Zagłębie wygrywa na wyjeździe i awansuje na podium PKO Ekstraklasy

BT, mat. prasowe | Utworzono: 2020-09-26 22:33 | Zmodyfikowano: 2020-09-26 22:36

Względem ostatniego spotkania trener Martin Sevela dokonał dwóch zmian w składzie. Od pierwszej minuty zagrał Patryk Szysz, który zastąpił na skrzydle Damjana Bohara, natomiast w ataku wystąpił Samuel Mraz. Pierwszą dobrą sytuację na otwarcie wyniku "Miedziowi" stworzyli w 9. minucie spotkania. Akcja duetu Zivec-Balić zakończyła się strzałem naszego obrońcy, ale Steinbors sparował piłkę na rzut rożny. Chwilę po tym KGHM Zagłębie wyszło na prowadzenie. Filip Starzyński dokładnie dośrodkował futbolówkę w pole karne, a tam doskonale odnalazł się Simić, który strzałem głową pokonał golkipera "Jagi". Kwadrans przed zakończeniem pierwszej połowy sytuację sam na sam wykorzystał Mraz, lecz sędzia Myć odgwizdał spalonego. W 39. minucie przed szansą podwyższenia prowadzenia stanął Łukasz Poręba, ale strzał młodego pomocnika okazał się minimalnie niecelny.

Drugą część meczu „Miedziowi” rozpoczęli bez zmian w składzie. Gospodarze niemal od samego początku zepchnęli lubinian do defensywy. „Jaga” chcąc doprowadzić do wyrównania dłużej utrzymywała się przy piłce i powoli budowała swoje ataki, jednak zawodnicy KGHM Zagłębia szukali swoich okazji kontratakując. W 67. minucie w polu karnym znalazł się Rok Sirk, który zdecydował się na mocne uderzenie, ale piłkę pewnie złapał Steinbors. W końcówce dwukrotnie zagrozili gracze Jagielloni. Najpierw strzał jednego z rywali minimalnie minął słupek, a następnie Dominik Hładun świetnie obronił potężne uderzenie Imaza. Do końcowego gwizdka sędziego wynik nie uległ zmianie, dzięki czemu „Miedziowi” odnieśli trzecie zwycięstwo w bieżącym sezonie PKO Ekstraklasy.

Jagiellonia Białystok - KGHM Zagłębie Lubin 0:1 (0:1)

Gol: 0:1 Lorenco Simic (10-głową).

Żółta kartka - Jagiellonia Białystok: Taras Romanczuk. KGHM Zagłębie Lubin: Patryk Szysz, Sasa Balic, Jakub Wójcicki.

Sędzia: Wojciech Myć (Lublin).

Widzów: 5 881.

Jagiellonia Białystok: Pavels Steinbors – Paweł Olszewski, Bogdan Tiru, Błażej Augustyn (78. Ariel Borysiuk), Bodvar Bodvarsson, Maciej Makuszewski (46. Tomas Prikryl), Taras Romanczuk, Martin Pospisil, Przemysław Mystkowski (56. Bartosz Bida), Jesus Imaz, Jakov Puljic (73. Fedor Cernych).

KGHM Zagłębie Lubin: Dominik Hładun - Kacper Chodyna, Lorenco Simic, Lubomir Guldan, Sasa Balic, Sasa Zivec, Filip Starzyński (76. Jakub Żubrowski), Jewgienij Baszkirow, Łukasz Poręba (89. Jakub Wójcicki), Patryk Szysz, Samuel Mraz (63. Rok Sirk)