Mieszkanie Opieki Wytchnieniowej znów zaopiekuje się osobami z niepełnosprawnościami

PP, inf. prasowa | Utworzono: 2020-05-19 13:50 | Zmodyfikowano: 2020-05-19 13:50
A|A|A

fot. Fundacja Potrafię Pomóc

Całodobowa, specjalistyczna opieka w Mieszkaniu Opieki Wytchnieniowej, - takiego wsparcia Fundacja Potrafię Pomóc osobom z niepełnosprawnościami udziela przez jeden lub przez dwa tygodnie. Dzięki temu ich stali opiekunowie (rodzice, krewni, współmałżonek) mają szansę odpocząć. Taka jest idea tego projektu. Jednak ze względu na pandemię i bezpieczeństwo gości, w połowie marca, fundacja przyjęcia do mieszkania zawiesiła. Teraz wsparcie wraca.

- Oczywiście przy ponownym otwarciu dostosujemy się do nowego reżimu sanitarnego: personelowi zapewniamy maseczki, przyłbice, rękawiczki czy środki do dezynfekcji. W mieszkaniu równocześnie przebywać mogą dwie osoby z niepełnosprawnościami, w osobnych pokojach. Własny pokój ma także ich tymczasowy opiekun - wyjaśnia Adam Komar, prezes Fundacji Potrafię Pomóc.

Mieszkanie jest dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, także leżących i karmionych dojelitowo. Z bezpłatnej pomocy skorzystać mogą mieszkańcy Wrocławia. Mieszkanie znajduje się w budynku przy ulicy Horbaczewskiego 24.

Dodatkowe informacje oraz dokumenty niezbędne do rekrutacji znaleźć można TUTAJ

Warto dodać, że także w czasie wymuszonej pandemią koronawirusa przerwy, mieszkanie pełniło swoją funkcję, chociaż w nieco odmienny sposób. W tym czasie fundacja zaoferowała wytchnienie białemu personelowi ze Szpitala im. J. Gromkowskiego przy ul. Koszarowej we Wrocławiu. W trzech pokojach mieszkały pielęgniarki, które nie chciały ryzykować zakażenia najbliższych.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama