W Budzowie zastrzelono konia wartego pół miliona złotych

Beata Makowska, KM | Utworzono: 2020-08-19 16:59 | Zmodyfikowano: 2020-08-19 17:31
A|A|A

fot. Facebook

Biegli z dziedziny balistycznej po kształcie rany ustalili, że strzał padł z odległości minimum 100 metrów - tłumaczy Tomasz Orepuk rzecznik prokuratury w Świdnicy:

Egis - mistrz świata w ujeżdżeniu bez ogłowia, koń czystej krwi arabskiej przebywał na padoku stajni wraz z innymi wierzchowcami. Strzał padł chwilę po 6 rano. Jacek Pawłowski z koła myśliwskiego "Wrzos" uważa, że śmierć konia to była egzekucja:

W czasie zdarzenia w okolicznych lasach odbywało się polowanie. jednak myśliwi zaprzeczają, że są winni śmierci wierzchowca.

- mówi podkomisarz Wojciech Jabłoński z biura prasowego dolnośląskiej policji. Prokuratura prowadzi dochodzenie w tej sprawie. Na razie ustalane są wszystkie okoliczności tragicznej śmierci zwierzęcia.

POSŁUCHAJ CAŁEGO MATERIAŁU: 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Podatnik
2020-08-30 09:29:57
z adresu IP: (83.27.xxx.xxx)
Ocena: 1
Trzeba zaprosić porucznika Colombo,on paląc cygaro zamknie kogo trzeba. Inaczej marnie widzę rozwiązanie tej zagadki.
~Realista
2020-08-27 14:05:49
z adresu IP: (109.207.xxx.xxx)
Ocena: 0
Koń był ubezpieczony?
~beny
2020-08-26 14:54:36
z adresu IP: (185.27.xxx.xxx)
Ocena: 1
wniosek jest prosty i oczywisty, koń chciał popełnic samobójstwo i na pewno dawno to zaplanował
~Eliza
2020-08-24 10:09:19
z adresu IP: (83.23.xxx.xxx)
Ocena: 5
Zabili by psa to kumpel prokurator też myśliwy razem z myśliwym sędzią ukręciliby sprawè. Ale konia za pół miliona nie da rady.Gieroje srają teraz w gacie.Bo tylko z flintą sà facetami.
~asdasda
2020-08-21 20:40:25
z adresu IP: (87.207.xxx.xxx)
Ocena: 6
pewnie mysliwy psychota juz nie mogl wytrzymac, nie bylo psa do odstrzelenia, to kon tez dobry cel
~Okok
2020-08-21 19:28:28
z adresu IP: (213.14.xxx.xxx)
Ocena: 0
Winny był wierzchowiec, nadepnął na porzuconą nabitą strzelbę.
~Miki
2020-08-21 13:26:13
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 6
Że 100 metrów nie może być mowy o pomyłce myśliwego. To musiał być wynajęty lub zazdrosny bandyta.
~Leo
2020-08-21 12:44:08
z adresu IP: (83.20.xxx.xxx)
Ocena: 7
Przerażający jest poziom nienawiści w społeczeństwie.To chyba jedyny taki kraj na świecie w którym jeden drugiemu podciął by gardło jak by tylko mógł.
~Piotr
2020-08-21 10:39:54
z adresu IP: (93.213.xxx.xxx)
Ocena: -2
O 6.00 rano polowanie zbiorowe ? "... ze sztucera lub strzelby".- SERIO ? Dalej piszą że strzelano z odległości powyżej 100 metrów. Ciekawe który myśliwy zdecydowałby się na tak niepewny strzał ? A w ogóle to stek bzdur w całym tym "artykule".
~tak wygląda
2020-08-21 02:08:04
z adresu IP: (80.111.xxx.xxx)
Ocena: 3
rządy Pisu to durnota
~Dorota Kazimiera
2020-08-21 01:19:44
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 16
Jak to leci, aa odpierdaczyć, nigdy nie spotkałam się z takim ogromem chamstwa i buractwa, co ze strony Was morderców. Jak w ogóle tacy ludzie mogli dostać broń do ręki. Brzydzę się Wami i nie życzę Wam niczego dobrego. Dla mnie nie jesteście Ludźmi. Związek Łowiecki należy rozwiązać, broń skonfiskować, bo jesteście wybitnie niebezpieczni. Jeszcze trochę i zaczniecie strzelać w centrach miast. Hańba i wstyd!!!!!
~Myśliwy
2020-08-20 23:05:15
z adresu IP: (46.215.xxx.xxx)
Ocena: -13
Zbiorowe polowania w lesie zaczną się w listopadzie. Teraz tylko indywidualnie nocą na dziki a z rana i wieczorem na kozły. Konia to co najwyżej można by w nocy pomylić z łosiem. Ale na łosie nie polujemy, a na płową w nocy w ogóle no i konie na padoku to raczej chyba tylko w dzień biegają. Krótko mówiąc odpierdaczyć się proszę póki co od myśliwych i dać spokojnie pracować policji nad sprawą. Plujecie jadem na nas a jak się okaże, że myśliwi nie mieli nic z tą sprawą to prostego przepraszam nawet nikt nie napisze.
~etyk
2020-08-20 22:55:02
z adresu IP: (83.7.xxx.xxx)
Ocena: 17
podstawową prawdą jest to,że każdy myśliwy to psychopata i na nich powinno się polować
~Jan kowalski
2020-08-20 22:54:28
z adresu IP: (83.7.xxx.xxx)
Ocena: 9
organizacja psychopatów i przestepców kryje współprzestępców! jedynym wyjsciem to z mocy ustawy uznać tych skurwieli za psycholi i zamknąc w obozach
~Ramen
2020-08-20 19:46:44
z adresu IP: (85.190.xxx.xxx)
Ocena: 5
Koń pewnie został odstrzelony, żeby pozbyć się konkurencji. W lesie odbywało się polowanie. Idealny moment na zbicie tropu. Pozdrawiam.
~Jola
2020-08-20 19:06:22
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: 18
Mysliwi nigdy nie są niczemu winni. Nawet zwierzęta strzelają same do siebie. Oni tylko zdjęcia potem z nimi sobie robią.
~Ja słuchacz
2020-08-20 18:58:23
z adresu IP: (89.65.xxx.xxx)
Ocena: -2
To został postrzelony w bok czy policzek?
~Nnn
2020-08-20 18:57:40
z adresu IP: (89.65.xxx.xxx)
Ocena: -3
To wreszcie został postrzelony w policzek czy serce?
~Drdevil
2020-08-20 18:24:52
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 11
Skoro myśliwi to sekta to wszyscy bioravy udział w polowaniu jako współwinni i solidarnie zapłacić za konia
~Luzak
2020-08-20 16:26:44
z adresu IP: (46.76.xxx.xxx)
Ocena: 11
Prokuratura ogłosi samopostrzał. Myśliwi od blisko 5 lat są bezkarni.
~Waldek
2020-08-20 15:29:51
z adresu IP: (95.160.xxx.xxx)
Ocena: -1
Polowanie na kaczki /zbiorowe / jest przy użyciu broni śrutowej ....ktoś z premedytacją wykorzystał fakt ,ze w pobliżu słychać strzały . I użył broni kulowej / sztucer / lub sportowej ...tez sztucer ....w końcu byle czym konia nie powali ....Nasuwa się pytanie kto na tym zyskał ?Poza tym w dzień dzika to raczej z teściową można pomylić !
~Tomas
2020-08-20 15:29:33
z adresu IP: (5.172.xxx.xxx)
Ocena: 11
Sprawdzic broń czlonkow kola ot filozofia
~mysliwy
2020-08-20 15:06:28
z adresu IP: (176.124.xxx.xxx)
Ocena: 4
ja z odległosci 100m to strzelba wykluczona.zostaje sztucer
~Jaga
2020-08-20 14:23:28
z adresu IP: (87.170.xxx.xxx)
Ocena: 9
Całkiem niewykluczone, że to mogła być egzekucja bo kogoś bodło w oczy, że koń tyle warty, ma duże osiągnięcia a w naszym narodzie zawiść ma niestety długą tradycję :( Szczerze wątpię, że jakiś myśliwy mógł go pomylić z dzikiem- nie został zastrzelony jakiś pierwszy lepszy koń tylko ten jeden konkretny z tytułami. Szkoda zwierzęcia i szkoda dziewczyny, która z nim pracowała. Szczerze współczuję i mam nadzieję, że sprawa szybko się wyjaśni a winny tego przestępstwa dostanie zasłużoną karę.
~werax
2020-08-20 13:12:07
z adresu IP: (58.9.xxx.xxx)
Ocena: 7
bo mysliwy myslal ze to dzik!!
~mirwojski
2020-08-20 12:53:49
z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Ocena: 15
Czy "wadze" sprawdziły kto brał udział w tym "polowaniu" ? Zabito konia - championa, medalistę, "ułożonego" jak żaden inny, o ogromnej wartości ( pól miliona to cena na jaką był wyceniony zanim został "ułożony" do championatu ...). Nie widzę przypadku a ten co strzelił - przepadek mienia oprócz więzienia - jak za zabicie człowieka ...
~jinx
2020-08-20 12:48:28
z adresu IP: (79.191.xxx.xxx)
Ocena: 2
napewno miał choroby współistniejące :(
~Komentarz został usunięty
2020-08-20 12:41:17
z adresu IP: (188.147.xxx.xxx)
Ocena: 0
Komentarz został usunięty
~emeryt_I
2020-08-20 11:36:10
z adresu IP: (77.65.xxx.xxx)
Ocena: 1
pewnie sam się postrzelił!!!
~Dana
2020-08-20 09:24:04
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 29
Winnych nikt nie znajdzie, bo policja ochrania posagi i faszystów
~Bożena
2020-08-20 08:25:31
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 5
Straszna tragedia ... Nie sądzę , że to był przypadek. Mógł zabić obydwoje !
~grimmm
2020-08-19 20:06:37
z adresu IP: (78.9.xxx.xxx)
Ocena: 2
Jaki Budzów pod Strzelinem, wincyj kafffyy, droggga redakcjo.