Kontakt

Mateusz Lipiński | Utworzono: 2014-05-15 14:36 | Zmodyfikowano: 2014-06-06 11:31
A|A|A

Radio Wrocław
ul. Karkonoska 10
53-015 Wrocław

Sekretariat
tel.: +48 71 78 02 401
fax: +48 71 339 33 58
e-mail: sekretariatzarzadu@radiowroclaw.pl

Newsroom
tel.: +48 71 7802 208
fax. +48 71 339 33 56

Reklama
tel.: +48 71 78 02 400, +48 71 78 02 418, +48 71 78 02 425
fax. +48 71 339 33 57

 

Promocja
Jeżeli chcecie, aby Radio Wrocław objęło patronatem medialnym organizowaną przez Was imprezę (koncert, wystawę, spektakl, konferencję, debatę, itp.) prosimy wysyłać zapytania i propozycje współpracy na adres mailowy promocja@radiowroclaw.pl.

Akademia Młodego Radiowca
tel. +48 71 780 24 20

Patronaty, imprezy biegowe
tel. +48 71 780 24 08

Sala Koncertowa, sprzedaż biletów
tel. +48 71 780 24 26



Studio
tel.: +48 71 339 90 60

Sport
tel.: +48 71 7802 215
sport@radiowroclaw.pl

Redakcja nowych mediów
prw.pl
tel.: +48 71 7802 200
internet@radiowroclaw.pl

Redakcja muzyczna
tel.: +48 71 7802 220

W sprawie zmiany terminu odbioru nagród prosimy dzwonić do biura z nagrodami
+48 71 7802 415

NIP: 896-00-07-583

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Jaan
2017-12-16 07:53:29
z adresu IP: (78.10.xxx.xxx)
Ocena: -1
W dzisiejszej porannej audycji promującej święto Trzech Króli opowiadanie takie bzdury ze aż strach słuchać A te młode Panie takie podniecenie tym sztucznym korowodem i tym świętem nie majacym żadnego potwierdzenia historycznego No tragedia
~jan
2017-12-14 23:14:08
z adresu IP: (5.172.xxx.xxx)
Ocena: 8
Gratuluję Pani Jolanto! To teraz czekamy na dobrą zmianę, albo inaczej, na dobry powrót starego dobrego radia z kulturą do słuchacza i muzyką na poziomie. Od dzisiaj częściej będę włączał PRW oczekując powrotu starego dobrego radia. Pani Jolanto czekamy. Mi osobiście brakowało Pani na antenie ze swoją audycją gospodarczą. Może i ona wróci?
~Papek
2017-12-14 18:48:54
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 9
http://www.radiowroclaw. pl/articles/view/73353/Zmiany-w-zarzadzie-Radia-Wroclaw Już oficjalnie. Nowym prezesem Radia Wrocław została Jolanta Piątek.
~yozik
2017-12-11 13:15:49
z adresu IP: (176.109.xxx.xxx)
Ocena: 14
W odpowiedzi DO mnie wyczuwam nutkę polityczną. Ja daleki jestem od polityki, czy prezes będzie z takiej opcji czy innej, dla mnie nie ma to znaczenia, o ile będzie robił dobrą robotę. A waśnie Pana Duda wprowadził zmiany, które zniszczyły budowane przez lata filary RW. I zrobił to jeszcze za nasze pieniądze. Jedyną stację porządną o tak dużym zasięgu, sprowadził do poziomu niemalże gimnazjalnego radiowęzła, i po co się pytam? Słupki słuchalności czy ilość lajków nie powinny górować nad treścią, szacunkiem do słuchacza oraz dobrym smakiem( muzycznym też ). Dlatego jakąkolwiek zmianę we władzach RW traktuję jako szansę, że może coś drgnie, że może ktoś nowy zastanowi się, czy togo co było do tej pory tak naprawdę oczekują słuchacze. Czy może tych kilka dziesiątych procenta słuchalności zamienić na coś naprawdę wartościowego. Może nadzieja jest matką głupich, ale w tym wypadku już lepsza taka matka jak żadna.
~DO yozik
2017-12-10 01:07:41
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 10
ZŁOgi usuwajcie z Resortów NACZELNIK wspomniał dnia pamiętnego , SPRAWIEDLIWIE I PRAWO !!!!!
~yozik
2017-12-10 00:54:54
z adresu IP: (176.109.xxx.xxx)
Ocena: 63
W necie trąbią, że Duda poleciał, może Basta będzie następny? Coś by się wreszcie zmieniło.
~ser
2017-12-05 07:35:32
z adresu IP: (37.249.xxx.xxx)
Ocena: 9
nie mówcie o takim zbydlęceniu, kiedy mordują dziecko 14 miesięczne nie jest to społeczno-wychowawcze
~mjodek, także nauczyciel
2017-11-29 10:45:38
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: 19
Wg Kasieńki, każdy nauczyciel straci średnio 90.000 zł rocznie na zmianie przepisów o awansie zawodowym. Haha, Kasieńko, ponury żart? Otóż nie ma ani jednego, który tyle zarobi w ogóle przez cały rok. A co do dopiero straci... Trzeba mieć pokorę wobec liczb, bo belfer dostaje na konto 2500-3000 zł miesięcznie, nawet ten dyplomowany.
~Anonim
2017-11-23 14:58:13
z adresu IP: (31.6.xxx.xxx)
Ocena: 10
Witam serdecznie w miesiącu wrześniu była w Radio Wrocław pani z ZUS która odpowiadała na pytania odnośnie rent i emerytur słuchałam uważnie ponieważ sprawa dotyczyła osób które poszły później z wydłużonym wiekiem emerytalnym okazuje się że teraz osoby przechodzą w wieku 60 lat moje pytanie jest następujące złożyłam papiery w ZUS Wołów pani powiedziała że powinnam dać o ponowne przeliczenie swojej emerytury po upływie miesiąca otrzymałam odpowiedź odmowną a moje koleżanki z tego samego roku dostały podniesioną o parę groszy emeryturę czy w ZUS Wrocław są podziały ponieważ moje koleżanki z nazwisk zaczynających się K L Ł M nie otrzymały a pozostałe otrzymały wszystkie jesteśmy z 1954 roku pod moją odpowiedzią negatywną podpisała się pani Starszy Aprobant mgr Sylwia Łuszczyńska proszę o odpowiedź bo dla mnie to śmieszne czy może za odmowę pracowica ZUS otrzymała premie lub nagrodę uważam że skoro to dotyczy całego kraju . z poważaniem
~000
2017-11-22 16:17:21
z adresu IP: (159.205.xxx.xxx)
Ocena: 4
A ja bardzo bym chciała żeby przestali sypać nam chemie Na głowe . Chodzi o chemtrails I by o tym głośno się mówiło . Niech się tym ktoś wreszcie zajmnie . Właśnie lataja had głowa I robia oprysk.
~Natka
2017-11-21 14:13:25
z adresu IP: (188.121.xxx.xxx)
Ocena: -1
O jak bardzo bym chciała pójść dzisiaj na koncert Grzegorza Hyżego, nie macie jakiś wejściówek za dobre sprawowanie? :)
~Ciechoroba
2017-11-16 13:16:53
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 35
No to czekamy... Tymczasem Tomciokasie jadą po bandzie jakby nigdy nic. Zero naturalności. Minoderia megalis.
~Cie choroba
2017-11-16 13:14:12
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 16
No to czekamy... A Tomciokasie jadą po bandzie jakby nigdy nic. Zero naturalności. Minoderia megalis.
~słuchawka
2017-11-13 17:25:48
z adresu IP: (82.143.xxx.xxx)
Ocena: -28
Nawiązując do przedmówców : W portalu Wirtualnemedia napisano, że Prezes Duda został zawieszony, bo nie mógł się dogadać z radą nadzorczą rozgłośni. I nie dziwota, można długo tu wymieniać co zostało skopane po zmianie ramówki. Ironią jest fakt, że w tym roku RW dostało nagrodę dla najlepszej rozgłośni. I nawet uznanie międzynarodowego jury nie uratowało Prezesowi skóry.
~Soler
2017-11-13 16:16:55
z adresu IP: (195.182.xxx.xxx)
Ocena: -6
Zmiany juz słychać ,Pani Kasia politycznie od samego rana. Zeby w muzyce Alvaro znaleźć Peace and love to trzeba sie postarać. Sprytnie tak.... brawo brawo.
~Zuzia
2017-11-12 15:42:25
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 5
Dzisiejsza audycja Ludowa Lista Przebojów prowadzona była nieprofesjonanie , p. Wojciech nie podał nawet wyników i nie można było się dodzwonić ale nie z powodu że był zajęty tylko dlatego że był co chwilę wyłączany , ciekawa jestem ile osób się dodzwoniło? Czy to działanie nie było celowe ? Mam też taką opinię od rodziny i znajomych ...
~carola
2017-11-12 09:33:42
z adresu IP: (217.99.xxx.xxx)
Ocena: -1
Nie można w żaden sposób dodzwonić się do studia i zagłosować w liście przebojów. Telefon jest ciągle wyłączony, kiedy prowadziła audycję pani Małgosia nie było tego problemu.
~Aga
2017-11-11 16:20:49
z adresu IP: (159.205.xxx.xxx)
Ocena: -11
W pełnym zachwycie nad dzisiejszym radiem po polsku, czekam na jakąś piosenkę Marcina Januszkiewicza,zwycięzcę tegorocznego PPA
~mjodek, agent wywiadu
2017-11-11 00:19:41
z adresu IP: (83.22.xxx.xxx)
Ocena: 9
Drogi [#oby, bez]! Wszyscy widzą, że występuje Pan(i?) pod kilkoma nickami, dziś np. DUDAj. Wielokrotnie Pana(i) posty z adresu 37.47.xxx.xxx, czyli własnej komórki w Orange, były przez moderatorów usuwane. Pana(i) osobista, małostkowa niechęć do wybranych pracowników Radia Wrocław jest aż nadto widoczna. A nam chodzi o dobro wspólne. Akurat dzisiejszy Pana(i) przykład, czyli red. Marczyński jest tutaj powszechnie oczekiwany, akceptowany i wysoko ceniony. Ale nie tylko on. Może jest Pan znerwicowanym kumplem p. Basty/Pietraszka/Bajor/Sikory/Malinowskiej lub kogoś innego, spośród pomazańców Dobrej Zmiany AD 2016? Aż mi wstyd za podobne opinie, ale wyraźnie odstaje Pan(i) od poziomu użytkowników tego forum emocjonalnie. Proszę wziąć się w garść!
~optymista
2017-11-10 23:33:48
z adresu IP: (83.22.xxx.xxx)
Ocena: -26
Jolanta Piątek, Katarzyna Kaczorowska i Filip Marczyński o 8.20. POEZJA!!!!!!!!! :)))))))))))))))) Oby...
~maria
2017-11-10 21:51:33
z adresu IP: (83.22.xxx.xxx)
Ocena: 68
Rewolucja zjada wlasne dzieci,tak było,jest i będzie.! Może wywalą na zbity pysk Kasię i Tomka,bo w duecie nie daja żyć od rana,jakiś koszmar....
~Zdzich
2017-11-10 16:05:21
z adresu IP: (78.10.xxx.xxx)
Ocena: 8
Tylko teraz tyko żeby nie dali kogoś gorszego.Chociaż patrząc na to co się dzieje w całych mediach publicznych raczej rewelacji nie będzie.
~rpf
2017-11-10 09:12:23
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 31
Jak donosi Gazeta Wyborcza Prezes Duda zawieszony w pełnieniu obowiązków. No, to się szykują zmiany...
~mjodek
2017-11-08 18:23:24
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: -5
Z Radiem Wrocław jest tak: generalnie w porządku, całkiem sporo ciekawych audycji (szkoda, że tak mało reportaży i słuchowisk), ale momentami zwykła miernota. Wiecie, o których okresach w ciągu dnia mówię?...... Efekt jest taki, jak stołować się w barze, który serwuje pyszne pierogi, znakomite tagliatelle alla carbonara, kapitalny barszcz ukraiński, ale schabowy i risotto banalne. Jeść tam, czy nie jeść. Słuchać, czy nie słuchać. Oto jest pytanie! A może zmienić przepis na schabowego, panie Duda? Mamy dość Sikory i Górnej (szczególnie razem), Bajor i Pietraszka (poza wiadomościami, w tym sportowymi), Basty (basta!) i tych niewyrobionych jeszcze młodzieniaszków. Radio Wrocław ma świetny TRADYCYJNIE OD LAT jadłospis, ale przyprawy, dodatki, pomysły na urozmaicenie żenują nas, wieloletnich konsumentów. Reklamodawcy Pana rozgłośni cieszą się, że słucha Was młodzież bez kasy i - wybaczcie, to obserwacja własna z nasłuchu - ambicji? Bak paliwa kiedyś się skończy. Z czego nalejecie?
~Karolina
2017-11-01 18:57:34
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: -5
Ale pięknie gracie. Przed chwila George Michael a teraz Wodecki. Obu już z nami nie ma, ale dzięki ich muzyce nadal możemy ich Wspominać. Dzięki i słucham dalej :)
~mjodek
2017-11-01 11:19:32
z adresu IP: (83.22.xxx.xxx)
Ocena: 86
Zapowiadają go: nasz radiowy purysta językowy, Marek Waligóra! A ten swoją czwartkową audycję poradnikową reklamuje samym ojcem polskiej literatury, Mikołajem Rejem. Tą jego radością, że [Polacy nie gęsi - swój język mają] (cytuję dosłownie, bez skrótów, ale i cudzysłowów, bo... Radio Wrocław nie udostępnia piszącym takich znaków na swojej stronie internetowej) . Rzeczony Rej w grobie się przewraca, bo wiary nie daje, iż są tacy, co wciąż nie rozumieją, że [GĘSI] w jego słowach to przymiotnik, nie rzeczownik. Jeśli jeszcze nie dość jasno dla każdego, to drążę dalej.... Owóż Rej cieszy się, że Polacy mają już swoją, polską mowę i potrafią ZAPISAĆ JĄ na papierze. Że nie muszą już posługiwać się językiem GĘSIM, czyli łaciną, jak w renesansie nazywano ten klasyczny język. Nie chodziło mu bynajmniej o odróżnienie narodu polskiego od ptactwa domowego! Całość brzmi tak: A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają. Sprawa druga, panie redaktorze dotyczy Pana rozmowy z wrocławskim kuratorem oświaty. Krytykując nowy kanon lektur szkolnych (tu ma Pan moje pełne poparcie!), dziwił się Pan m.in. brakowi w nim Ludzi bezdomnych. Mówił Pan (cyt.): skąd uczniowie mają wiedzieć, czym był Judym?, to przecież synonim w literaturze polskiej! Otóż Panie Marku - nie czym, a KIM był Judym. A stał się SYMBOLEM. Symbolem strat osobistych w imię poświęcenia się idei. I Pan naprawdę chce być wyrocznią językową w Radiu Wrocław? Proszę to przemyśleć, bo będzie Pan - nie daj Bóg - śmieszniejszy niż Basta i Pietraszek razem wzięci. A to byłby wyczyn nielichy. Pozdrawiam!
~ewa
2017-10-25 12:22:02
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: -28
Dlaczego stacje krwiodawstwa nie są czynne popołudniami? Nie każdy może wziąć wolne w pracy. Nie każdy pracodawca patrzy przychylnie na wolne w celu oddania krwi. Dlaczego 1 sobota w miesiącu nie jest pracująca dla tych stacji. Bazują na studentach I uczniach a w wakacje posucha
~Lisia Wróżka
2017-10-24 15:51:11
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 19
ja bym chciała Red. Bajor przekazać, że urodziny Myszki Miki 18 listopada będzie można we Wrocławiu świętować! :)
~myodeck
2017-10-24 08:11:39
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: 107
Kasieńko, nie kalecz angielskiego, plis. Nazwisko Bill Wyman wymawia się ŁAJMAN i tylko tak, a basistą Rolling Stonesów ów dżentelmen nie jest już od ok. 20 lat!!! I proszę o jakieś dodatkowe informacje między 6.00 i 9.00 poza kalendarium muzycznym i zapowiedzią konkursu o bak paliwa. Bo plewy jakieś sypią się z Radia Wrocław o tej poprze. Potem jest już ciut lepiej. Aż do popołudniowych popisów duetu Bajor/Pietraszek. Przy nich nawet Ty, Kasieńko, jesteś prof. Bednarkiem w spódnicy :)
~mjodek
2017-10-19 18:52:48
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: 2
W Radiu Wrocław - że braci Czechów zacytuję - svet se posral... Red. Marta Malinowska, przed chwilą opowiedziała o piosenkarce Carly i jej przeboju [I really like you] (cytują z pamięci): Tom piosenkom oddała hołd swoim fanom. To nim zawdzięcza ponad milion odtworzeń na jutubie. Ten wynik może zostać wkrótce podbity, bo właśnie ukazał się jej nowy singiel. Jako językoznawca czuję się niedouczonym, nie nadążającym marudą. Łączmy się w głupocie! Do do pana, redaktorze Duda.
~Plus
2017-10-12 11:33:16
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 76
Zanim słońce rano wstanie Rozpoczyna się ciumcianie. Jest już Kizior, obok Kizia, Jedno z drugim wciąż się mizia. Kasie, Tomcie, Miśki, Julki To prymusy z radioszkółki. Furt gaworzą, nie chcą przerwać. Musicie nas ciągle wnerwiać? Julki, Tomcie, Miśki, Kasie To prymusy w swojej klasie. Mimo tego myślę tak: Kurczę, klasy, klasy brak
~Lew
2017-10-12 08:34:00
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 30
Pani Kasiu !!!! Lew po angielsku to "lajon" nie "lijon" Na miłość boską to podstawy angielskiego. Niechże pani nie kaleczy tak tego języka. Please.
~Andrzej
2017-10-06 08:00:00
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 45
W sprawie czy się mówi armeńczycy, czy ormianie. Pan Borek powiedział, że armeńczycy to obywatele Republiki Armenii, a Ormianie to narodowość ją zamieszkująca. Chciałbym usłyszeć jak pan Borek komentowałby mecz Polska - Burkina Faso lub Polska - Wybrzeże Kości Słoniowej. Byłoby to chyba tak w ataku burkinofasończycy lub w obronie wybrzeżaniekościosłoniowi. Andrzej
~black
2017-10-05 14:22:41
z adresu IP: (83.7.xxx.xxx)
Ocena: 71
Odpowiedź do postu @słuchawka 2017-07-24 19:07:24: Ja dorzucam jeszcze redaktora Leszka Kopcia, który także prezentuje wysoki poziom zarówno prowadzenia audycji jak i prezentowanych treści i zapraszanych gości. Z obecnych propozycji serwowanych przez obecne PRW słucham tylko audycji red. Leszka Kopcia "Bliżej siebie" i "Muzycznej Cyganerii". Dodam, co do powyższego że jestem z rocznika '76 Jeszcze RWK ale to nie to forum; (red. Jerzy Wegrzyn też oceniam jak wyżej). Nie wypowiadam się o innych prowadzących i prezentowanych audycjach w PRW, ponieważ od stycznia 2016 nie słucham, a wiekszość negatywnych ocen już została tu przedstawiona. Pozdrawiam.
~mjodek
2017-10-05 07:17:14
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: 15
Kasieńko, nie mówi się (po polsku) cytuję: jest uczennicą jednego z liceum w Ząbkowicach Śląskich. Nie wymawia się także (po angielsku) łonder łorld. Nie ma też w polszczyznie formy: piętnaście do siódmej. Szczególnie to ważna uwaga, bo dykcji Twojej nieco brakuje do ideału i swym koszmarkiem językowym podnosisz zbędnie ciśnienie słuchaczom, którzy piętnaście PO siódmej mieli być już w pracy...
~Komentarz został usunięty
2017-10-03 08:25:16
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: -5
Komentarz został usunięty
~ballada
2017-10-03 08:15:26
z adresu IP: (79.189.xxx.xxx)
Ocena: 20
Pani Katarzyno a co złego jest w tym, że ktoś chce zająć się kotami? Dlaczego z taką pogardą Pani to przedstawia? Chce sterylizować, zeby było mniej, resztę jakoś dokarmić i zapewnic na zimę ciepłe miejsce. To są zywe stworzenia... Co w tym złego???
~Sting
2017-10-02 06:31:49
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 20
Pani Kasiu, zanim pani powie coś do słuchaczy, niech pani zapisze to sobie na kartce. Przeczyta. I odpowie sobie na pytanie czy sama chciałaby to pani usłyszeć. Przecież ten tekst o Stingu był ŻENUJĄCY !!!! Ile pani ma lat? To mają być wypowiedzi w publicznej rozgłośni ??? Żeby tak traktować słuchacza. Dno.
~Basta
2017-09-27 17:08:35
z adresu IP: (213.238.xxx.xxx)
Ocena: 63
Kasie, Asie, Julki w tym radiu. Czy to jest jakiś oddział przedszkolny?? Wszystko trzeba zdrabniać , cumciać? Nie można się po ludzku przedstawić ??Słuchać się tego nie da.
~Piotr
2017-09-27 12:40:51
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: -32
A co Panowie w sprawie peletu? Czy jest to dotowane? Z tego co wiem to dobra alternatywa i nie trzeba wcale wymieniać pieca, wystarczy go zmodernizować specjalnym palnikiem. Pozdrawiam!
~Jesień
2017-09-23 08:03:38
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: -20
Właśnie było o zapobieganiu chorobom....Lekarz typowo akademicki...Bla bla. Witamina C, to temat bardzo obszerny, od roku suplementujemy się C Visanto, ale nie przesadzając w ilości, i nie byliśmy u lekarza z żadną infekcją. Odkąd stosujemy suplementy minerałów, to skończyły się problemy z paznokciami, a lekarz domniemał grzybicę, stosowaliśmy w tym celu leki z Niemiec za 500 zł., U dziecka skończyły się problemy z kolanami w związku ze wzrostem ciała.... Warzywa ... Moi kuzyni mają plantację pomidorów i ogórków koło Wrocławia.... Jedna szklarnia dla rodziny, reszta na rynek...Bez komentarza. O jakich minerałach i witaminach w warzywach mòwił ten Pan lekarz....
~Papek
2017-09-20 09:56:45
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: -2
A dzisiaj rano nie było redaktor Kasieńki. Redaktor Tomuś od razu spokojniejszy i nawet momentami dało się go słuchać. Może by tak na stałe zrezygnować z duetów? Odpowiedź na to pytanie znają wszyscy, pewnie nawet pracownicy Radia Wrocław, ale nie prezes Duda.
~Dig
2017-09-19 08:50:27
z adresu IP: (195.182.xxx.xxx)
Ocena: 88
Od pierwszych słów o godzinie 6 przebija się jeden głośny komunikat :my jesteśmy wspaniali, tylko my, my i nikt więcej. Reszta to pikusie, którzy na niczym się nie znają. Potrafią obśmiać kolegę, który właśnie wyszedł ze studia, reportera, który przygotował dla nich materiał, czy bohatera artykułu w gazecie. Że niby tacy śmieszni kabareciarze. He, he, he. Kasia i Tomek Dzień dobry. Kawa, benzyna, żarówki. Jak na stacji benzynowej a nie radiowej. Czekam na promocyjne hot-dogi.
~mjodek
2017-09-19 07:57:09
z adresu IP: (83.7.xxx.xxx)
Ocena: 24
Rano, Zakopower śpiewa "pójdę boso", przejmującą opowieść o śmierci i przechodzeniu na drugą stronę bez majątku, bez rzeczy. Tomuś wykrzyczał radosny komentarz: "no będzie ci zimno chłopie jak pójdziesz na bosaka! hahaha". Brawo panie Tomaszu, brawo za zrozumienie...
~bogusław swidnica
2017-09-17 11:50:50
z adresu IP: (178.37.xxx.xxx)
Ocena: -52
Panie prof. już 3ci rok jka posadziłem borówkę amerykanską i bez efektu-nie rodzi nie kwitnie ,ziemię zakwaszam -urósł krzew już na 1m -co robic?
~Philip
2017-09-15 21:35:18
z adresu IP: (95.89.xxx.xxx)
Ocena: 33
Dear Radio Wroclaw Team, I am an Irish person who bought an apartment in Wroclaw with GetinBank. The usual story is I took out the mortgage in Swiss Franc and despite paying back most of the amount I borrowed, the bank is trying to get me to pay still more than 2 times the original amount I borrowed. Would you be interested in letting me go on air for an interview to discuss this and to give people some hope that we can try to do something against these banks who feel they need to rip people off in the name of profit and greed? I have a lawyer hired and soon will most likely have to take the bank to court as some parts of the contract are questionable. Please advise if you feel this story is of interest to you. Regards, Philip Conroy.
~No No
2017-09-13 09:14:41
z adresu IP: (195.182.xxx.xxx)
Ocena: 117
A jakby tak Kasi i Tomkowi zabrać youtuba, gazety i prognozę pogody, to co by mieli do powiedzenia???
~Gaga
2017-09-06 18:30:52
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 85
Ten utwór nie pochodzi z Innuendo
~mjodek
2017-09-06 10:03:57
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: 18
Wakacyjnie słuchałem audycji porannej, pani red. Katarzyna KASIEŃKA Górna całkiem przyjemnie budziła. Ale teraz, z Tomusiem są jak dzieci na korytarzu szkolnym: rozkrzyczani, rozbawieni sobą, straszni. DO WYGASZENIA, tak jak gimnazja!!!
~Anna
2017-08-23 12:43:57
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 42
Dzień dobry kontynuując temat drogi 451 Oleśnica - Namysłów. Mam pytanie odnośnie ścieżki rowerowej , która byłaby w linii przy drodze,łączącej miasto Oleśnica z działkami, które znajdują się zaraz za miastem, dwoma dużymi zakładami pracy ( powstałymi na tym terenie niedawno) oraz wieś Świerzna. Czy jest możliwe porozumienie Województwa, miasta Oleśnica i gminy Oleśnica. W rozmowach z mieszkańcami ścieżka taka byłaby niezbędna ze względu na bardzo duży ruch kołowy ( dochodzi tutaj do dużej liczby wypadków). Pozdrawiam serdecznie
~Bodzo
2017-08-18 16:45:08
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 45
Gabka
~Ol22
2017-08-09 08:03:00
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: -37
Mialy byc ???????????? a nie znaki zapytania
~Ol22
2017-08-09 08:00:55
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: -68
DZIEN DOBRY PANI KASIU SLICZNIE WYGLADASZ MONIA SERDECZNIE POZDRAWIA Z WROCKA ????????
~Regina
2017-08-08 22:31:37
z adresu IP: (31.1.xxx.xxx)
Ocena: 8
Czy mogłabym prosić o podanie tytułu utworu który był grany dzisiaj ok godz.11:25 do 11:28?Niestety nie jest wskazany w playliście. Dziękuję.
~Andreas
2017-08-08 11:18:27
z adresu IP: (178.212.xxx.xxx)
Ocena: 15
Pani Katarzyno Górna Drzewosz. Symbolem Warszawy jest Syrena z mieczem, a nie sztuczna palma.
~ballada
2017-08-08 09:54:00
z adresu IP: (79.189.xxx.xxx)
Ocena: 38
Cudnie gracie ale dzisiaj to muzyka po prostu pieści moją duszę :) Dziękuję :)
~Vito
2017-08-04 09:12:21
z adresu IP: (37.190.xxx.xxx)
Ocena: 35
Lubię was słuchać i robię to całymi dniami, świetne audycje z których można się sporo dowiedzieć, dużo dobrej muzyki. Ale dlaczego w wiadomościach sportowych słowem nie wspominacie o żużlu ? Kiedyś były transmisje z meczów a teraz nawet nie powiecie że odbywa się mecz na stadionie olimpijskim, żadnych informacji, zapomniana dyscyplina, a na każdym meczu we Wrocławiu prawie komplet kibiców.
~Polonistka
2017-08-01 16:03:11
z adresu IP: (78.10.xxx.xxx)
Ocena: 33
Najprawidłowsza odpowiedź. Takiego sformułowania użyła dzisiaj pani prowadząca poranną audycję. Dlaczego w polskim radiu nie mówi się po polsku?
~pikos
2017-07-26 09:27:49
z adresu IP: (178.43.xxx.xxx)
Ocena: 10
Kochani, jesteście (w wyniku wieloletniej ewolucji) moim radiem pierwszego wyboru. Jak wszyscy krytyczni słuchacze i ja mam czasem uwagi, ale nic to. Jednego jednak nie mogę ścierpieć - zasięgnijcie opinii jakiegoś poważnego autorytetu w sprawie poprawnej odmiany nawy góry, rzeki i klubu sportowego Ślęza. Zęby bolą!!!!!!
~słuchawka
2017-07-24 19:07:24
z adresu IP: (82.143.xxx.xxx)
Ocena: 104
Patrząc na to co się w RW dzieje z perspektywy czasu ( kto przyszedł, kto odszedł, co komu w udziale na antenie przypadło), to widać jak RW poszło na dno, umościło się tam i zalało się betonem w postaci nagrody dla najlepszego radia za format wtórny, nieprzekonujący, toporny i zniechęcający. A skoro na antenie jest miernota bez treści, to filmy z udziałem dziennikarzy nakręcono, bo trzeba słuchaczy osobowościami prezenterów podkarmić. Przestała się liczyć ich praca na antenie, a zaczęto kłaść nacisk na ich PR. To samo dotyczy przyśpiewek słuchaczy z cyklu 'Kooooocham moje RW' granych na antenie. Serio - w poprzedniej odsłonie RW ani filmy ani przyśpiewki nie były potrzebne, bo liczyły się efekty pracy dziennikarzy, a format - nieidealny acz dobry - bronił się sam. Z obecnej ekipy obok M.M.K in plus też wyróżnia się Jerzy Węgrzyn. Innych pozytywów nie dostrzegam.
~WaSo
2017-07-23 11:31:55
z adresu IP: (37.190.xxx.xxx)
Ocena: -43
~bolod ma rację. Lista Przebojów Ludowych jest perełką w ramówce RW. Krzewi w środowiskach wiejskich umiłowanie muzyki, wpływa na ożywienie kulturalne małych społeczności, umacnia więzy itd, To misyjność w czystej formie. Program redagowany jest i prowadzony z nadzwyczajną pasją i znajomością tematu oraz środowiska. Same plusy. A jednak wpis ~boloda jest opatrywany licznymi ocenami negatywnymi. Zastanawiam się, kim są ci malkontenci. Na pewno nie aktywni tu zwolennicy dawnej ramówki. Widzę w nich wrażliwość i dużą znajomość tematyki okołoradiowej. Jeśli tęsknią za Radiem na Cały Rock, to znaczy, że mają wrażliwość muzyczną. Ukierunkowaną, ale mają. Wiedzą, więc, że nie ma lepszych i gorszych gatunków muzyki. Jest muzyka dobra i zła. Kto więc klika negatywy? Bardzo bym chciał się mylić, ale intuicja i wieloletnie doświadczenie podpowiadają mi, że to może być przejaw środowiskowej bezinteresownej zawiści. Majeran-Kokot wystaje z radiowego kotła. Poświadczeniem, że mam rację, będą minusy, które pojawią się przy tym wpisie, bowiem jako chyba jedyny na tym forum, używam rozpoznawalnego nicka. Ukłony!
~Iwona
2017-07-20 10:50:25
z adresu IP: (79.208.xxx.xxx)
Ocena: -18
Pozdrawiam serdecznie moje strony z Hamburga. Dziekuje, za umilanie mi czasu pracy.☺️☺️
~bolod
2017-07-16 08:43:15
z adresu IP: (78.88.xxx.xxx)
Ocena: -76
Przepiękny program radiowy, który tak bardzo promuje i scala społeczeństwo ziemi dolnośląskiej. Pozwala również utrwalić kulturę ludową będącą solą naszej kochanej Ojczyzny. Wielki ukłon w stronę tych, którzy chcą to piękno pokazywać i zapisywać potomnym.
~Natali
2017-07-14 16:30:03
z adresu IP: (178.92.xxx.xxx)
Ocena: -61
I began to listen Wroclaw Radio yesterday.... nice radio... My friend is in Poland.... miss him and would like to send greetings to him Daniel, your Natali is missing you...love you...and waiting for times when we will be together
~Natali
2017-07-14 16:27:20
z adresu IP: (178.92.xxx.xxx)
Ocena: -86
Greetings from Ucraine
~Natali
2017-07-14 16:26:48
z adresu IP: (178.92.xxx.xxx)
Ocena: -78
Hi
~Zazo
2017-07-11 14:25:25
z adresu IP: (78.10.xxx.xxx)
Ocena: -19
Objawienie !!! Nareszcie w Radiu Wrocław duet, którego słucha się z ogromną przyjemnością ! Pani Marta i pan Wojciech. Z klasą, z elegancją słowa, ciekawie i po prostu fajnie. A przede wszystkim bez wrzasku! Można ? Można. Gratulacje! To powinien byc duet, który w Radiu Wrocław budzi ludzi!
~mjodek
2017-07-11 09:52:44
z adresu IP: (217.99.xxx.xxx)
Ocena: 10
Zbliżają się The World Games 2017. Mili redaktorzy i lektorzy Radia Wrocław - jedyna i obowiązująca wymowa pierwszego członu brzmi ŁERLD, nigdy (przenigdy) ŁORLD. To świadczy źle o was lub/i waszych nauczycielach języka angielskiego. Dało się masowo w PRW za starych czasów zastąpić prostacką formę SZTRASBURG poprawnym STRASBURGIEM, da się i teraz. Tylko niech ktoś z was zajmie się tym na kolegium redakcyjnym, proszę ładnie...
~Wijaczesław Arbuzov
2017-07-07 15:34:06
z adresu IP: (206.190.xxx.xxx)
Ocena: -79
Na odsluchane.eu są archiwlane playlisty PRW sprzed zmiany formatu muzycznego z Active Rock na Adult Contemporary w 2016 roku. Na przykład playlista świetnego wieczornego "Mocnego grania" z 2.06. 2015: https://www.odsluchane.eu/szukaj.php?r=60&date=02-06-2015&time_from=20&time_to=0 To były piękne czasy.
~Komentarz został usunięty
2017-07-05 01:39:56
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: -24
Komentarz został usunięty
~Radek
2017-07-01 21:40:20
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: -16
Radio Wrocław, ostatnio słucham Was ze streamingu, moglibyście coś zadziałać, bo streaming z AAC+ jest kiepskiej jakości, syczące głoski odczuwalne są nawet na średniej jakości sprzęcie. Moglibyście pochylić się nad jakością, nad kodekiem - choćby taki OPUS przy odrobinie większym bitrate już byłby dobrym ukłonem w stronę cyfrowych słuchaczy. Rozważcie proszę zmianę.
~AniaŚwiderska
2017-06-24 22:57:14
z adresu IP: (90.156.xxx.xxx)
Ocena: 18
Szanowni Państwo, a może kiedyś bilety na któryś europejski koncert ADELE do wygrania? Gorące błagania! Anna Świderska
~Roman
2017-06-23 08:26:03
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: -78
Witajcie.Fajnie o wszystkim mówicie tylko ani jednego słowa o tym że w sobotę w Leśnicy mamy dużo imprez z okazji Nocy Świętojańskiej.Pozdrawiam.
~Patryk
2017-06-23 07:50:27
z adresu IP: (83.14.xxx.xxx)
Ocena: -19
Witam, chciałbym poinformować, że od wczoraj nie można słuchać radia Wrocław on line, :- (
~Skin
2017-06-22 12:23:11
z adresu IP: (78.10.xxx.xxx)
Ocena: 145
Jaki przemiły poranek! Pani Magdo prosimy częściej :-)
~Obywatel RP
2017-06-16 02:13:53
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 49
ŻĄDAMY DEMOKRACJI ! uwolnić LEGENDARNE POstaCI tych dwóch od 80 mln
~GRAZYNA
2017-06-12 15:36:57
z adresu IP: (46.76.xxx.xxx)
Ocena: 87
APEL O POMOC JESTEM OSOBA BEZDOMNA BEZ RODZINY I ZADNEGO WSPARCIA FINANSOWEGO OD STRONY PANSTWA. NA CHWILE OBECNA PRACUJE JAKO OPIEKUNKA NAD STARSZYMI MOJE WYNAGRODZENIE JEST TAK MALE ZE O WYNAJECIU MIESZKANIA MOGE ZAPOMNIEC A NIE UKRYWAM ZE BAGDZO ZALEZY MI NA MALYM WLASNYM KACIE W KTURYM MOGLABYM SPOKOJNIE ODPOCZAC MAM DUZA SZANSE NA KUPIENIE MALEJ ALTANKI ALE FINANSE MI NIE POMAGAJA A BYLABYM OGROMNIE WDZIECZNA ZA JAKOKOLWIEK POMOC I WSPARCIE. DZIEKUJE P
~GRAZYNA
2017-06-12 15:05:53
z adresu IP: (46.76.xxx.xxx)
Ocena: 39
Witam zwracam sie o pomoc i wsparcie finansowe dla grazyny
~Janek
2017-06-09 21:36:55
z adresu IP: (87.181.xxx.xxx)
Ocena: 2
Jestem z Bolesławca, a słucham Radia Wrocław w Niemczech niedaleko Frankfurtu n/Menem. W Retro Party nie może zabraknąć Sułtanów Swingu zespołu Dire Straits! Pozdrawiam całą redakcję, a w szczególności Pana Jerzego Węgrzyna.
~dyzma
2017-06-03 11:27:46
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 11
do pana Hamburgra, sluchamy od kilku miesiecy radia.wroclaw, sa fajne audycje, ale prosze pana Michala o czujnosc redaktorska, kiedy jedna pani/gosc dzis 3.06.17r. powiedziala ze 4 czerwca byly wolne wybory. To klamstwo, byly one CZESCIOWO wolne w 35% tylko do sejmu Prosze o wyczucie pana redaktora, mimo, a moze tym bardziej , ze jest to program kulinarny pozdr j. snopkowski
~Ewa
2017-05-31 22:13:11
z adresu IP: (195.225.xxx.xxx)
Ocena: 55
Tym razem sekcja "archeo" ze Świętoszowa prosi o "Brown eyed girl", jesteśmy z Wami codziennie przez 8,5 godziny, a może to Wy jesteście z nami, koniec końców razem świetnie nam robota idzie, pozdrowionka!!!
~mjodek
2017-05-31 11:03:49
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: 17
Red. Pietraszek: ogrodnicy w Zamku Książ strzyżą trawę, no dużo roboty mają. Ale i tak - jak na Czecha - całkiem nieźle mówi po polsku. Skąd wiem, że Czech? Bo nikt tak jak oni na świecie nie akcentuje połowy słów na pierwszej sylabie...
~mieszkanka
2017-05-30 13:11:08
z adresu IP: (217.98.xxx.xxx)
Ocena: -32
Witam, szanownych słuchaczy i radio .jestem słuchaczką od jakiegoś czasu i z zazdrością słucham panów Burmistrzów jak chwalą się swoją gospodarnością w miastach . niestety miasto w którym mieszkam Zawidów bardzo odstaje od sąsiadów nawet czasem powiem że wstydzę się że tu mieszkam , jeżeli była by taka okazja może radio by tak zrealizowało reportaż na ten temat bo jest o czym wystarczy przejść się ulicami miasta.
~coto
2017-05-30 08:58:04
z adresu IP: (195.182.xxx.xxx)
Ocena: 52
Co to był za wrzask w dzisiejszym poranku??? To miało być śmieszne? Bo bylo dramatyczne.! Kasiu i Tomku nie potraficie inaczej zwrócić na siebie uwagi? Nitkt, nikt w tym radiu nie wrzeszczy tak jak wy.
~Papek
2017-05-23 09:51:58
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 60
Drodzy Kasiu i Tomku! Czy nie moglibyście każdego dnia w programie porannym być tak spokojni jak dzisiaj po zamachu w Manchesterze? Myślę, że wszystkim wyszłoby to na dobre.
~Koleżanka
2017-05-18 14:53:08
z adresu IP: (217.99.xxx.xxx)
Ocena: 23
Witam. Moja przyjaciółka potrzebuje pomocy finansowej. Jest chora. Czy są ludzie dobrej woli?
~plaku
2017-05-18 11:27:27
z adresu IP: (217.97.xxx.xxx)
Ocena: 30
Dzisiaj zmarł Chris Cornell z Soundgarden i Audioslave a PRW nawet jednego ich kawałka nie puściło. Dramat
~plaku
2017-05-17 10:20:45
z adresu IP: (217.97.xxx.xxx)
Ocena: -30
rozkładu RW ciąg dalszy... teraz najczęściej powtarzanymi słowami jest "bruno mars" :-) makabra
~WOGINI
2017-05-16 22:31:40
z adresu IP: (109.241.xxx.xxx)
Ocena: 23
Z koleżankami w Świętoszowie codziennie przez 8 godz. pracy słuchamy Waszego radia, prosimy o piosenkę "You never can tell", która wszystkich na pewno postawi na nogi i wprawi w cudowny nastrój.
~Tubylec
2017-05-16 16:59:45
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 121
Red. Pietraszek powinien zatrudnić się w Radiu Ołomuniec. Czeski akcent (na pierwszej sylabie) już ma.
~silence
2017-05-16 13:48:34
z adresu IP: (195.182.xxx.xxx)
Ocena: 79
Językowo poranny duet wypada dość słabo. Pani Kasia dzisiaj rano z Kejti Perry zrobila Kati. Wiem, że to szczegol ale to wlasnie szczegoly wplywają na ogol odbioru. Czasami lepiej powiedziec mniej niz za wszelką cenę więcej
~Krzy-krzy
2017-05-15 08:22:50
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 46
"Vaya con Dios – witajcie” – pozdrowił nas tuż po godzinie szóstej rozbrykany prezenter. Rzecz w tym, że hiszpański zwrot „vaya con Dios” używany jest przy pożegnaniu. Dosłownie ten zwrot znaczy: „Idź z Bogiem”. Weź sobie to do serca poranny wesołku. Idź z Bogiem!
~ozimina
2017-05-12 19:35:40
z adresu IP: (37.190.xxx.xxx)
Ocena: 90
Skusił mnie tytuł z portalu RW głoszący wielkimi literami, że red. Basta poleca "Dziś w Retro Party swingujące przeboje wszech czasów !" Włączyłem, trafiłem na "Bo z dziewczynami" w stylu "umta, umta".W USA odnotowano trzęsienie ziemi. To Count Basie, Benny Goodman, Duke Ellington i Glenn Miller przewracają się w grobach.
~Jednopytanie
2017-05-12 14:59:46
z adresu IP: (88.199.xxx.xxx)
Ocena: 41
Czy po tym wszystkim co tu zostalo napisane poranna ekipa nie ma poczucia obciachu? Nie można zmienic kilku elementow? Tak by wszystkim bylo miło :-)
~krótka pamięć ?
2017-05-12 08:08:39
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 107
dziękujemy, wystarczy już ...
~mjodek
2017-05-10 14:45:08
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: -29
A może by pan Filip Marczyński - jak Wojciech Mann w Trójce - mógł poprowadzić jeden poranek w tygodniu? Proszę o kciuk lub/i komentarz.
~qwerty
2017-05-09 14:15:50
z adresu IP: (195.182.xxx.xxx)
Ocena: 29
Radio Wrocław nadaje się do słuchania dopiero po godzinie 9,00 Wcześniej tylko dla bardzo odważnych.
~right
2017-05-09 10:07:53
z adresu IP: (79.188.xxx.xxx)
Ocena: 58
Niestety prawie wszechobecne rozchichotanie na antenie RW przyprawia o mdłości. Schematy programów na zasadzie trzy słowa o temacie i 4 minuty muzyki ala dance (do tego mam wrażenie że w kółko jest to max 5 piosenek) - odrzucają. Ta Pani o poranku całkowita masakra. Dziś stwierdziła, że za jazdę po ścieżkach rowerowych w Jeleniej Górze to Ona "dziękuje". Chyba dla tego,że nie ma pojęcia o tych ścieżkach i prawdopodobnie o rowerze również. Akurat mamy tu rewelacyjne ścieżki 10 razy lepsze od wrocławskich. Szkoda radia.
~147nbv
2017-05-09 07:47:01
z adresu IP: (90.156.xxx.xxx)
Ocena: 119
A czy ktoś wie, gdzie Pan Artur Młyński obecnie będzie prowadził swoje audycje? Która stacja przejęła Pana Artura? A tak przy okazji to muszę przyznać, że faktycznie RW to będzie taki radiowęzeł, bo za chwilę zostaną tylko dzieci w radiu.
~słuchawka
2017-05-06 11:04:40
z adresu IP: (77.65.xxx.xxx)
Ocena: 41
Wyjaławiania RW ciąg dalszy - odszedł Artur Młyński. Szkoda.
~Plus
2017-05-05 17:41:28
z adresu IP: (37.235.xxx.xxx)
Ocena: -35
A mnie się podoba. Nawet jestem zachwycony. Radio Wrocław mnie odmładza i przenosi w czasy szczęśliwości. Mam nastawiony budzik, aby nie przeoczyć początku programu o godzinie 6.00. Właśnie o tej porze wracają dawne wspomnienia… W moim liceum mieliśmy radiowęzeł. Na długiej przerwie, tak miedzy matmą a polakiem, dorywaliśmy się do mikrofonu. Wygłupy szły na całego. Jaja, durnoty, śmieszkowanie takie – jak to rozbrykane małolaty. Hasaliśmy tak, hasali, aż się fizyk zdenerwował. Powiedział: „dosyć tych głupot” i zabrał nam klucz od radiowęzła. Teraz mam w moim radiu tę sama atmosferę. Jeszcze raz dziękuję!
~Komentarz został usunięty
2017-05-05 08:24:26
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 104
Komentarz został usunięty
~yozik
2017-05-04 22:31:31
z adresu IP: (176.109.xxx.xxx)
Ocena: 69
Andamol ja jestem z okolic Jawora( 7 km ) i byłem stałym wręcz namiętnym słuchaczem RW. Troszkę się z Tobą zgadzam, szczypta humoru OK ale NIE Z RW. Gimbaza tam rządzi! Kiedyś to było RADIO. A Ty od kiedy jesteś stałą słuchaczką?
~andamol
2017-05-04 09:40:23
z adresu IP: (78.88.xxx.xxx)
Ocena: -20
Nie podzielam zupełnie opinii Pana Jurka.Troche humoru przy zapowiedziach pogody np w pochmurny dzień jest nader wskazane .Pozdrawiam .stała słuchaczka z Jawora
~Papek
2017-05-01 13:42:38
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: -43
http://www.radiowroclaw. pl/employees/view/8/Tomasz-Duda No ale PR to mają niezły. Szkoda tylko, że pod tymi wszystkim artykułami promocyjnymi, które pojawiły się dzisiaj w związku z rozpoczęciem kampanii reklamowej została wyłączona możliwość dodawania komentarzy. Na pewno jest to zupełny przypadek...
~Jurek
2017-04-29 12:30:39
z adresu IP: (94.42.xxx.xxx)
Ocena: 90
Dziennikarstwo w poranku radia Wrocław ? Papku o czym ty mówisz? Przecież to zwykła didżejka jest, zwykłe zapełnianie czasu antenowego hasłami Kasia i Tomek, dzień dobry, w Raszówce, Zieleńcu i Jeleniej Górze. A i jeszcze pogodę aktualną czytają. Znaczy przekrzykują się w niebogłosy. Bo normalnie jakby przeczytali, to by się nie liczyło. Przede wszystkim trzeba wiedzieć kim się jest. Nie można być rano Kasią i Tomkiem, albo co gorsza Oldsikorhendem i Górnąhontas, a w programach publicystycznych Katarzyną Górną-Drzewosz i Tomaszem Sikorą. Która z tych odsłon jest prawdziwa, która wiarygodna? Ta rozchichotana czy ta poważna ? Na program to trzeba mieć jakiś pomysł, plan, scenariusz. Codziennie, a nie od czasu do czasu. Nie wystarczy podawać czasu i temperatury, potem gadać co mi ślina na język przyniesie, trochę o zamachu - ale tak lajtowo, potem pośmiejemy się z innych, potem coś z gazet, rozmowa dnia, potem Indianie albo para-kabaret i do domu. A nie ! Wróć. Sprawdzimy jeszcze jaki jutro jest dzień i nagramy jakiegoś eksperta przez telefon. Nic nie będzie słychać, ale co tam. Po co zapraszać do studia, za dużo roboty z tym. A i jeszcze kilka fragmentów z filmów przygotujmy - typu ciemność widzę ciemność albo tory były złe. To bardzo, baaardzo oryginalne. A na okrasę trochę dźwięków kurczaczków i jeszcze red Sikora opowie jak pucował jajka swojemu zajączkowi. No boki zrywać. A potem niech nikt się nie dziwi, że do radia trafi kolejna nagroda : najbardziej-niedosłuchania-poranek-w galaktyce-2017. Można zacząć produkcję stosownych jingli. Prawie wszyscy na Karkonoskiej czytają te komentarze,choć większość udaje, że nic o nich nie wie, a jak wie, to twierdzi, że są nieistotne, że upust swoim emocjom dają tu jacyś frustraci. Zamiast na fajce powiedzieć: ej, przystopujcie bo się z was śmieją i w radiu i w środowisku dziennikarskim. Wystarczy mieć w sobie odrobinę pokory. Posłuchać, może ktoś inny ma jednak racje. Ale po co walczyć o słuchacza jak na złość babci można odmrozić sobie uszy i jeszcze bardziej brnąć w to, co krytykowane. Na zasadzie, to ja ci pokaże kto tu rządzi. I żeby była jasność : nie tęsknie za starym radiem Wrocław. Tęsknie za radiem Wrocław na poziomie.
~były słuchacz
2017-04-27 14:48:39
z adresu IP: (89.78.xxx.xxx)
Ocena: 122
Niestety PRW też się skończyło, a w nim dobra muzyka :-(
~Jakijestkonkazdywidzi
2017-04-26 11:49:46
z adresu IP: (195.182.xxx.xxx)
Ocena: 59
Radio Wrocław dziesiąte w rankingu słuchalności we Wrocławiu. 5 procent. Szczegóły na wirtualnych mediach
~Papek
2017-04-21 20:33:23
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 37
Widzę, że komentarze trochę ucichły i nie ma się co dziwić. W końcu ile można pisać o tym samym. Mi też się już odechciewa, mimo że cały czas słucham Radia Wrocław i mógłbym opisywać co ciekawsze kwiatki ze stacji, która niegdyś była poważna. To może małe streszczenie tego co się dzieje, dla tych którzy już dawno zrezygnowali. Pani Kasia w duecie z redaktorem Sikorą jest jakby spokojniejsza niż wtedy gdy była z Pietraszkiem, ale nadal nie jest to poważne dziennikarstwo. Redaktor Obszarny przeszedł już "na ty" ze słuchaczami we wszystkich swoich programach, bo jeszcze jakiś czas temu w "Reakcji 24" wypowiadał się per państwo. Pan Filip Marczyński dalej zachowuje wysoki poziom. Niestety we wtorki i czwartki przygotowuje serwisy drogowe, co moim zdaniem jest obrazą dla takiego dziennikarza. W te same dni w programie popołudniowym rozkrzyczaną panią Martynę zastąpił redaktor Hamburger i jest lepiej, ale nadal luźno i śmiesznie. Jeśli chodzi o profil muzyczny to nastąpiło wyraźne przesunięcie w stronę "złotych przebojów" kosztem najnowszych hitów, czego wyrazem jest piątkowy program redaktora Basty. Tak jak przewidywałem redaktor Skrzyński po powrocie z Warszawy musi też prowadzić inne programy niż sportowe. Dlatego w soboty możemy go usłyszeć w "Popołudniu z gwiazdą". Konkurs z bakiem paliwa wciąż trwa, ale nie jest już tak nachalny, oprócz tego czasami można też wygrać kawę. Stacja promuje się też przy okazji otwarcia linii kolejowej na Wojnów organizując wyścig dziennikarzy do centrum czy jutrzejszych derbów Dolnego Śląska w piłce nożnej. Nie jest to zły pomysł, ale zastanawiam się dlaczego jingle reklamujące te wydarzenia są tak krzykliwe, a dziennikarze wypowiadają się w nich niczym rozentuzjazmowani gimnazjaliści? No cóż, chyba właśnie o to chodziło w nowym Radiu Wrocław. Pozdrawiam wszystkich słuchaczy starego radia, które skończyło się 31 grudnia 2015 roku.
~Ania
2017-04-21 06:19:16
z adresu IP: (188.121.xxx.xxx)
Ocena: 87
Witam, słucham Was codziennie rano, ale już po raz kolejny moja uwagę przykuł ton z jakim ogłaszacie tragedie na świecie. Choćby dzisiaj z uśmiechem na twarzy mówicie o zamachu w Paryżu. Trochę powagi drodzy Państwo, nawet jeśli nie czujecie empati. To nie pierwszy raz kiedy w jednym zdaniu informujecie nas o jakiejś tragedii i przytaczacie zabawna historie. Fajnie, ze macie luz i dobrze się bawicie w pracy, ale bez przesady. Pozdarawiam
~dora
2017-04-20 21:23:48
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 44
jesteście kochani.bardzo,bardzo dziekuje za bilet do teatru.oczywiście mój partner zaskoczony,ale pójdzie.wiedziałam że tylko postawienie go przed faktem zadziała.no i jak nie pójść skoro to bilety od radia Wrocław .:-) uwielbiam Was słuchać.robię to codziennie.pozdrawiam ciepło.:-)
~plmarian
2017-04-20 17:50:20
z adresu IP: (77.254.xxx.xxx)
Ocena: 98
tak w temacie konkursu BAK PALIWA z 20.04. - utwór nr 4 "Tak... tak, to ja...", to nie Republika a Obywatel G.C... dziękuję, pozdrawiam
~MrSmith
2017-04-19 14:34:36
z adresu IP: (87.105.xxx.xxx)
Ocena: 142
Pani Kasiu, tylko proszę się nie obrażać od razu, ale chyba jednak powinna pani zainwestować w lektorat z angielskiego. To tylko i wyłącznie dla pani dobra. Słychać, że pani bardzo się stara i skupia na tych angielskich wyrazach i może dlatego tak często myli się pani w tytułach piosenek. Trzeba tez bardzo mocno popracować nad akcentem. No i absolutnie nie może się pani mylić w nazwiskach wykonawców. Ten Springsteen nie jest znowu taki trudny....
~Marych
2017-04-19 13:29:20
z adresu IP: (77.68.xxx.xxx)
Ocena: 54
Dzisiaj, kilka minut po godzinie 6:00 prowadzący ujawnił, że mu się zaplątały jajka. Np. cóż - to, jeśli chodzi o jakość jego produkcji, wiele wyjaśnia…
~lonia
2017-04-14 15:01:07
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: -58
KOREK NA A4 przy zjezdzie Brzeg-Przylesie
~sssss
2017-04-12 12:20:44
z adresu IP: (195.182.xxx.xxx)
Ocena: 56
Luzing maj relydżyn .....jak długo jeszcze takie kwiatki ???
~easymax
2017-04-10 09:42:01
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: -50
Mili, gdzie można aktualnie słuchać audycji reaktora Jerzego Węgrzyna? Brak mi go bardzo w Radiu Wrocław (tym nowym)?
~Bruno Mars
2017-04-10 00:15:51
z adresu IP: (83.22.xxx.xxx)
Ocena: 103
Gdzie się można zapisać, aby zostać wytypowanym na koncert Bruno Marsa. Ktoś zna więcej szczegółów?
~madmax
2017-04-08 19:37:25
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 25
Fajna dzisiaj ta rozmowa z Organkiem, jechałem z Bolesławca do Wrocławia i cały czas miałem was na głośnikach :))) Gosc jest genialny i uwielbiamy go słuchać z żoną! Pozdro dla całej ekipy. Łukasz
~pol
2017-04-06 19:20:43
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 44
zdarzenie drogowe ul pilczycka i dokerska
~ku pamięci
2017-03-31 20:29:12
z adresu IP: (77.68.xxx.xxx)
Ocena: 52
1. Dzisiaj, przy okazji strajku nauczycieli spod znaku ZNP, wiele mówiono o reformie w oświacie. W związku z nadchodzącą dobrą zmianą polegającą na likwidacji gimnazjów, mam pytanie: czy w powodzi polepszania zniknie też radiowa gimbaza? Czy rozochoceni prymusi, specjalizujący się w kokietowaniu półgłówków (w osobach Kasi i Tomka) znikną z anteny, zostaną cofnięci do podstawówki? Jest jakaś szansa? 2. Kilka dni temu zacytowałem wyrok na słuchaczu Czwórki. Dostał sankcję za nękanie szefowej anteny i personelu. Uwaga! To był stalker. Groził przemocą fizyczną i nawet śmiercią. Nękał telefonami i mailami. Jego przestępcza działalność nie ma się nijak do tego, o czym tu piszemy. Dlaczego to podkreślam? Bo po tym wpisie zaległa tu cisza. Rozumiem, że tutejsi dyskutanci zaopatrzeni w pampersy, słuchają już RW w pokorze i z uwielbieniem.
~zeto
2017-03-29 08:24:17
z adresu IP: (80.50.xxx.xxx)
Ocena: 4
oj panie Sikora coraz niższy poziom.......profanuj symbole chrześcijańskie - sztuka, spal kukłę (ponoć żyda) - za mały wyrok......może czas panie Sikora wyemigrować do Izraela jak panu w tej Polsce tak źle .....mniej wyborczej panie Sikora, mniej wyborczej, ten bunt z powodu wyjścia UK z kołchozu też żałosny
~BanHan
2017-03-25 18:53:53
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: -60
Dziś spotkanie z gwiazdą _ Mietek Szcześniak, ale nie doczekałam się na antenie na żadną piosenkę w jego wykonaniu !!!
~Magda
2017-03-24 11:08:14
z adresu IP: (90.156.xxx.xxx)
Ocena: 87
Ja również proszę o powtórzenie tytułów książek dzisiaj polecanych :):)
~Karol
2017-03-24 10:44:28
z adresu IP: (94.231.xxx.xxx)
Ocena: 156
Bardzo proszę o powtórzenie tytułów książek polecanych obecnie przez pana Łukasza :-)
~Stała sluchaczka
2017-03-21 22:30:01
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: 41
Bardzo proszę o opublikowanie na stronie radia informacji o tym, czy w Górzyńcu kwitną już krokusy, bo nie wiemy czy już jechać, a mamy dosyc daleko. Pozdrawiam.
~nick
2017-03-21 21:20:19
z adresu IP: (90.156.xxx.xxx)
Ocena: 113
Czy ktoś może coś zrobić z tą muzyką w tle w trakcie rozmów / wywiadów? Przecież zamiast słuchać w spokoju rozmowy to muszę filtrować słowa na tle puszczanego w kółko jingla w tle. Włączcie to sobie w studiu w trakcie robienia wywiadu to zobaczymy jak długo pociągniecie. A my musimy tego słuchać na okrągło!!
~Kierowca
2017-03-20 12:55:53
z adresu IP: (78.9.xxx.xxx)
Ocena: -5
Nic normalnie nie można - jak nie ma protestów, blokad drogi nr 8 to już opcja drogi Wrocław - Kudowa Zdr. skurczyła się do opcji "od Łagiewnik w stronę Kudowy obwodnice miast". Co to ma być? W dalszym będą ginąc ludzie i Ziemia Kłodzka będą odcięte od świata ze względu na infrastrukturę drogową. Swoją drogą ciekawe jak ma wyglądać obwodnica np. Barda? Słabi politycy z Ząbkowic, Kłodzka, Kudowy i innych wzdłuż "8" nie mogą nic zrobić w temacie. Okazuje się, że z Dzierżoniowa i tego kierunku lepiej sobie radzą - do Łagiewnik planowana jest droga ekspresowa.
~Kazimierz57
2017-03-19 15:04:36
z adresu IP: (109.197.xxx.xxx)
Ocena: 17
Proszę o informację: kiedy i o której godzinie nadawany jest program - studio 202. Z poważaniem.
~ku pamięci
2017-03-17 10:08:43
z adresu IP: (77.68.xxx.xxx)
Ocena: -49
Gdzieś czytałem ostatnio artykuł, którego autor doszedł do wniosku, że Putin nigdy nie podejmuje decyzji pod naciskiem. Czyli (na zasadzie analogii, ale bez porównań...): krytykując obecną ramówkę i jej wykonawców, konserwujemy słabosieczkę. Po drugie - cytat: Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi-Północ w Warszawie skazał słuchacza radiowej Czwórki na rok i 10 miesięcy pozbawienia wolności za to, że przez rok nękał dyrektor Iwonę Kostkę-Kwiatkowską i pracowników radia - dowiedział się portal W…media Wykonanie kary zawieszono na okres pięciu lat. Mężczyzna tłumaczył przed sądem, że od wielu lat jest fanem PR4 i nie podobały mu się wprowadzane zmiany w programie. Miejmy spakowane przybory toaletowe!
~krzy-krzy
2017-03-17 07:19:20
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 191
Zacznę od usprawiedliwienia, dlaczego, skoro mi się nie podoba RW, nie słucham innego radia. Otóż – nie mam wyboru. Radio Wrocław jest jedynym ogarniającym region i dającym sporą dawkę informacji istotnych dla mieszkańców. Jak przystało na radio publiczne. Teraz jednak te powinności realizuje w dużo gorszym, stworzonym przez siebie klimacie. Słuchaczem Polskiego Radia Wrocław (dlaczego się wstydzicie tego „Polskiego”?) jestem od lat. Słuchanie Poranka było obowiązkowym rytuałem. Dawniej doświadczałem spokoju, rzeczowości, kompetencji i taktu prowadzących – czułem się traktowany z szacunkiem. To było miłe wprowadzenie w dzień. Ponad rok temu szlag to trafił. Teraz jest rozkochana w sobie para (on w sobie i ona w sobie). Irytują. Wdzięczą się. Są nieautentyczni. Ich poprzednicy byli sobą i byli ze mną. Teraz czuję się jak gęś karmiona na siłę dla stłuszczenia wątroby. Karma jest bardzo kiepskiej jakości. Dowcip od siekiery, spoufalają się ze mną wbrew mojej woli, mówią jak do półgłówka. Źle się z tym czuję. Panie dyrektorze Radia Wrocław – Panu to się podoba? Oni trafiają w Pański gust? Bądź Pan mężczyzną i napisz Pan tutaj: „Tak, właśnie to mi się podoba, to mnie bawi, te piosenki nucę, to całe „ujta, ujta” to mój żywioł”. Prosto i węzłowato – jak mawiają Kresowiacy. No to jak? Jest Pan mężczyzną? Ma Pan jaja?
~addario
2017-03-16 10:57:58
z adresu IP: (46.169.xxx.xxx)
Ocena: 67
widziałem spot Muzycznej Bitwy i jest ok, tylko teraz to ten program nie pasuje do tego radia, trochę się pozmieniało. Gdzie to zacięcie rock'owe? Słuchając teraz Radia Wrocław mam odczucie jak bym słuchał jakiejś Eski lub innego Rmffm-u. PORAŻKA !!!
~Olkuszy
2017-03-15 18:57:20
z adresu IP: (5.172.xxx.xxx)
Ocena: -101
Anja Sei super kawałek, oryginalny głos, powiało świeżością. Gdzie Cię można dziewczyno posłuchać na żywo?
~artek
2017-03-14 08:21:22
z adresu IP: (217.96.xxx.xxx)
Ocena: 43
pan Tomek dzis sie nie popisał cytując bzdety za super expressem dotyczące Pawła Kukiza ...pan jest dziennikarzem czy tylko lokalnym bądź co bądź celebrytą? Uwielbiam RW ale proszę być wiarygodnym - odsyłam choćby do profilu FB Pawła Kukiza proszę sprawdzić informacje a potem ewentualnie je podawać, no chyba że RW wpisuje sie o ogólnie panujący ściek informacyjny rodem z TVN - w takim razie dziękuje za uwagę i żegnam
~Komentarz został usunięty
2017-03-14 02:00:11
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: -43
Komentarz został usunięty
~pusia
2017-03-13 09:08:25
z adresu IP: (83.21.xxx.xxx)
Ocena: -30
Cytat ze str. RW: ''Jestem bardzo szczęśliwy i zaskoczony. Odbierając statuetkę trzęsły mi się nogi - opowiadał Mirosław Ostrowski, dyrektor techniczny Radia Wrocław.'' Czysto po polskiemu! Biedne nogi.
~Komentarz został usunięty
2017-03-10 13:23:23
z adresu IP: (217.99.xxx.xxx)
Ocena: -27
Komentarz został usunięty
~mjodek
2017-03-08 08:13:25
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: 52
Panie redaktorze Bartoszu Tomczaku! Aquapark czyta się AKFAPARK. I tylko tak. Pana wersja polszczyzny przewiduje AKŁAPARK. Informuję, że tak może mówić gimbaza, kolejka w sklepie czy chłopaki na przystanku. Dziennikarzowi nie wolno!!! Tak jak stomatolog ma odróżniać górne zęby od dolnych, tak pan - wymowę oficjalną od popularnej, często odstającej od standardów. Język dziennikarski nam psieje, to jasne, ale proszę pana o nieprzyspieszanie tej tendencji.
~pusia
2017-03-05 11:03:59
z adresu IP: (217.99.xxx.xxx)
Ocena: 47
Z całym szacunkiem dla mojej ulubionej Pani Redaktor Małgorzaty Majeran-Kokott: formuła dzisiejszej audycji 10.00-11.00 jest nie do przyjęcia!!! Zwłaszcza w niedzielne przedpołudnie!!!! Co to jest i dla kogo???? Z łezką w oku wspominam dawne, niedzielne audycje z Panią Marią Bierską, którą przy okazji gorąco pozdrawiam.
~mjodek
2017-03-03 19:38:57
z adresu IP: (83.27.xxx.xxx)
Ocena: -72
Powrót duetów po feriach skwituję cytatem z Seksmisji: Lamia, a mogło być tak pięknie.....
~Jeszczeja
2017-03-02 16:38:29
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 91
To jeżeli przy kwestiach poprawności językowej jesteśmy .... Mam ogromną i serdeczną prośbę. Czy pani Kasia mogłaby nie udawać, że zna język angielski? Kiedy zapowiada piosenki uszy więdną......
~prosząca
2017-03-02 16:11:05
z adresu IP: (82.143.xxx.xxx)
Ocena: -19
Czy można poprosić, by duet prowadzący audycję rano mówił po polsku godziny? Słucham radia m.in. po to, by pilnowało mi zegarka, a tu słyszę " trzynaście do siódmej". Usłyszałam "po siódmej" i spanikowałam, ale patrzę na zegarek, a tu tylko za 13 siódma. Może warto, by redaktorzy mówili poprawnie po polsku :)
~Ignorowany
2017-03-02 14:20:55
z adresu IP: (83.27.xxx.xxx)
Ocena: 50
Ile wynosi czas oczekiwania na odpowiedź na maila?
~lukk
2017-03-02 12:03:18
z adresu IP: (109.173.xxx.xxx)
Ocena: 27
Ponieważ mój kolejny wpis dotyczący red. Kazulo (pod tym o Orzeszkowej) został usunięty, napiszę jeszcze raz. Nazywanie przez rzeczonego redaktora Muńka Staszczyka Muńkiem Staśkiem świadczy o tym, że traktuje On słuchaczy jak głupków, którzy i tak nie wiedzą o kogo chodzi, lub co gorsza, On sam nie wie o kogo Mu chodziło. Coś tam dzwoniło, ale w którym kościele.... Z drugiej strony czego można oczekiwać po kimś, kto ma więcej doświadczenia jako barman, czy sprzedawca, niż dziennikarz...
~mjodek
2017-03-01 18:41:03
z adresu IP: (217.99.xxx.xxx)
Ocena: 12
Panie Dudo, na stronie RW zamieszczono reklamę koncertów Voo Voo, Korteza, Edyty Geppert i - o zgrozo! - Jaromira Nohavicy. Po co? Przecież to nie wasz target, to muzyka dla ludzi myślących i wrażliwych. P.S. Będzie można wygrać na tych koncertach bak paliwa? Bo może bym wpadł...
~Słuchacz Sławomir
2017-02-27 13:59:20
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 12
Biorąc pod uwagę profil stacji i źródło jej sukcesów, proponuję zmianę nazwy. Nie Radio Wrocław, tylko Radio BAK .
~Rurku
2017-02-25 12:51:57
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: -120
Możemy sobie tu płakać do spodu.Od poniedziałku ta sama papka personalna co zwykle. To już chyba ostatni dowód na to, że trzeba poszukać innej stacji i przestać się łudzić, że ktokolwiek na serio bierze to co nas boli. To jest komunikat : nie podoba się to żegnam. Załamałem się po tym jak w ramówce znowu widzę duety. I znowu cały dzień będą czytać jedną zagadkę, by rozdać bak paliwa. Radio co to ze smogiem walczy. To jest dramat i tyle.
~lukk
2017-02-24 16:20:55
z adresu IP: (109.173.xxx.xxx)
Ocena: -14
Red. Kazulo - następny "mądry" zwrócił się przed chwilą do słuchacza w te słowy: "poczytaj sobie jakąś Orzeszkową, albo lepiej nic nie czytaj". Moim zdaniem to skandal, żeby dziennikarz radia publicznego w ten sposób zwracał się do słuchacza, przy okazji deprecjonując wybitną pisarkę pozytywistyczną.
~Obcokrajowiec
2017-02-23 21:00:39
z adresu IP: (46.232.xxx.xxx)
Ocena: -36
Pochodzę z Wrocławia i chętnie słuchałem Radia Wrocław. teraz to jest dno i pośmiewisko. Ktoś mi coś odebrał.
~Sis
2017-02-23 09:18:47
z adresu IP: (195.182.xxx.xxx)
Ocena: 120
Gdyby tak było jak zakładasz pani Kasia powinna być rozsądniejsza od pana Tomka i nie poddawać się tej narracji, która drażni wiele osób. Szkoda, że oboje poszli w stronę, która budzi tak wiele negatywnych emocji. Mogłoby być z klasą z korzyścią dla obu stron. Mówiących i słuchających. A zdaje się, że tak nie jest. Chyba, że w poważaniu ma się wiernych słuchaczy i walczy się tylko o nowych, którzy kupią tą taniość. Szkoda. To chyba właśnie pokazuje najnowszy raport słuchalności.
~rtp
2017-02-23 07:17:00
z adresu IP: (37.235.xxx.xxx)
Ocena: 41
Opublikowano (wirtualnemedia) kolejne wyniki słuchalności we Wrocławiu. Radio Wrocław pnie się w gorę. Z 4,7% w ubiegłym miesiącu, dotarło do 5,4%. To znaczy, że nasza batalia o inny (stary) kształt RW jest przegrana. To co my nazywamy obniżeniem poziomu intelektualnego stacji, przypochlebianiem się mało wymagającym gustom, okazuje się skuteczne w walce o słuchacza liczonego na ilość a nie jakość. To jest niewątpliwie odejście od misyjności radia publicznego, ale, poza nami, nikomu to nie przeszkadza. Przez 14 miesięcy dyrekcja Radia Wrocław miała nas w …czarnej dziurze i teraz okazuje się, że rzeczywiście tam jesteśmy. Razem ze swoimi wymaganiami dotyczącymi dobrego warsztatu dziennikarskiego (trzymania czeladników dziennikarskich z dala od niebotycznych dla nich zadań antenowych), traktowania słuchacza z szacunkiem, nie poklepywania nas po plecach, radia z poczuciem humoru Waligórskiego a nie Sikory itd. Ostatnio zapanowała moda na ścinanie drzew. Na początku roku 2016 w eterze ścięto stare drzewo. Teraz każdy słuchacz dostaje po badylu. Popyt rośnie. PS. Nie zgadzam się z dość intensywną krytyką redaktor Katarzyny Górnej (dla wielu, na własne życzenie, Kasi). To nie ona w tym duecie narzuca atmosferę narracji. Nośnikiem irytującej emfazy, wielokrotnie przesadzonej intonacji wypowiedzi, podawania nam do śmiechu rzeczy nieśmiesznych itd., itp., jest kto inny. Wyobraźcie sobie, że zaczepia Was ktoś na ulicy i zwraca się tym właśnie tonem. Ja bym pomyślał, że traktuje mnie jak idiotę. I tak się czuję o poranku. Dixi.
~Qwq
2017-02-21 18:54:40
z adresu IP: (178.37.xxx.xxx)
Ocena: 26
Czy naprawde duety po feriach wrócą?? Czy jest ktoś kto ma sprawdzone info ? Czy można gdzieś zagłosować, żeby chociaż rano zostało tak jak jest? Pani Górna niech sobie tam zbiera tych rodziców czy wymienia młodzież ( choć chyba te programy były tak kiepskie że wyleciały z nowej ramówki ) ale niech nie wraca rano. Czy to jest możliwe ?
~ultranacjonalista
2017-02-20 22:48:32
z adresu IP: (77.252.xxx.xxx)
Ocena: 42
Dr. Kruger prawdę mowi
~pomian
2017-02-20 20:47:50
z adresu IP: (46.41.xxx.xxx)
Ocena: 58
Czytam, czytam i aż serce rośnie. Widzę, że czas powołać klub miłośników płetwala błękitnego i jego Redaktora. Jara Was gimbazowe poczucie humoru? Gratulacje!
~niki
2017-02-20 15:09:57
z adresu IP: (90.156.xxx.xxx)
Ocena: 39
Czy mi się wydaje, czy od czasu radiowej rewolucji 2015/16 ilość zaproszeń kulturalnych jaka pojawia się do rozdania w byłym radiu Wrocław (obecnie radio disco-polo-Wroclove) spadła prawie do zera? Wydaje mi się, że wstyd dawać zaproszenia do rozdania w radiu, w którym poziom kultury nie przekracza gimnazjum? Koniec z promocją ciekawych spektakli w naszym regionie poprzez fundowanie zaproszeń słuchaczom.
~rpf
2017-02-18 01:37:10
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 14
No i proszę. Mamy zmianę muzycznego klimatu stacji. Od przyspiewek spod remizy do radia ze złotymi przebojami na tzw. nomalnym poziomie. Drodzy Państwo, z tego wzoru wychodzi mi, że te blisko 1000 krytycznych opinii, wpisów pozostawionych na stronach Radia Wrocław w końcu zostało jakoś tam zauważone przez decydentów z Karkonoskiej. Brawo przede wszystkim My. Brawo byłoby oficjalnie także dla decydentów, ale oni nigdy nie zechcieli oficjalnie tu nic skomentować, zatem peanow pozwólcie, że nie będzie. Niech padną takie za to słowa: nareszcie, Panowie i Panie, nareszcie!
~Królewna
2017-02-17 07:56:27
z adresu IP: (95.41.xxx.xxx)
Ocena: -125
Jak ulga!!! Słucham mego RADIA!!:) Uważam, że nasze komentarze pomogły. Nawet Kasię Nosowską słyszałam dzisiaj co za posunięcie hahahah
~Das
2017-02-16 12:30:05
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: 12
Można ? Można ! Zobaczcie jak inaczej jest bez wrzaskow i krzyków, bez przeakcentowanych potoków slow jakie wyrzucała z siebie p Górna. To bardzo dobre posunięcie, że nie ma juz jej rano w radio. I pan Marczynski tez fajna zmiana. Nareszcie słuchacie słuchaczy. Super
~lukk
2017-02-15 11:50:03
z adresu IP: (109.173.xxx.xxx)
Ocena: 83
Dla red. Basty Racibórz i Raciborowice (skąd była rozmówczyni) nie stanowią większej różnicy. Nie zreflektował się nawet, gdy w czasie rozmowy, słuchaczka go poprawiła... Widać, szacunek dla własnego audytorium jest obcy temu panu.
~POdstęp jest
2017-02-15 03:17:47
z adresu IP: (141.0.xxx.xxx)
Ocena: 23
kontynuowany BRAKI w paliwie
~-/-
2017-02-14 07:05:08
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 41
Jaka błogość bez Kasienki w poranku !
~mjodek
2017-02-13 17:44:24
z adresu IP: (83.27.xxx.xxx)
Ocena: -168
Moja mama: synku, czyim Misiewiczem jest pan Basta? Hahahaha, ajlowju mamusiu!!!
~Święto Radia
2017-02-13 16:55:55
z adresu IP: (37.190.xxx.xxx)
Ocena: -76
To forum opinii o RW jest trochę jednostronne. Dużo krytyki (słusznej, słusznej), mało pochwał. To jest zrozumiałe. Jak w kabarecie Tey, w którym Smoleń zwracał uwagę na niesprawny traktor, bo miał jedno koło popsute, podczas gdy Laskowik cieszył się trzema kołami dobrymi. Ale dzisiaj (trzynastego lutego) jest proklamowany przez UNESCO Międzynarodowy Dzień Radia. Z tej okazji będę jednostronny, ale w drugą, dobrą stronę. W tym traktorze dobrych kół jest więcej, niż trzy. Oto moje typy (kolejność przypadkowa): Filip Marczyński – rzeczowość, profesjonalizm, wie po co ma język w gębie, kultura przekazu. Małgorzata Majeran-Kokott – człowiek instytucja. Jej ludowe niedziele są popisem znajomości tematu, terenu i osób. Doskonale sprawdza się jako gospodyni programu w którym pojawiają się dolnośląscy ludowi muzykanci i pieśniarze. Ona chyba już po brzmieniu dzwonka telefonu poznaje, że to dzwoni pani Mańcia z Pasikurowic. Czuć, że kocha temat i swoich słuchaczy. Leszek Mordarski – profesjonalizm dziennikowy i historyczny. Cała redakcja przygotowująca serwisy dobrze broni się w czasach filuternej dobrej zmiany. Nie są jednostronni, nie podlizują się powiewowi historii. Grzegorz Chojnowski – kultura, kultura i jeszcze raz kultura. A nawet Kultura. Moim zdaniem mało wykorzystany dla programu regionalnego. Przemysław Gałecki – rozwijający się publicysta polityczny. Coraz kompetentniejszy i dociekliwszy podczas rozmów z polityczną menażerią. Wojciech Janicki – cenię go za usiłowanie trzymania poziomu muzycznego, mimo nałożonego chomąta (słychać, że się wierci, bo mu pokrzykują „wiśta” czy „basta” – jakoś tak). Elżbieta Osowicz – uosobione kompendium wiedzy o służbie zdrowia i okolicach. Jestem pewien, że Pani Redaktor spytana i liczbę grasujących obecnie w regionie wirusów grypy, poda ją z dokładnością do trzech cyferek po przecinku. Maria Woś – najlepsze pióro w Radiu Wrocław. Cała załoga powinna Jej, za doświadczenie radiowe i umiejętności, buty czyścić. Monika Jaworska, a właściwie Monika RAM Jaworska. Poczucie humoru i kompetencja. Budzi jednocześnie respekt, szacunek i sympatię. Marek Zoellner – nieobecny na antenie, ale fantastycznie realizuje się jako twórca portalu RW. Robert Skrzyński – sportu blaski, sportu cienie, wciąż mniej sportu na antenie (ale to chyba nie Jego wina). I jeszcze wielu, wielu innych. Skoro jest tak dobrze, to dlaczego jest tak średnio? No cóż – to nie jest wątek na międzynarodowy Dzień Radia…
~456
2017-02-13 08:27:05
z adresu IP: (90.156.xxx.xxx)
Ocena: 43
Panie Marku - za mjodkiem - proszę o więcej szacunku do słuchaczy. Świetnie, że wróciła Markowa Niedziela, ale nie wrócił stary Redaktor Obszarny. Proszę więcej szacunku i pokory dla słuchaczy a odwdzięczymy się słuchalnością i dobrym sercem dla Pana. Dlaczego cały program ma być kopią tygodniowych programów o pomaganiu? Markowa niedziela była autorskim programem (za starych dobrych czasów) i niech to wróci :)
~krzy-krzy
2017-02-12 18:18:09
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: -45
W niedzielę gościem pierwszego gadanego radia w toku był Krzysztof Kowalewski. Pytany o swe doznania radiosłuchacza powiedział : „ (Denerwuje mnie) nieznośna lekkość bytu.. Jest bardzo wielu (…) prezenterów, którzy są od piątej rano (a może wcześniej) niezwykle dowcipni. To jest tak męczące, głupawe, oni są głupawi w tym wszystkim. Tego się nie da słuchać. Chwila, i trzeba wyłączyć. To jest tak idiotyczne, że aż drażni.(..) To jest sposób mówienia, w jaki te osoby zabierają się do roboty – taki nieznośny. Właściwie wszystko musi być zamienione w ich ustach w pianę, w piankę. Ta pianka wychodzi im oczami, nosem, uszami, oni tak się delektują tym straszliwie. Takich dwóch albo trzech, jak się zejdzie, oooo, to jest wtedy kompletne nieszczęście.” Nie żebym coś sugerował, narzucał skojarzenia… po prostu wybitnego aktora zawsze warto posłuchać…
~Jula
2017-02-12 13:33:05
z adresu IP: (87.105.xxx.xxx)
Ocena: 149
Kasi Górnej nie ma w poranku ?????? Cuuuuudownie !!!!!!!!!!!!! Wreszcie dobrze zacznie się tydzień ! Mam nadzieje ze starszą panią udającą gimnazjalistke na stałe przeniesiono juz na późnowieczorne godziny. O dzięki prezesie !
~mjodek
2017-02-12 12:24:25
z adresu IP: (217.99.xxx.xxx)
Ocena: 62
Nowa Markowa Niedziela.... Pan Obszarny wciąż nam wali na TY. Paaaaanie Maaaarkuuuu :(
~mjodek
2017-02-12 11:51:04
z adresu IP: (217.99.xxx.xxx)
Ocena: 98
NOWA RAMÓWKA, warto wczytać się nieco. Widzę sporo zmian na lepsze. Ale także na gorsze. Taki na przykład pan BASTA ma robotę jak król - codziennie będzie nam serwował aż 3 godziny swojej muzycznej żenady (na ogół 9.00-12.00), z wyjątkiem soboty. Wiadomo, gwiazdy w weekend nie robią... Chyba że na weselach :)
~Papek
2017-02-11 15:38:56
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: -75
http://www.radiowroclaw. pl/articles/view/63386/RETRO-PARTY-Rozdajemy-plyty-Modern-Talking Z panem Bastą będzie ciężko, bo póki co będzie on prowadził program z hitami lat minionych i rozdawał płyty Modern Talking.
~Piotr
2017-02-10 18:08:08
z adresu IP: (89.190.xxx.xxx)
Ocena: 101
Jak już się zapowiada jakaś zmiana, może na plus, może za sprawą komentarzy tutaj wpisywanych to trzeba zacząć do upadłego naciskać na "odsunięcie" albo najlepiej "usunięcie" pana Basty specjalisty od kiepskiej muzyki i chyba częściowo przyczyniającego się do niskich lotów RW. Ja na pewno do tego namawiam Panie Prezesie.
~...
2017-02-10 15:02:03
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: -31
Spokojnie! :D Oto zrzut z ramówki: ///Gramy kulturalnie ///Filip Marczyński ///Zapraszam. Będzie trochę rocka!!!
~...
2017-02-10 12:46:08
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: -28
Poranek bez Kasi Górnej??? Ramówka w tygodniu podaje tylko nazwisko Sikory. Czyżby coś ruszyło?...
~Papek
2017-02-10 11:52:11
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 24
Tymczasem według ramówki powraca "Markowa Niedziela" znana ze starego Radia Wrocław. To największa zmiana na jaką w ciągu ponad roku zgodził się prezes Duda. Zobaczymy jak będzie wyglądał ten program w nowej odsłonie.
~Dudek
2017-02-10 08:12:12
z adresu IP: (195.182.xxx.xxx)
Ocena: -71
Spalony albo ...... CZARNY !!!!! Oto mądrość Kasienki !!!! Powinnaś sie kobieto ze wstydu spalić ! Dno !!!!
~ciekawe
2017-02-10 05:30:12
z adresu IP: (37.190.xxx.xxx)
Ocena: 60
Widzicie tę działalność 37.43...? Wyraźnie w jakiejś firmie nocny stróż ma dostęp do komputerów..
~nie spać!!!
2017-02-10 02:46:10
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: -12
cenorzy !!! czuwać i biegać w RAT na okrągło !!! wielbić PREZIA $ h na dobę ..... włazić do ... środka ,lizzaaaaaććć
~Tomasz Lis
2017-02-10 01:08:40
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: -84
KODujcie a będziecie WOLNI ! tw BOLEK PRZYSIĘGAM WAM,RÓBTA CO CHCETA ! MAM WAS
~Tomasz Lis
2017-02-10 01:07:46
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 46
KODujcie a będziecie WOLNI ! tw BOLEK PRZYSIĘGAM WAM,RÓBTA CO CHCETA ! MAMY WAS
~Tomasz Lis
2017-02-10 01:04:24
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 35
KODujcie a będziecie WOLNI ! tw .BOLEK
~Wojtek
2017-02-08 15:33:01
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: -64
Lubiłem was słuchać, fajna muzyka było wszystko OK. tylko ostatnio waszych wiadomości z tym podkładem ala muzycznym nie da się słuchać, ciekawe kto to wymyślił i po co chyba żebyście stracili słuchaczy.Pozdrawiam Wojtek z Kudowy-Zdrój
~rpf
2017-02-08 13:38:51
z adresu IP: (78.11.xxx.xxx)
Ocena: -159
Królewno, gdyby Redaktorzy takiej pomocy potrzebowali, dziś staliby - podobnie do części aktorów z Teatru Polskiego - pod jednym z gabinetów właściwego dla siebie Decydenta. Rewolucje urządzać mogą młodzi ludzie (o ile w dzisiejszych czasach komukolwiek bunt się opłaca), a nie redaktorzy z wieloletnim stażem i codziennymi finansowymi obciążeniami. Wg mnie ta sprawa jest przegrana. Nikomu, po żadnej ze stron nie zależy już raczej na tym, by kontynuować tzw. złotą tradycję Radia Wrocław. Smutne? Zapewne, ale jednocześnie prawdziwe do bólu.
~Królewna
2017-02-08 11:27:52
z adresu IP: (95.41.xxx.xxx)
Ocena: -49
Witajcie, wszyscy miłośnicy starego, dobrego Radia Wrocław - zastanówmy się czy możemy zrobić coś więcej? Może wsparcie naszych redaktorów na jakimś portalu hmmmm chyba że cos jest a ja nie wiem.
~Uwe
2017-02-07 10:21:49
z adresu IP: (80.187.xxx.xxx)
Ocena: 15
Hallo ich wollte mal nachfragen ob ihr mir bei einer suche nach einer netten Frau namens Marzena-Luna 53 blonde kurze Haare und bankkauffrau ist sie wohnt in oder um Breslau Meine Telefonnummer für germany +49 16092504440 ich sage danke und liebe grüße an euch aus Deutschland
~xxx
2017-02-07 09:03:17
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: 3
Przestałem słuchać RW rok temu, z wiadomych względów, ale czasem zaglądam na stronę i czytam newsy z regionu. Na forum nie wchodziłem co najmniej od maja/czerwca, ale widzę, że tak samo jak wtedy, tak i dziś Słuchacze nie zostawiają suchej nitki na dyrektorze Dudzie i Baście (funkcji z przyzwoitości nie podam). I tak samo jak poprzednio, tak i obecnie poziom arogancji i ignorancji RW jest wręcz niezmierzony!
~Tadek
2017-02-06 15:17:42
z adresu IP: (95.48.xxx.xxx)
Ocena: 101
Brawo PRW-najlepsze antyrządowe radio. Od miesiąca leci reklama z tekstem: "Podatnicy nie marnujcie tego 1 procenta podatku" Rzeczywiście, jeśli nie przekażemy go na organizacje p.p. to dostanie go rząd - ten rząd i pewnie zmarnuje go. WIĘC NIE MARNUJCIE 1 PROCENTA PODATKU.
~Wreszcie!
2017-02-04 08:36:34
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: -74
Taki miły poranek !!!! Bez Kasienki i Tomka !!! Tyle, że to sobota. A w poniedziałek czeka nas znowu chichotliwie-żenujący występ. Szkoda
~Rady dla Dudy
2017-02-03 22:36:52
z adresu IP: (217.99.xxx.xxx)
Ocena: -28
Kochani, tu Mjodek. Proponuję akcję konstruktywną. W ODPOWIEDZI na mój post wpisujmy rady dla red. Dudy - co może i powinien zrobić, aby uratować/odtworzyć Radio Wrocław. Uwaga! - JEDNYM ZDANIEM. Łatwiej zrozumieć. Chcesz napisać więcej - dopisz kolejną odpowiedź. Do dzieła, moi państwo :)
~Królewna
2017-02-03 08:37:11
z adresu IP: (95.41.xxx.xxx)
Ocena: -1
Panie Filipie, mam pewien temat, który budzi moje zdziwienie, wykonuję pracę podczas której zmuszona jestem do spotkań i rozmów z pracownikami urzędów (zmuszona-bo to nie są ludzie skłonni do współpracy)i jestem zszokowana ich podejściem do sprawy, daję im coś co może usprawnić ich pracę przy czym urząd-miasto może zaoszczędzić pieniądze i to nie małe pieniądze a oni nawet bez zapytania rezygnują Nie bo Nie. Chciałam wysłać do Pana wiadomość e-mail ale nigdzie nie znalazłam adresu.
~Królewna
2017-02-03 08:24:18
z adresu IP: (95.41.xxx.xxx)
Ocena: 85
Filip Marczyński - to osoba której bardzo mi brakuję rankiem, 6:00 i miałam pełny obraz tego co się dzieje w mieście i okolicach, potem poruszane sprawy mieszkańców ważne i ważniejsze. Teraz chichot kogoś kto prowokuje mnie do zmiany stacji.
~słuchawka
2017-02-02 19:26:01
z adresu IP: (82.143.xxx.xxx)
Ocena: 7
Kolejny apel do redaktor Malinowskiej : Mówi się "Gośćmi" a nie "Gościami". Bez komentarza....
~&&&&&
2017-01-31 08:34:15
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 73
Dno i kupa mułu te seksualne wycieczki pod adresem pani Joanny przez Kasię.
~Kasia Ż
2017-01-31 08:16:30
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: -61
Nie wiem dlaczego się czepiacie Radia Wrocław... Nie podoba się to nie słuchajcie!!! Mnie się bardzo podoba i lubię zaczynać dzień z Radiem Wrocław i później też często słucham. Pozdrawiam wszystkich
~Maria
2017-01-30 18:31:03
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 123
NIe wiadomo czego słuchać czy wiadomości z drogi czy żenujących żartów prowadzących Kasi i Tomka. Nic ich tak nie bawi jak własne żarty. Masz Papek 1000 % racji.
~Papek
2017-01-30 15:21:22
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 78
http://www.radiowroclaw. pl/articles/view/63012/Radio-Wroclaw-miedzynarodowa-stacja-roku Tutaj link do artykułu jeśli ktoś nie widział. Być może ta nagroda sprawi, że już zawsze wszystkie osoby wyrażające swoje negatywne opinie w komentarzach będą uznane za hejterów, frustratów i maruderów. Ja jednak od publicznego radia oczekiwałbym większej powagi i zwracania się do słuchacza per pan/pani, a nie na ty. Dzisiaj po kilku dniach przerwy słuchałem program poranny w wykonaniu Górnejhontas i Old Sikorhanda. Jakoś mnie nie bawią te ich żarciki z Michasiem Hamburgerem czy innymi dziennikarzami prowadzącymi wiadomości drogowe i codzienne ujeżdżanie koni o zachodzie poranka, ale może jestem dziwny i za stary. Chociaż patrząc w dowód osobisty widzę, że jestem jeszcze przed trzydziestką. W każdym razie pozdrawiam wszystkich miłośników starego Radia Wrocław, którzy od 1 stycznia 2016 r. mają kaca i nie mogą uwierzyć w to co się stało. Nie dajcie sobie wmówić, że jesteście jakimiś wariatami, którym nic się nie podoba. Ja też widzę pewne plusy takie jak lepsza strona internetowa, świetne studio, ciekawe poradniki i audycje wieczorne. Ale gdy przypomnę sobie jak to radio wyglądało jakiś czas temu to czasami chce mi się płakać. Na szczęście myślę o tym coraz rzadziej. Pozdrawiam również dziennikarzy Radia Wrocław, jeśli to czytają. Zarówno tych starych - Wacława Sondeja, Annę Geryn i Piotra Osowicza, jaki i niektórych obecnych - w szczególności Filipa Marczyńskiego. Szacunek dla Pana, że pomimo zwracania się na ty i dziwnych konkursów z bakami paliwa, audycje w Pana wykonaniu, zarówno te w ciągu dnia jak i wieczorna publicystka, trzymają poziom!
~rpf
2017-01-30 11:30:23
z adresu IP: (78.11.xxx.xxx)
Ocena: 64
Za zmiany technologiczne (studio): wielki + (dzień drzwi otwartych pokazał wiele) Za zmiany w tempie prowadzenia narracji: +/- (tak dla wartkiego tempa, nie dla szuflowania głupotami w wykonaniu prowadzących o poranku i popołudniem) Za muzykę: jedynka z wykrzyknikiem (szczególnie pierwsze 6 miesięcy 2016r.) Za treści do g.21:00: trója z wielkim minusem Za treści po g.21:00: mocna czwórka Za brak reakcji na ponad plus/minus 600 wpisów krytycznych wobec nowego profilu radia: brakuje skali, by opisać poziom arogancji Rozumiem, że tą nagrodą można już ostatecznie zatkać gęby wszystkim "frustratom" i "marudom".
~yozik
2017-01-30 08:08:10
z adresu IP: (176.109.xxx.xxx)
Ocena: -124
Nooo. Pierwsze miejsce w Europie. Gratulacje. Ciekawe jakie względy o tym zdecydowały. Moim zdaniem to zasługa Pani Kasieńki i Pana Tomusia. Właśnie jaki kryzys w stacji? Same pozytywne komentarze. Oj ...
~agata
2017-01-26 09:42:30
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: -34
Mam nadzieje że płetwal błękitny o którym tak regularnie informują Kasia i Tomek w końcu dopłynie do radia Wrocław i ich pożre. Albo zabierze na przestworza oceanu i tam ich zostawi na jakiejś bezludnej wyspie. Dzięki temu będziemy pozbawieni żenujących komentarzy, takich jak ten dzisiejszy dotyczący pani Pienkowskiej. Jak pani Kasiu moze pani tak poniżać kobietę? Jak pani moze pozwalać żeby robił to pan Tomek? To niegodziwe. Mam nadzieję że pani, pani Kasiu jest piękna, młoda i taką pani pozostanie do końca życia. A pan Tomek jest wysportowanym przystojnym mężczyzną i też mu tak zostanie co końca życia. To niewiarygodne że dziennikarze Polskiego Radia starają się utrzymywać standardy tabloidu. To co się wydarzyło w czasie dzisiejszego przeglądu prasy nadaje się na skargę do Rady Etyki Mediów. Pani Kasiu wstyd !!!!
~ półptaszek
2017-01-24 08:38:37
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 141
jest Panem Redaktorem inteligentnym najlepszym MAMY pełne zaufanie i słuchamy nie tylko JEGO wysokości
~ półptaszek
2017-01-24 08:37:17
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: -79
jest Panem Redaktorem inteligentnym najlepszym MAMY pełne zaufanie i słuchamy nie tylko JEGO wysokości !
~mjodek
2017-01-23 15:33:47
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: -43
Włączyłem dziś w łóżku, bo leżę na L4: Piotr Pietraszek/// 15:00 - 18:00/// Popołudnie z Radiem Wrocław//// Zapraszam/// ALE DNO, osiedlowy radiowęzeł, żenada regionu. To jest radio za moje podatki???? Panie Duda, weź się pan puknij w głowę, coś pan narobił :( Wiadomości dla kierowców i badziewie, i tak na zmianę. Na moje usprawiedliwienie - jestem chory...
~Ran
2017-01-23 07:44:54
z adresu IP: (195.182.xxx.xxx)
Ocena: 91
Czy pani Kasieńka mogłaby przestać sie drzeć tak z samego rana? Czy w ogóle mogłaby przestać ? Byłbym bardzo wdzięczny
~rpf
2017-01-20 11:54:33
z adresu IP: (78.11.xxx.xxx)
Ocena: -58
Pińcet plus, wyjąłeś mi to zdanie z ust. Dodałbym jeszcze od siebie to: a jak to się ma do promowania biegów i aktywnego stylu życia? Wiadomo, że auto to narzędzie i trzeba nim po prostu dojechać gdzieś. Ale żeby bakami promować się na mieście, czy w regionie, który już i tak jest mocno zakorkowany. Bez sensu.
~pińcet plus
2017-01-19 21:34:53
z adresu IP: (178.37.xxx.xxx)
Ocena: 79
Skoro RW angażuje się w walkę ze smogiem to dlaczego rozdawane jest paliwo do samochodów? Raczej powinno promować się komunikacje publiczną a nie zwiększanie ruchu samochodów!
~słuchawka
2017-01-19 19:37:11
z adresu IP: (82.143.xxx.xxx)
Ocena: 61
Do redaktor Malinowskiej : liczba odtworzeń 2000000 to dwa miliony a nie dwa miliardy. Pomyłka o trzy zera. Ot co.
~Sis
2017-01-17 13:12:43
z adresu IP: (195.182.xxx.xxx)
Ocena: 99
Cała Polska czyta w Raszowce powiedziała dzisiaj Kasieńka . Sorry ale po tym jakiego pani używa języka myśle że pani tam czyta, jeżeli w ogóle. Prezesie słyszysz i nie grzmisz !
~słuchawka
2017-01-16 19:25:31
z adresu IP: (82.143.xxx.xxx)
Ocena: -2
Po roku wprowadzenia tej kompletnie nieprzemyślanej zmiany w RW, mam skojarzenie : RW było lokomotywą która ciągnęła dwa wagony - RAM i RW kultura. Teraz te dwa niszowe wagoniki mają ciągnąć lokomotywę RW którą zabetonowało energią regionu. To się nie uda. Ten plan spalił na panewce. Cała para w gwizdek.
~yozik
2017-01-15 20:30:27
z adresu IP: (176.109.xxx.xxx)
Ocena: 158
Znowu padłem ofiarą dawnego sentymentu i w radio włączyłem RW. Były jakieś wiadomości, pogoda i ... dostałem młotkiem w bańkę! RADIO WROCŁAW nie istnieje. Nie zasługujecie na tą zaszczytną, przez lata pielęgnowaną i budowaną markę i nazwę. Ktoś powinien wymyślić wam jakąś dwu- trzyliterową nazwę, bo plugawić TAKĄ nazwę to szczyt draństwa. Stan samouwielbienia słyszę, że trwa nadal. " ZMIENIAMY SIĘ DLA WAS"- rok temu z takim hasłem startowaliście w eter. No i co z tego wyszło? Kolejna komercyjna stacyjka z festynowymi zapędami. Czekam jeszcze tylko na DISCO POLO w playliście redaktora Basty. Pani Kasieńce i Panu Tomkowi proponuję zakup Pampersów, bo jeszcze trochę i z głośników popłynie żłobkowe GAAA GAAA. Ratują was już chyba tylko te "zbiorniki paliwa". Jak wam nie wstyd żerować na abonamencie. Kończę bo nerwy mi już puszczają.
~----
2017-01-15 18:11:53
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 6
Czy zarząd radia może coś zrobić dla słuchaczy i przenieść panią Katarzynę Górną zwaną Kasią na głębokonocne godziny? Jest tak irytującą i infantylna że bardziej się już chyba nie da! Pani Katarzyno jest pani dorosła niech pani będzie taką na antenie!
~Marianna
2017-01-13 10:13:01
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 125
Radio Wrocław zapowiada , ze będzie przeprowadzać w przyszłym tygodniu pomiary zanieczyszczenia powietrza w regionie .Prosi słuchaczy o zaproszenia . Zapraszamy do Ścinawy k.Lubina . Miasto małe a smog ponoć tu wielki .
~Maria Soltysiak
2017-01-11 18:44:52
z adresu IP: (82.143.xxx.xxx)
Ocena: -61
Szaro pomarańczowy
~Kalamburka
2017-01-10 12:21:31
z adresu IP: (159.205.xxx.xxx)
Ocena: -126
Dzień dobry, czy można znaleźć na stronie archiwalne nagrania Kulturalnego przedpołudnia?
~WaSo
2017-01-06 19:18:14
z adresu IP: (37.190.xxx.xxx)
Ocena: -64
Po dzisiejszym konkursie kończącym Turniej Czterech Skoczni, żałuję, że już nie robię Przeglądu Programów Telewizyjnych. Nasi byli fantastyczni! Pozdrawiam, Wacław Sondej.
~yes
2017-01-04 09:51:07
z adresu IP: (91.7.xxx.xxx)
Ocena: 64
Zamiast ujadać proponuję słuchać młodszej siostry RW, czyli RW Kultura. Tam jest dobra muzyka, nie ma wiadomości, nie usłyszycie bełkotu Kempy i innych polityków oraz Kasieńki. RWK można słuchać na całym świecie w necie.
~Kochamy Was POlacy
2016-12-31 02:20:21
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 91
my KODziarze ! Pozostańcie z nami w 2017
~Papek
2016-12-28 17:58:44
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 317
http://www.radiowroclaw. pl/articles/view/61745/O-mediach-publicznych-w-publicystyce-Radia-Wroclaw-SLUCHAJ Śmiesznie się czuję, gdy słucham Tomasza Sikorę mówiącego o niemieckich mediach publicznych. Szczególnie gdy wspomina o stacjach radiowych na wysokim poziomie, które nie są kierowane do masowego słuchacza. Zestawmy to teraz z tym co zwykle dzieje się w prowadzonym przez niego Poranku z Radiem Wrocław.
~Papek
2016-12-28 17:31:59
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: -88
http://www.krrit.gov. pl/Data/Files/_public/Portals/0/konsultacje/2016/plany-finansowo-programowe/radio-wroclaw-program-regionalny.pdf Porzućcie nadzieję na zmianę jeśli jeszcze ją macie! Zgłoszony do KRRiT plan programowy na 2017 rok nie różni się praktycznie niczym od tegorocznego. Są jednak pewne zmiany. Polecam wyboldowane komentarze od strony 19. Pan prezes Duda chce się utrzymać na stanowisku i dogadać z "dobrą zmianą", dlatego od stycznia w programach historycznych i kulturalnych będzie więcej o najnowszej historii Polski oraz wpływie polskiej kultury na kształt Europy.
~słuchacz 2015
2016-12-27 17:50:33
z adresu IP: (46.41.xxx.xxx)
Ocena: -36
W opublikowanym dzisiaj na portalu wirtualnemedia rankingu poza mizerotą Radia Wrocław jest jeszcze coś istotnego: świetny wynik radia RAM. RAM we wrocławskim pomiarze słuchalności ma prawie o 50% większy udział od Radia Wrocław. Miałem kiedyś okazję (dawno, teraz słucham internetowo poza Polską) być na Karkonoskiej. RAM to dziupelka, ubogi krewny Radia Wrocław. Podobno tylko parę osób. I ta mała grupka ma lepsze wyniki od dużego, dumnego, energicznego i energetycznego radia regionalnego! Śmich na sali (a raczej smutek regionu…). Pani Redaktor Moniko Jaworska – zrób coś Pani z tym!
~Piotr
2016-12-27 11:10:18
z adresu IP: (89.190.xxx.xxx)
Ocena: 32
Ja również z okazji Świąt i zbliżającego się Nowego Roku Życzę PRW aby otrząsnęło się z rocznego zapomnienia, pozbyło się chorych komórek i wróciło na właściwe tory. Brakuje nam Radia które uwielbialiśmy!
~Rozwiedziony z PRW
2016-12-24 11:35:57
z adresu IP: (31.42.xxx.xxx)
Ocena: 12
Przyszedł czas świąt a co za tym idzie i życzeń. Zacznę od życzeń dla tych wszystkich rozwiedzionych z PRW ze względu na chorobę psychiczną na jaką zapadło radio od 1.01.2016. Życzę wam (i sobie) abyśmy obudzili się 01.01.2017 i włączając 102.3 usłyszeli zdrowe stare radio. Aby choroba psychiczna ustąpiła za sprawą jakiegoś cudownego leku... Kolejne życzenia kieruję do rodziny naszego chorego PRW - redaktorów, realizatorów, pracowników technicznych itd. Życzę wam, aby te święta i nowy rok był nowym narodzeniem i aby wasz podopieczny jakim jest PRW dał wam wytchnienie od swoich zachcianek, głupich zachowań i zabaw w grę "jak bardzo potrafisz udawać upośledzonego". Trzecie życzenia kieruję do wirusa, który zaatakował PRW. Droga chorobo PRW pamiętaj, że obecnie nawet raka da się wyleczyć. I życzę leku, który cię pokona... Ostatnie życzenia kieruję do PRW. Zyczę ci moje stare kochane radio, którego nie jestem w stanie od roku słuchać, aby ta choroba psychiczna w końcu cię opuściła. Życzę ci zdrowia psychicznego takiego, które miałeś do kończ roku 2015. I aby ten nowy rok jaki za kilka dni przywrócił to, co było stare. Bo jak mówi przysłowie: Lepsze jest wrogiem dobrego.
~DZIENNIKARZ ROKU 2016
2016-12-22 01:09:29
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 18
Obiektywny jak PO -Kraśko z TVN-u Przemysław Gałecki !
~Breslauer49
2016-12-18 17:11:54
z adresu IP: (95.41.xxx.xxx)
Ocena: -47
Piękne relacje z ESK Wrocław ale nie wiedziałem co dzieje się w San Sebastian. Czyżby tam cisza i brak tzw.imprez. Proszę o podsumowanie : Wrocław zaszalał i się pokazał z najlepszej strony a San Sebastian - czy tam były podobne wydarzenia, czy raczej żałowali kasy. mając 5 najlepszych na świecie restauracji i stąd jadąc na renomie.
~black
2016-12-17 11:59:41
z adresu IP: (46.77.xxx.xxx)
Ocena: 209
Do @Boszka: Ja pracuję w Wielkopolsce a pochodzę z Wrocławia i bardzo mi brakuje PRW z 2015 roku. Nie wiem, co jest takiego ś w i e t n e g o w TEJ odsłonie PRW, jaką prezentuje od stycznia 2016. Słuchałem przez prawie 20 lat do 1 stycznia 2016. Nie potrzeba kolejnej stacji w formacie nadawców z pod znaku kilku wielkich literek ani dj-ów z wiejskich potupajek jako osób kształtujących format muzyczny stacji! *** Szanownej Redakcji PRW życzę przemyślenia swoich kroków podczas nadchodzących Świąt i zauważenia tego, że radio tworzą także wierni Państwu Słuchacze, do których Państwo odwróciliście się plecami.
~Piotr z LwówkA Śląskiego
2016-12-15 13:50:10
z adresu IP: (78.11.xxx.xxx)
Ocena: -62
Co pół godziny nadajecie Państwo PROGNOZĘ POGODY -ok.Ale dlaczego nie podajecie aktualnie występującego ciśnienia atmosferycznego ? Dla nas mete- reopałtów jest to bardzo istotna wiadomość !!!
~bet
2016-12-15 11:49:43
z adresu IP: (82.177.xxx.xxx)
Ocena: -80
pytanie bylo dzis jak powinna byc prawdziwa kobieta ? no coz dla kazdego inna jedni gustuja w delikatnych inni w wulgarnych , wyzywajacych , prawdziwa kobieta powiina byc chyba prawdziwa a nie wymyslona przez wyobrazenia o sobie jako kobiecie pozdrawiam , bet
~rpf
2016-12-13 11:16:17
z adresu IP: (78.11.xxx.xxx)
Ocena: 31
Mjodku, zapomnij o zmianach, przynajmniej w takiej formie, jaką opisujesz. Tylko wymiana osoby u sterów może być gwarantem zmiany, nie znaczy jednak wcale, że na lepsze. Nie przy takim układzie politycznym.
~Mjodek
2016-12-09 15:39:00
z adresu IP: (83.7.xxx.xxx)
Ocena: 71
Ma może ktoś przecieki, czy są szanse na powrót w nowym roku do dawnej świetności Radia Wrocław?... Ktoś to w ogóle rozważa w RW? Do BYĆ w miejsce MIEĆ, to jakości miast ilości, do treści a nie tylko formy?...
~Zdzich
2016-12-09 15:27:34
z adresu IP: (78.10.xxx.xxx)
Ocena: 41
Blokują też adresy IP ale i z tym sobie poradziłem.
~Papek
2016-12-09 14:34:21
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 89
http://www.radiowroclaw. pl/articles/view/61249/Mikolajki-w-Radiu-Wroclaw-Mamy-prezenty Takie to czasy, że niegdyś poważni dziennikarze przebierają się za świętych Mikołajów. Takie to również czasy, że komentarze, które nie były wulgarne, takie jak mój pod tym artykułem są usuwane przez administratora strony internetowej. Prawda w oczy kole.
~Mjodek
2016-12-08 13:24:50
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: 67
Ło Jezu, pozdrawiam wszystkich nauczycieli języka polskiego pani Martyny Czerwińskiej :((( Polskie idiomy są piękne, ale i trudne. Każdy obcokrajowiec to potwierdzi. Za darmo: 1) zima może powiedzieć ostatnie słowo, nie zaś MIEĆ ostatnie ZDANIE. 2) ość nie STOI w gardle, ale coś ością w gardle staje. Proszę szanować polszczyznę, nie traktować jej dowolnie, nie zmieniać i używać wybiórczo jak PiS konstytucji. Pozdrawiam panią i red. naczelnego - SYMBOLE dobrej zmiany w RW. No, jeszcze pan Basta na podium się zmieści ;) No co mnie podkusiło, żeby na chwilę, na momencik, tylko na świetną audycję Pani Redaktor Majeran-Kokott przełączyć się znowu na 102,3???! Mam za swoje. Żenada regionu, moje spostrzeżenia tę tezę tylko potwierdzają.
~Ola
2016-12-08 08:19:44
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: -42
Może już czas na Świąteczną muzykę? Tego brak w rw
~Boszka
2016-12-07 18:31:49
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 94
Cieszę się, że w muzycznym wieczorze jest człowiek Andrzej Staniszewski kochający muzykę!!!! Zna i uwielbia koncerty i muzę!!!! A radio Wrocław jest super słucham często choć mieszkam w Wielkopolsce!!!
~oneself
2016-12-07 15:02:37
z adresu IP: (145.237.xxx.xxx)
Ocena: 149
Nie słucham już Radia Wrocław. A słuchałam przez kilka lat. Tego po prostu nie da się słuchać - muzycznej sieczki. A kiedyś było tak dobrze pod względem muzycznym...
~ do Breslauer49
2016-12-05 08:26:57
z adresu IP: (37.190.xxx.xxx)
Ocena: 24
No to już jest Was troje!
~Breslauer49
2016-12-04 19:52:16
z adresu IP: (46.169.xxx.xxx)
Ocena: 30
Redaktor Sikora i Kasia Górniak prowadzą świetny program pomiędzy 6.oo i 9.oo. Dowcipny - w stylu, który mi bardzo odpowiada.
~Breslauer49
2016-12-04 19:46:18
z adresu IP: (46.169.xxx.xxx)
Ocena: -126
Panie Bartoszu, Niech ten Holub nie chrzani - byłem pierwszy i ostatni raz na meczu Ślaska z Legią na Stadionie Miejskim - przyznam bardziej powodowany chęcią obejrzenia wewnątrz tego obiektu. Takiej indolencji u kopaczy Śląska, brak szybkości - piłka podawana chaotycznie - nie dziwota, że było 0: 3 w ciagu pierwszych pięciu minut a do końca pierwszej połowy 0 : 4. Powinien zasłużenie spaść z ligi i mozolnie wydobywać się od dna. A na stadionie organizować wiecej koncertów zamiast dawać grube miliony nieudolnum kopaczom i tzw. działaczom.
~Bob
2016-12-02 12:25:31
z adresu IP: (62.87.xxx.xxx)
Ocena: -9
Szanowni Panstwo Radiowcy, prosze nie używajcie zwrotu 27 minut do ósmej, a raczej za 27 (minut) ósma. Zawsze tak definiowało się aktualny czas, np za 15... (godzina) 8. W radosnym szczebiocie Redaktorki Prowadzącej "do" jest slyszalne jak "po", a 6 minut o poranku to istotna różnica.
~Redaktor Piętaszek
2016-12-02 01:59:28
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 34
zajada się sałatką z makreli(pikantną) firmy GRALL - reprezentant opozycji tymczasem Pyszczykowski zapisał to w swoim kąciku,, doniesień ,, ale równowaga jest , oni się lubią ,robią w tej samej firmie ,realizują się ,,,,,
~skrupulatny
2016-12-01 12:13:49
z adresu IP: (37.190.xxx.xxx)
Ocena: -154
W codziennym kąciku historycznym, redagowanym z dużym pietyzmem przez redaktora Pyszczkowskiego (mam nadzieję, że nie pomyliłem nazwiska), zabrakło dzisiaj ważnej rocznicy. Ważnej zwłaszcza dla Radia Wrocław i nas – słuchaczy. Otóż 1 grudnia roku 1968 Paprykarz szczeciński otrzymał znak jakości Q. Produkowana przez Przedsiębiorstwo Połowów Dalekomorskich i Usług Rybackich "Gryf" konserwa chroniona jest patentem. Niestety, na rynku są kiepskie podróbki…
~Komentarz został usunięty
2016-11-29 01:22:06
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: -60
Komentarz został usunięty
~Zdziwiony
2016-11-28 06:20:52
z adresu IP: (37.190.xxx.xxx)
Ocena: -169
Wczoraj wicepremier Piotr Gliński jako gość Wiadomości (TVP) ostro pojechał po telewizji rządowej. Krytykował manipulowanie informacji o organizacjach pozarządowych. Padły słowa: "Dom wariatów", "brak profesjonalizmu", "to jest kompromitacja Wiadomości". Pojechał po bandzie zaskakująco mocno. Dziś autor dziennika lokalnego Radia Wrocław mówiąc o godz. 6:00 o tym wydarzeniu, stwierdził: "wicepremier spierał się z prowadzącym". I tyle. Co tak ostro? Nie można było powiedzieć, że "w pochwałach był oszczędny"?
~Papek
2016-11-25 13:48:27
z adresu IP: (83.22.xxx.xxx)
Ocena: 231
Niestety pan redaktor Sikora rozmienił się na drobne. Kiedyś był poważnym dziennikarzem, a teraz zostało z niego takie nie wiadomo co. Niby dalej tworzy reportaże i audycje dla mniejszości niemieckiej, ale w programie porannym jest to zupełnie inny człowiek, który stara się na siłę być wesołym i opowiadać śmieszne historie, które mało kogo bawią. Sztuczność Poranka z Radiem Wrocław prowadzonego przez duet Kasia i Tomek czuje się w każdym ich wejściu antenowym.
~rpf
2016-11-25 12:31:44
z adresu IP: (131.228.xxx.xxx)
Ocena: 112
Pozwolę sobie zacytować swój wpis z forum Wirtualnych Mediów: Radio Wrocław poszło drogą ESKI, ZETKI i innych stacji paroliterkowych. Swoich dotychczasowych słuchaczy mówiąc bardzo, bardzo delikatnie spuścili na drzewo. Na zażalenia, że to nie ten kierunek, że to nie kierunek dla mediów publicznych nikt z ekipy Radia nie odpowiada. W mailach od Pana Prezesa padają okrągłe, nic nieznaczące formułki. Wrocław zapatrzył się na Szczecin, który ma obecnie czterokrotnie wyższą od niego słuchalność i chce być kopią tamtejszego radia. Nie pojmę nigdy, jak można było sprzedać swoją wyjątkowość, pewien wyróżnik za cenę marzeń o byle jakiej komercji. Za rok przekonamy się, kto przy Karkonoskiej był wizjonerem, a kto tylko marzycielem.
~lukk
2016-11-25 09:09:37
z adresu IP: (109.173.xxx.xxx)
Ocena: 142
Oto ukazały się wyniki słuchalności we Wrocławiu za okres maj - październik 2016: http://www. wirtualnemedia. pl/artykul/trojka-liderem-sluchalnosci-we-wroclawiu-tok-fm-awansowalo-na-podium_1 W porównaniu do tego samego okresu 2015: Trójka niezmiennie liderem, TOK FM ze wzrostem o ponad 60%, RAM +50% (!!), Antyradio ponad 130% w górę(!!), Muzo +20%, PRW ze spadkiem -20%. Stacje radiowe grające papkę - bez wyjątku - ze spadkami. Gołym okiem widać dokąd wyemigrowali słuchacze radia na cały rock...
~wk..any o poranku
2016-11-24 19:17:11
z adresu IP: (37.190.xxx.xxx)
Ocena: 37
Czytam na tym portalu: "Tomasz Sikora powalczy o czesko-niemiecką nagrodę dziennikarską ". Życzę Mu jej z całego słuchaczowego serca. Mam nadzieję, że będzie ona powodem refleksji: czy warto całkiem spory dorobek dziennikarza - publicysty rozmieniać każdego ranka na sztucznie brzmiącą chichotliwość połączoną ze szczebiotliwością?
~rpf
2016-11-24 13:03:28
z adresu IP: (194.251.xxx.xxx)
Ocena: 19
U la la. Coż to z