Trzy siatkarki Gwardii w szerokiej kadrze na MŚ

| Utworzono: 2010-09-15 02:56 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Trener Jerzy Matlak podał nazwiska 19 zawodniczek, które znalazły się w szerokiej kadrze na tegoroczne mistrzostwa. Szerokiej, czyli jeszcze nie ostatecznej.

Na wyjazd do Japonii szanse mają trzy siatkarki Impelu Gwardii Wrocław. Tokarska i Wołosz na liście szkoleniowca znalazły się już kilkanaście dni temu. Teraz dołączyła do nich Efimienko.

Środkowa Gwardii nie dołączy jednak do siatkarek trenujących w Szczyrku. Ma się przygotowywać w klubie pod okiem Rafała Błaszczyka. I być w pełnej gotowości.

Wbrew pozorom, zwłaszcza szanse Wołosz na wyjazd do Japonii zmalały. W 19-osobowej kadrze pojawiła się bowiem doświadczona Izabela Bełcik. To oznacza, że w szerokiej grupie są trzy rozgrywające, a na mistrzostwa pojadą dwie. Zawodniczka Gwardii jest utalentowana, ale młoda i nie ma obycia na dużych turniejach. Trener Matlak w rozmowie z Przeglądem Sportowym zastanawiał się kilka dni temu, czy wrocławska zawodniczka wytrzyma presję i czy jest gotowa na tak duże wyzwanie.

Notowania Tokarskiej i Efimienko wśród środkowych też nie są najwyższe. Umiejętności im nie brakuje, ale brak doświadczenia i tutaj może okazać się kluczowy.

To oznacza, że mimo aż trzech powołań dla siatkarek Gwardii, w Japonii nie zobaczymy żadnej.

19-osobowa kadra Polski na mistrzostwa świata:

rozgrywające: Milena Sadurek, Joanna Wołosz, Izabela Bełcik

przyjmujące: Karolina Kosek, Joanna Staniucha-Szczurek, Anna Werblińska, Małgorzata Glinka-Mogentale, Aleksandra Jagieło, Klaudia Kaczorowska

atakujące: Katarzyna Zaroślińska, Joanna Kaczor

środkowe: Agnieszka Bednarek-Kasza, Berenika Okuniewska, Katarzyna Gajgał, Zuzanna Efimienko, Maja Tokarska

libero: Mariola Zenik, Paulina Maj, Krystyna Strasz

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.