Debata Polityczna: Czy czeka nas pojedynek Duda-Trzaskowski?

Marcin Rosiński, GN | Utworzono: 2020-06-15 08:49 | Zmodyfikowano: 2020-06-15 08:57
A|A|A

fot. Radia Wrocław

Ostatnie sondaże wskazują, że największe szanse wejścia do drugiej tury mają obecny prezydent Andrzej Duda i kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski. Czy inni kandydacie faktycznie są daleko w tyle?

Paweł Przystawa z Konfederacji mówi, że ich kandydat Krzysztof Bosak powoli pnie się w górę:

Marek Dyduch z Lewicy wciąż liczy na dobry wynik Roberta Biedronia. Jak mówi przez dwa tygodnie każdy z kandydatów może jeszcze sporo zyskać, także sporo stracić:

Dariusz Piwoński z Prawa i Sprawiedliwości odniósł się do tematu środowisk LGBT, który jest mocno akcentowany w kampanii prezydenckiej. Jego zdaniem jest on sztucznie wywoływany przez kandydata Koalicji Obywatelskiej, który chce przejąć głosy sympatyków Lewicy:

Michał Jaros z Koalicji Obywatelskiej tłumaczył, że Rafał Trzaskowski chciałby Polski równych szans, a obecny prezydent swoimi wypowiedziami dzieli Polaków na gorszych i lepszych:

Wybory prezydenckie 28 czerwca. Ewentualna druga tura odbędzie się 2 tygodnie później.

Gośćmi debaty byli:

  • Marek Dyduch: Lewica
  • Michał Jaros: Koalicja Obywatelska
  • Dariusz Piwoński: Prawo i Sprawiedliwość
  • Paweł Przystawa: Konfederacja

Posłuchaj:

cz.1

cz.2

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Zygmunt
2020-06-16 10:01:32
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 1
Szkoda, że nie ma na obecnej DEBACIE POLITCZNEJ Pani Marty Czech. Brakuje mi jej konkretnych, lapidarnych, merytorycznych wypowiedzi. Nie rozwodzi się nad przypuszczeniami ( ... gdyby. ,....to by...) jak robią to pozostali rozmówcy.Nie korzysta z medialnych plotek, tylko opiera się na wydarzeniach faktycznych. I za to ją bardzo cenię.
~Magdalenka Zawadzka
2020-06-15 19:59:10
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: -8
A o czym z Szambiarzem pan Duda bedzie rozmawiał??Nie ten poziom niech sobie pan panie Duda rąk "nie brudzi"
~Klaudia
2020-06-15 16:01:22
z adresu IP: (188.121.xxx.xxx)
Ocena: 8
Lata mijają a ciągle przedstawiany oraz forowany jest pozorny wybór między POPISEM... Jest możliwy inny wybór! Brawo Paweł Przystawa z Konfederacji! Aby coś się zmieniło trzeba oddać głoś na Krzysztofa Bosaka ! Miażdży merytoryką konkurencję. Pis będzie każdego dnia słabł !
~hmmm
2020-06-15 14:08:53
z adresu IP: (83.3.xxx.xxx)
Ocena: -2
A co z kandydatem na prezydenta S. Hołownia ? We wszystkich sondażach plasuje się w pierwszej trójce, a PRW konsekwentnie go ignoruje. Dlaczego nie możemy usłyszeć jego wypowiedzi lub jego sztabu ? Naprawdę macie aż tam zabetonowaną wyobraźnie, że nie widzicie świata bez PO-PIS ? Wstyd !!!!!
~Daszum
2020-06-15 13:05:22
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 5
Brawo Paweł Przystawa z Konfederacji !!!
~Gość
2020-06-15 12:45:32
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 3
O wiele bardziej interesujące byłoby jskby Duda nie wszedł do 2 tury,
~Grzegorz
2020-06-15 11:56:47
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 5
A gdzie coś o pozostałych kandydatach? Co to za granda?
~pis o wzorze rodziny
2020-06-15 11:43:33
z adresu IP: (37.120.xxx.xxx)
Ocena: 10
W ostatnich dniach pis bardzo dużo wypowiada się o wzorze rodziny. Wystarczy spojrzeć na rodzinę Kaczyńskich. Jarosław - stary kawaler, Marta - po 2 rozwodach ma już trzeciego męża. Zgadzam się, że to ich prywatne sprawy, ale skoro sami nie stanowią ,,wzorcowej rodziny'', o której tyle mówią, to dlaczego narzucają to innym? A jeżeli ktoś nie mieści się w tym schemacie to jest szufladkowany jako gorszy obywatel. Szczyt hipokryzji.
~pis=pzpr
2020-06-15 11:38:14
z adresu IP: (37.120.xxx.xxx)
Ocena: -207
Głosujemy wszyscy przeciwko Andrzejowi Dudzie, na jakiegokolwiek innego kandydata. Kraj, w którym prezydent ma dwóch szefów (prezesa partii i zakonnika z Torunia), jest krajem bezprawia i niesprawiedliwości. Prezydent, który dzieli Polaków na lepszych i gorszych nie jest prezydentem wszystkich Polaków i sam to mówi.
~fachowiec
2020-06-15 11:22:46
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 5
Media znów nakręcają polaryzację społeczeństwa na linii PO-PiS (Duda-Trzaskowski), która od kilku lat paraliżuje rozwój. Odnoszę wrażenie że nawet termin wyborów przesunięto tylko po to aby PO mogła podmienić kandydata. Dla PiSowskiej propagandy lepszy swój dobry wróg niż jakiś nowy.
~tutejszy
2020-06-15 11:17:57
z adresu IP: (194.5.xxx.xxx)
Ocena: 8
BOSAK2020 albo popisy hipokryzji. WYBIERAM BOSAK2020
~wyborca
2020-06-15 10:23:02
z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
Ocena: 5
Trzaskowski chciałby Polski równych szans, a sam dzieli Polaków na gorszych i lepszych. NIE dla LGBT i PO! Wybory w pierwszej turze wygra Duda.
~robotnik małointeligentny
2020-06-15 09:41:18
z adresu IP: (217.97.xxx.xxx)
Ocena: 2
Ja zawsze słucham PRW w każdy dzień rano, a debaty w poniedziałki są ostatnio szczególnie interesujące, red. Rosiński umiejętnie je prowadzi. Nie po raz pierwszy muszę naprawdę obiektywnie przyznać, że najbardziej sensowne merytorycznie wypowiedzi ma "stary komuch" M. Dyduch (przepraszam Pana za to określenie, ale mam nadzieję że się Pan nie obrazi). Jego przeciwieństwem jest od dawna Pan Jaros, który niestety na sensownego polityka zupełnie nie nadaje się, nawet język demagogii który non stop płynie z jego ust jest bardzo kiepski. Ale wszystkim życzę miłego dnia !