Jadwiga Emilewicz we Wrocławiu: Podpisaliśmy porozumienie z miastem. Powstanie kilka tysięcy mieszkań

Malwina Gadawa, GN | Utworzono: 2020-05-21 11:13 | Zmodyfikowano: 2020-05-21 11:14
A|A|A

fot: Dolnośląski Urząd Wojewódzki

Wicepremier, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz podkreśliła, że to pierwsze tego typu porozumienie w Polsce, dzięki któremu zostanie zagospodarowanych ok. 20 hektarów gruntów budowlanych:

- To jest 12 działek na których może w najbliższej przyszłości powstać kilka tysięcy mieszkań. To porozumienie uruchamia długi proces. Na mocy porozumienia będzie mogła powstać spółka, która zrealizuje to przedsięwzięcie – mówiła we Wrocławiu Jadwiga Emilewicz.

Wicepremier Jadwiga Emilewicz zapowiedziała, że rząd zmienia zasady finansowania budownictwa społecznego. Rząd będzie dofinansować inwestycje kwotą do 80 proc. wartości przedsięwzięcia. Pieniądze będą pochodzić z Banku Gospodarstwa Krajowego:

Wojewoda dolnośląski Jarosław Obremski nie ma wątpliwości, że to przedsięwzięcie pomoże w rozwoju gospodarki:

Jak czytamy w komunikacie Ministerstwa Rozwoju: Porozumienie zakłada wymianę informacji, materiałów i dokumentów w zakresie nieruchomości z Zasobu KZN położonych na terenie Wrocławia. Strony zobowiązały się do podejmowania wzajemnych działań służących realizacji inwestycji mieszkaniowych lub uzbrojenia technicznego nieruchomości. Następnym krokiem ma być analiza tych informacji i wypracowanie szczegółowego harmonogramu dalszych działań.

Przypomnijmy, że pod koniec kwietnia KZN przekazał miastu grunty w rejonie ulicy Cynamonowej, na których powstaną szkoła i przedszkole.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~popieramPIS
2020-05-22 08:36:28
z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
Ocena: 20
Wicepremier Jadwiga Emilewicz tą inicjatywą przerwała kilkunastoletni marazm rządów PO we Wrocławiu spowodowany rządami Dutkiewicza i $utryka, którzy marnowali pieniądze z miejskiej kasy na stadion, kopaczy, swoje fanaberie zamiast przeznaczyć je na budownictwo mieszkaniowe dla mieszkańców Wrocławia.
~Grzegorz
2020-05-21 17:06:19
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 1
To dobrze. Gospodarka raczej na tym wiele nie zyska, ale tu znaczenie jest drugorzędne. Mam nadzieję że podołają architektonicznie i jakościowo.
~Krzychu na wózku
2020-05-21 15:59:27
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: 3
Dobrze, a ile w tym mieszkań dla aktywnych osób niepełnosprawnych? Dla tych którym miasto odmawia, bo pracują, a bank odmawia bo zarabiają, ale za mało,by na nich zarobić? Kiedy w końcu realny program mieszkaniowy dla nas osób aktywnych.
~fajnie,ale
2020-05-21 14:54:58
z adresu IP: (178.43.xxx.xxx)
Ocena: 6
Dlaczego tylko posłowie PiS byli na tym briefingu...a gdzie reszta? To tak jak trójkowa cenzura - ich nie zapraszajcie. Nie fajnie
~fil
2020-05-21 13:21:19
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 6
Napiszcie też, ile mieszkań pisowcy wybudowali od 2015, to sie posmiejemy
~Oni
2020-05-21 13:19:33
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 4
A czy Wrocław o tym wie ???
~////
2020-05-21 13:04:11
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 1
Wszystko OK, ale teren powinien zostać państwowy, a czynsz pobierać fiskus. Wrocławski samorząd do niczego się nie nadaje. Pan Sutryk przez 15 lat opiekował się mieszkaniami socjalnymi. Skutek żałosny jego zaniedbań. Nawet Zieloni protestują.
~Do Łukasza Szumowskiego
2020-05-21 12:02:40
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: 16
Panie ministrze, przez obostrzenia rządowe byłam zmuszona zamknąć swój zakład fryzjerski na dwa miesiące. Wystąpiłam o wszelkie dotacje w ramach tarczy antykryzysowej, do dzisiaj nie otrzymałam ani złotówki w ramach pomocy. Samotnie wychowuję dziecko, nie mam za co żyć. Czy mógłby mi pan przynajmniej załatwić kontrakt na dostawę maseczek? Posiadam legalnie zarejestrowaną działalność, mogę dopisać do swojego PKD obrót materiałami medycznymi. Wierzę, że skoro udało się instruktorowi narciarstwa, to i ja mogę liczyć na taką pomoc. Czekam z utęsknieniem na odpowiedź. Obiecuję, że będę głosowała na Dudę.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.