Słynna klinika bez lekarzy. Wszyscy złożyli wypowiedzenia

Elżbieta Osowicz, GN | Utworzono: 2020-09-30 09:30 | Zmodyfikowano: 2020-09-30 09:32
A|A|A

fot. archiwum Radia Wrocław

Wszyscy specjaliści Kliniki Chirurgii Urazowej i Chirurgii Ręki Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu, która prowadziła pionierskie operacje, złożyli wypowiedzenia z pracy. Ma to być protest przeciwko zmianie na stanowisku szefa kliniki.

Rzeczniczka Uniwersytetu Medycznego Monika Maziak potwierdza jedynie, że konkurs na to stanowisko trwa:

- Dyrekcja szpitala będzie próbowała nakłonić specjalistów do zmiany zdania - mówi rzeczniczka szpitala Monika Kowalska: 

Według naszych informacji komisja rekomendowała na stanowisko szefa kliniki profesora Pawła Reicherta, który pracował dotychczas w Klinice Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu. Załoga chce jednak nadal pracować z profesorem Jerzym Goskiem. Pod jego okiem między innymi specjaliści przeszczepili rękę mężczyźnie, który nigdy jej nie miał. Ostateczna decyzja należy do rektora. Zwolnienia z pracy mają trzymiesięczny okres wypowiedzenia, tak więc na razie w klinice operacje odbywają się zgodnie z planem.

Ostateczna decyzja należy do rektora Uniwersytetu Medycznego. Do czasu rozstrzygnięcia konkursu kliniką kieruje jej dotychczasowy szef.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Freezer
2021-06-01 18:36:00
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 0
W grudniu znajomy miał operację splotu barkowego wykonaną przez nowy zespół... totalna klapa!! Są dramatyczni, do pięt nie dorastają poprzedniemu zespołowi. Teraz czeka na prywatną operację w Orthos u prof Goska. Ludzie, tu nie chodzi o to , żeby dac innym szansę... tu chodzi o to , że nie mają umiejętności i ludzie zostają kalekami!!
~Jarek
2020-09-30 22:59:05
z adresu IP: (77.254.xxx.xxx)
Ocena: 8
Trzeba postawić na to stanowisko kogoś z PiSu, najlepiej by się nie znał na niczym.
~doxa96
2020-09-30 20:24:27
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 2
prof. Reichert to młody utalentowany chirurg, który może ożywić w każdym względzie pracę Oddziału. Nie boi się trudnych przypadków. Może warto dać mu szansę
~Albert
2020-09-30 18:15:24
z adresu IP: (83.4.xxx.xxx)
Ocena: 5
Wszyscy zainteresowani wiedzą, że za tym mianowaniem stoi profesor Dragan a dr hab.Reichert jest i będzie tylko i wyłącznie chorągiewką.I o to jest cały spór.W tle ilość operacji, prywatne praktyki (i związane z tym skierowania do szpitala, itd).Szkoda tylko pacjentów.
~do Antyplatforma
2020-09-30 15:42:10
z adresu IP: (46.171.xxx.xxx)
Ocena: 6
Chyba jednak takim wiecznie niezadowolonym malkontentom jak Ty.Oni są specjalistami.Tak jak już ktoś wyżej napisał mogą otworzyć prywatę i trzepać kasę do oporu!!! A wtedy taka zrzęda jak Ty powie,że pracować na państwowym im się nie chce , tylko kasują ludzi w prywatnym gabinecie!!! Szanujmy naprawdę tych,ktorzy jeszcze chcą w tym kraju pracować i pomagać takim jak Ty.Wiecznie źle!!! Polakom choćby doopy miodem smarował i tak znajdą powód do narzekań!!!!!!!
~nina
2020-09-30 15:31:17
z adresu IP: (185.186.xxx.xxx)
Ocena: 4
może po prostu kończy się umowa dlatego trzeba znów ogłosić konkurs na stanowisko Kierownika - jest to zgodne z postępowaniem na uczelniach. Myślę, że to nie własny interes lekarzy ponieważ każdy z nich może otworzyć swój gabinet i tam zarabiać o wiele więcej.
~fachowiec
2020-09-30 13:54:42
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: 6
Nie znamy sprawy to nie komentujmy. Po co obrażać lekarzy?
~Nie ma tu żadnej sprawy
2020-09-30 12:55:44
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: -5
szefa! Chodzi im wyłącznie o własny interes. Zobaczycie w jakich domach mieszkają i jakimi samochodami jeżdżą. Zarabiają krocie....
~Poco
2020-09-30 12:15:50
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: 0
Pytanie brzmi: Czy skończyła się kadencja szefa? Czy coś działa źle? Jeśli koniec kadencji to ok muszą zrobić konkurs... Jeśli coś działa źle, trzeba to zmienić... No ,ale jeśli żadne z powyższych się nie wydarzyło... To po co zmieniać to co działa dobrze i odnosi sukcesy???
~Kaśka
2020-09-30 11:57:23
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: 12
Napewno lekarze mają powody do tego że chcą być że starym szefem kliniki.Reszte historii każdy sobie odpowie sam pozdrawiam
~Kciuk
2020-09-30 11:52:36
z adresu IP: (89.151.xxx.xxx)
Ocena: 3
Specjaliści szybko znajdą pracę.
~!!!!
2020-09-30 11:27:03
z adresu IP: (46.171.xxx.xxx)
Ocena: 10
Ludzie!!! Wasza ignorancja i wieczna nagonka na medyków sprawi,że będziecie się niedługo leczyć u zielarzy!!!! Co za podły, roszczeniowy naród!!!! W tyłkach się wam poprzewracało!!!!!
~To oni składali przysięgę
2020-09-30 10:52:42
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: -8
Hipokratesa? Z Bogiem lekarze