18. minucie po akcji Łudzińskiego dobrą okazję do podwyższenia wyniku miał Dudek, ale z kilkunastu metrów uderzył w boczną siatkę.

Obrona Śląska zaspała tylko raz - w 22. minucie piłkę w okolicy pola karnego przejął Bizhev, ale w ostatniej chwili został powstrzymany przez skutecznie interweniującego Wołczka.

Na początku drugiej połowy bliski zdobycia bramki był Łudziński, ale Pronaj w sobie tylko znany sposób wybił piłkę na rzut rożny. Po kolejnym takim stałym fragmencie gry, najwyżej do piłki dośrodkowanej przez Dudka wyskoczył ponownie Pokorny i było 2:0.

W 73. minucie po świetnym podaniu Łudzińskiego Marek Gancarczyk minął obrońcę ŁKS, położył na ziemi bramkarza i z kilku metrów po raz trzeci trafił do siatki.

Śląsk mógł zdobyć czwartą bramkę w 80. minucie. Faulowany w polu karnym był Marek Gancarczyk. Drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę za dyskusję z sędzią obejrzał Stefańczyk, ale Łudziński z rzutu karnego trafił w słupek.

Śląsk Wrocław - ŁKS Łomża 3:0 (1:0)
Pokorny 10, 60, M. Gancarczyk 73.

Śląsk: Kaczmarek - Wójcik, Pokorny, Sztylka, Wołczek - M. Gancarczyk, Górski (87' Tymiński), Dudek, J. Gancarczyk - Łudziński (81' Szewczuk), Klofik (65' Ulatowski).