100-metrowy wieżowiec w miejscu stacji benzynowej?

Dorota Kuźnik, mh | Utworzono: 2020-09-29 06:59 | Zmodyfikowano: 2020-09-29 07:00
A|A|A

zdjęcie ilustracyjne: Patrick Müller/flickr.com (Creative Commons)

Magistrat potwierdza, że właściciel terenu wystąpił do gminy z wnioskiem o wydanie zezwolenia na rozbiórkę dotychczas działającej tam stacji benzynowej sieci BP - mówi Tomasz Myszko Wolski z urzędu miasta:

Jak poinformował nas właściciel terenu w lakonicznym komunikacie - wniosek to element zarządzania stacją benzynową. Spółka nadal chce kontynuować działalność stacji benzynowej w tym rejonie. To nie wyklucza oczywiście możliwości sprzedaży terenu z jednoczesnym zawarciem w umowie klauzuli o kontynuacji współpracy, przy okazji budowy w tym miejscu budynku usługowego.

Jak wynika z miejscowego planu zagospodarowania w rejonie dotychczasowej stacji benzynowej może powstać mierzący nawet 100 metrów wysokości budynek. O jego zagospodarowaniu mówi dodaje urzędnik:

Okoliczni mieszkańcy niespecjalnie przerażeni są wysokością obiektu, ale tym że jeśli inwestor wybuduje w miejscu stacji biurowiec, w okolicy zmniejszy się i tak niewielka liczba miejsc parkingowych:

W odpowiedzi na wniosek właściciela, wydział architektury zażądał uzupełnienia dokumentacji, która była niekompletna. Decyzja nie jest na razie znana. Sam właściciel nie poinformował nas o dokładnych planach, zapewnił jednak że chce kontynuować w tym miejscu działalność stacji benzynowej.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama