Książki z Laboratorium Millera, powódź wg Ćwieka i komiksowe przygody Wiesława [WIDEO]

Jacek Antczak | Utworzono: 2020-08-08 10:13 | Zmodyfikowano: 2020-08-08 10:15

Wiedział wszystko i pisał o reportażu, zanim ktokolwiek traktował go poważnie. Na Uniwersytecie Warszawskim stworzył i wciąż prowadzi Laboratorium Reportażu reportażu oraz metodę pracy nad tekstem, przez którą można opowiedzieć o wszystkim. I w kilkunastu już książkach opowiadał o sprawach najważniejszych i tych mniej istotnych – o "Panu Tadeuszu" i o powstawaniu "Solidarności", o sektach i księdzu Górze, o Kapuścińskim i Bazarze Różyckiego, o arystokracji i filmówce.... Opublikował m.in. książki , "Papież i generał", "Pisanie. Z Ryszardem Kapuścińskim rozmawia Marek Miller", "Europa według Auschwitz", "Sekta made in Poland", "Góra Góry czyli ekonomia zbawienia", "Zagrajcie mi to pięknie. Pan Tadeusz według Andrzeja Wajdy", "Arystokracja", "Filmówka. Powieść o Łódzkiej Szkole Filmowej", "Reporterów sposób na życie", "Co dzień świeży pieniądz czyli dzieje bazaru Różyckiego" Narodowe Centrum Kultury i "Katechizm reportera" Oficyna Wydawnicza Volumen. Z Markiem Millerem porozmawialiśmy o godz 16.15.

O 17 naszym gościem był stand-uper, scenarzysta, a przede wszystkim bardzo wszechstronny pisarz Jakub Ćwiek. Debiutował zbiorem opowiadań "Kłamca", który doczekał się pięciu kolejnych tomów i multimedialnego uniwersum. Ale Jakub pisze także kryminały, horrory, thrillery, trudne do zakwalifikowania serie "Chłopcy" Wydawnictwo SQN, "Grimm City" a nawet książki non fiction, jak w przypadku "Bezpańskiego. Ballady o byłym gliniarzu" stworzonej z wrocławskim komisarzem Adamem Bigajem. Tym razem porozmawiamy przede wszystkim o najnowszej powieści pt. "Topiel" Wydawnictwo Marginesy, której akcja rozgrywa się w lipcu 1997 roku, czyli w czasie powodzi tysiąclecia.

A po 18. zawitał do nas "Wiesław", a tak naprawdę jego komiksowy tata, czyli Maciej Kisiel. Nasz gość stworzył cykl komiksów "Wiesław, czyli mroki średniowiecza – Baśnie słowiańskie”, który jest współczesnym spojrzeniem na zapomniane lub mniej znane baśnie i legendy słowiańskiego kręgu kulturowego, a których akcja rozgrywa się w okolicach Ślęży.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.