Nie ma wniosków od powodzian

| Utworzono: 2010-09-04 09:13 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
Nie ma wniosków od powodzian - Fot. Piotr Słowiński
Fot. Piotr Słowiński

Tymczasem, jak mówił w Zgorzelcu - podczas wyjazdowej narady z samorządowcami - wojewoda Rafał Jurkowlaniec, czas działa na niekorzyść osób poszkodowanych w powodzi. Rządowa pomoc wprawdzie nie przepadnie, jednak każdy dzień zwłoki oznacza, że remonty mogą nie zakończyć się przed zimą.

Rafał Jurkowlaniec rozwiał też w Zgorzelcu wątpliwości właścicieli zabytkowych domów łużyckich uszkodzonych w trakcie powodzi. Istniała obawa, że nadzór budowlany z uwagi na ich zły stan techniczny nakaże rozbiórkę domów. Jak zapewnił wojewoda, tak się nie stanie, bo są to obiekty zabytkowe i jako takie są objęte ochroną państwa.

Wojewoda pozytywnie natomiast ocenił stopień przygotowania szkół w zalanych miejscowościach do nowego roku szkolnego:

Do zakończenia usuwania skutków powodzi w powiecie zgorzeleckim wciąż jeszcze bardzo daleko, ale minął już miesiąc od kataklizmu i czas na pierwsze podsumowania.

Rafał Jurkowlaniec podkreślił, że wyjazdowa narada z udziałem najważniejszych urzędników administracji wojewódzkiej miała na celu także zdiagnozowanie problemów, z którymi samorządowcy z terenów dotkniętych powodzią nie radzą sobie wciąż najlepiej:

Zobacz też:

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.