Sztuka w RWK: Fundacja Lubiąż, MADOA bezRAM, AIR Modernism i Nowa normatywność w MWW [POSŁUCHAJ I OBEJRZYJ]

Maciek Przestalski | Utworzono: 2020-08-13 14:52 | Zmodyfikowano: 2020-08-13 14:54
A|A|A


W weekend 15 i 16 sierpnia opactwo pocysterskie w Lubiążu zaprasza – jak co roku – na dwudniowe rozszerzone zwiedzanie. O dostępnych tylko w tych dniach przestrzeniach pałacu, klasztoru, kościoła, strychu i piwnic opowiedziała Magda Moskal z Fundacji Lubiąż.


Tym razem pod hasłem "bezRAM", do niedzieli trwa kolejna edycja Projektu MADOA. O malowaniu bez ram, ograniczeń i ważnym, duchowym wydźwięku wspólnych działań mówiły Katharina Goldyn-VoglAgnieszka Kazała i Anna Biela.


Do 20 sierpnia trwa nabór dla twórców z Chemnitz, Tbilisi i Wrocławia do międzynarodowego, partnerskiego projektu rezydencyjnego AIR Modernism. Temat przybliżyły nam Kasia Zielińska i Paulina Brelińska.


Muzeum Współczesnym Wrocław rozpoczęła się wystawa "Nowa normatywność. Sympozjum Plastyczne Wrocław ‘70" poświęcona jest jednemu z najważniejszych wydarzeń artystycznych w polskiej historii sztuki drugiej połowy XX w. Na chwilę przed otwarciem spotkałem się z artystami Zbigniewem Makarewiczem i Kubą Bąkowskim oraz kuratorem Piotrem Lisowskim.

Posłuchaj całej rozmowy:


Do usłyszenia co środę w DAB+, aplikacjach mobilnych, do zobaczenia na www.radiowroclawkultura.pl.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama