200 milionów złotych na spalarnie śmieci w Przystronie. "To bomba ekologiczna" [POSŁUCHAJ]

Piotr Osowicz, mk, km | Utworzono: 2020-04-01 13:21 | Zmodyfikowano: 2020-04-01 13:22
A|A|A

fot. pixabay (zdjęcie ilustracyjne)

-Czuję się po prostu oszukany - mówi mieszkaniec tej gminy Włodzimierz Gniawek :

Koszty budowy spalarni to ponad 200 milionów złotych. Szacowana moc przerobowa to 60 ton odpadów rocznie. 

-To bomba ekologiczna - mówią mieszkańcy wsi i zapowiadają protesty:

Władze Łagiewnik w tej sprawie nic nie mogą zrobić, ponieważ decyzję o budowie podjął w 2016 roku ówczesny wójt. Wszystko jest zgodnie z prawem - komentują urzędnicy. 

POSŁUCHAJ CAŁEGO MATERIAŁU:

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Tomasz
2020-04-26 02:51:43
z adresu IP: (89.242.xxx.xxx)
Ocena: 1
Owczesne wladze czyli wojt Gminy Lagiewniki i Pann Marek M. Z przystronia ktory sprzedal dzialke pod inwestycje doskonale wiedzac o tym ze bedzie tam w przyszlosci stala spalarnia smieci ktora bedzie trula srodowisko i ludzi z okolicznych wiosek. Zlotowki zapalily sie w oczach.
~Roman
2020-04-08 10:50:59
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: 0
Trzeba dodac ze pierwsze projekty zatwierdzal jeszcze poprzedni wojt Janusz Guzdek wiec to z jego inicjatywy i braku sprzeciwu powstal projekt.
~Mieszkaniec
2020-04-05 12:50:41
z adresu IP: (31.2.xxx.xxx)
Ocena: -1
Spalarnia to tragedia ???????? mieliśmy już śmietnisko obiecali z siatki obiecali drzewa skończyło się tylko na obietnicach i smrodzie ????
~Leszek
2020-04-04 07:37:34
z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Ocena: 0
Pani doktor jest chętna żeby mieć spalarnię obok swojego domu tak wynika z wypowiedzi
~Marcin
2020-04-03 18:48:32
z adresu IP: (89.242.xxx.xxx)
Ocena: 0
No pewnie, ze wszystko jest zgodne z prawem. Owczesna wladza na wszystko sie zgodzila wielce prawdopodobne jest to, ze musieli zmienic plan zagospodarowania przestrzennego a Pan Marek z Przystronia ktory dzis zasiada nadal w urzedzie gminy sprzedal dzialke wtedy i doskonale wiedzial pod jaka inwestycje przeznaczone jest pole$$$$$$$Skazujac tym samym ludzi mieszkajacych w okolicy na smrod i choroby nowotworowe w przyszlosci. Wszystko zostalo zalatwione po cichu.
~Mieszkaniec
2020-04-03 18:48:16
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 0
Szacowana ilość to 60 tysięcy ton rocznie. I to przed możliwą rozbudowa.
~Marcin
2020-04-03 18:47:07
z adresu IP: (89.242.xxx.xxx)
Ocena: 0
No pewnie, ze wszystko jest zgodne z prawem. Owczesna wladza na wszystko sie zgodzila wielce prawdopodobne jest to, ze musieli zmienic plan zagospodarowania przestrzennego a Pan Marek z Przystronia ktory dzis zasiada nadal w urzedzie gminy sprzedal dzialke wtedy i doskonale wiedzial pod jaka inwestycje przeznaczone jest pole????????????Skazujac tym samym ludzi mieszkajacych w okolicy na smrod i choroby nowotworowe w przyszlosci. Wszystko zostalo zalatwione po cichu.
~Juzek
2020-04-03 18:03:04
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 0
Czy rzeczywiście obecny wójt nic nie wiedział o tym będąc od lat w zarządzie powiatu. ?