Sztuka w RWK: TIFF Festival, Magdalena Weber, Andrzej Ficowski i Jatkowisko [PODKASTY I WIDEO]

Maciek Przestalski | Utworzono: 2020-08-27 13:00 | Zmodyfikowano: 2020-08-28 13:49
A|A|A

Fot. Radio Wrocław Kultura


2 września rozpocznie się TIFF Festival 2020 czyli pięciodniowy festiwal fotografii oraz trwające od dwóch tygodni do miesiąca wystawy, na które złożą się dwie kuratorskie wystawy Programu Głównego, cztery wystawy konkursowej sekcji TIFF Open, Sekcja Publikacji oraz wystawy towarzyszące. Program uzupełniają spotkania autorskie, oprowadzania, dyskusje oraz wieczorne, muzyczne wydarzenia i performansy. O wszystkim opowiedzieli nam i minione edycje wspomnieli Paulina Galanciak i Maciej Bujko.

Posłuchaj całej rozmowy:Od 4 września w ramach cyklu Ale Sztuka! w Centrum Kultury Agora zaprezentowane zostaną powstałe z inspiracji pamięcią człowieka grafiki wykonane w technikach linorytu oraz akwaforty i akwatinty. O wystawie "Nieopisane historie" opowie nam autorka Magdalena Weber.

Posłuchaj całej rozmowy:Galerii FOTO-GEN rozpoczęła się właśnie wystawa dokumentująca wyprawę do saharyjskiej miejscowości Tarfaja w Maroko, w którym przed laty Antoine Saint-Exupéry spędził osiemnaście miesięcy i zaczął kreować w swojej wyobraźni zamysł napisania Małego Księcia. O "Ojczyźnie Małego Księcia" porozmawiałem z autorem zdjęć Andrzejem Ficowskim.

Posłuchaj całej rozmowy:Anna Gałuszka z Galerii Tętno opowiedziała o wrocławskich filmach dokumentalnych, które niebawem obejrzymy online  i zaprosiła na sobotnie Jatkowisko czyli święto uliczki Jatki, które zapowiada się warsztatowo i artystycznie.

Posłuchaj całej rozmowy:


 

Do usłyszenia co środę w DAB+, aplikacjach mobilnych, do zobaczenia na www.radiowroclawkultura.pl.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama