Koronawirus. Leśnicy apelują o rozsądek w czasie wycieczek w okolice Masywu Ślęży

mat. prasowe, el | Utworzono: 2020-03-28 15:30 | Zmodyfikowano: 2020-03-28 15:30
A|A|A

fot. Wikipedia/ CC BY-SA 3.0

Nie pomogło zamknięcie parkingów oraz groźby mandatów czy nawet odholowania pojazdu. W czasie ostatnich weekendów na Przełęczy Tąpadła panował ogromny tłok. Dlatego urzędnicy i leśnicy jeszcze raz apelują do turystów, aby zachowali ostrożność w czasie wycieczek w okolice Masywu Ślęży. 

- Nadleśnictwo Miękinia, sprawujące pieczę nad Ślężańskim Parkiem, nie zdecydowało się, na wzór nadleśnictw w małopolsce, na zamknięcie szlaków turystycznych. Spacery na świeżym powietrzu mają pozytywny wpływ na naszą odporność i samopoczucie. Lasy Państwowe zalecają jednak, aby w momencie, kiedy zdecydujemy się na takie wyjście, zachowywać wszelkie środki ostrożności - czytamy w komunikacie. 

Leśnicy radzą, aby unikać najpopularniejszych miejsc, gdzie przebywają tłumy - takich jak zamknięte parkingi czy popularne miejsca turystyczne na szlaku, wybierać się na piesze wędrówki z bliskimi, co do których mamy pewność, że nie stanowią dla nas zagrożenia, a także zachować dystans od innych turystów i unikać dotykania poręczy, stołów czy ławek na szlaku. Przekonują również, że lasy nie są dostępne tylko w ostatnie dwa dni tygodnia i każdy inny dzień jest równie dobry, a przede wszystkim bezpieczniejszy, na pieszą wycieczkę.

 

 

 

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama