Legnica: Trwa remont Teatru Letniego

Karolina Bieniek, BT | Utworzono: 2020-08-31 07:50 | Zmodyfikowano: 2020-08-31 07:53
A|A|A

fot. Karolina Kurczab

Zabytkowy obiekt przez wiele lat stał pusty i niszczał. W pomieszczeniach stała woda, nie było podłóg, natychmiastowej interwencji wymagał dach. - Obecnie trwają prace zabezpieczające obiekt, nad pracami czuwa konserwator zabytków - mówi Tadeusz Krzakowski, prezydent Legnicy. - Tutaj nie było podłóg w ogóle, dzisiaj już stoimy na wykonanej podłodze. Przedtem było strach tu wejść i czegokolwiek się dotknąć, dzisiaj możemy już bezpiecznie i spokojnie się tutaj poruszać, ale jeszcze jest masa pracy do wykonania, pracy która jest podporządkowana reżimowi nadzoru konserwatorskiego.

- Okazuje się, że obiekt kryje też swoje tajemnice, które podczas prac wciąż odkrywamy - zdradza prezydent Legnicy - Każdy ruch tutaj młotkiem, kilofem, każda praca, która jest związana z ingerencją w ten obiekt odkrywa nowe rzeczy. Między innymi tam odkryliśmy na suficie, pomalowane farbą olejną malowidła, które odrestaurowujemy.

Pierwszy etap inwestycji obejmujący prace ziemne i budowlane ma się zakończyć w 2022 roku. W odremontowanym budynku powstanie Centrum Kultury Nauki i Edukacji Witelona, które ma pełnić przede wszystkim funkcję ośrodka spotkań mieszkańców.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama