Tydzień z Noblem, jesień z literaturą, Dzika rzecz (ROZMOWY z Radia Wrocław Kultura)

Grzegorz Chojnowski, Jacek Antczak | Utworzono: 2020-10-09 16:00 | Zmodyfikowano: 2020-10-09 13:59
A|A|A

okładka książki Rafała Księżyka

Tydzień z Noblem, Literacka Jesień we Wrocławiu i premiera "Dzikiej rzeczy" Rafała Księżyka

Naszym gościem Jacek Bierut, poeta, prozaik i szef Wydawnictwo j, które ma właśnie premierę poetycką (autorką Żaneta Gorzka). Na czasie, skoro laureatką najnowszego literackiego Nobla została poetka.

1

2A we Wrocławiu – Mieście Literatury UNESCO nie tylko Tydzień Noblowski (spotkanie z Olgą Tokarczuk już w sobotę), ale w ogóle cała Literacka Jesień pełna spotkań, premier i festiwali (Bruno Schulz. Festiwal, Literacka Nagroda Europy Środkowej Angelus połączona w tym roku z... Festiwalem i Nagrodą Silesiusa). Opowiada Katarzyna Janusik z Wrocławskiego Domu Literatury.

1

2

Rozmawiamy o premierze "Dzikiej rzeczy" (Wydawnictwo Czarne), ale także kilku innych książkach naszego gościa. A jest nim Rafał Księżyk, dziennikarz i krytyk muzyczny, współautor autobiografii Tomasza Stańki, Roberta Brylewskiego, Tymona Tymańskiego, Muńka Staszczyka, Kazika Staszewskiego, Marcin Świetlicki, a także autor esejów "23 cięcia dla Williama S. Burroughsa" oraz "Wywracanie kultury. O dandysach, hipsterach i mutantach". Jego najnowsza książka opowiada o polskiej muzyce w czasach transformacji 1989-1993 roku, w których niebagatelną rolę odegrał Wrocław oraz muzycy i artyści ze stolicy Dolnego Śląska.

1

2Audycja do posłuchania na żywo w każdy czwartek w aplikacjach mobilnych, w odbiornikach z DAB+ oraz na www.radiowroclawkultura.pl.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama