Bolesławiec: Na początku listopada dla zakażonych koronawirusem ruszy nowy oddział szpitala

KM | Utworzono: 2020-10-19 18:47
A|A|A

fot. Piotr Słowiński

Szpital w Bolesławcu to placówka, w której hospitalizowanych jest najwięcej pacjentów zakażonych koronawirusem w zachodniej części woj. dolnośląskiego.

- W poniedziałek w tej lecznicy przebywa 75 pacjentów, z czego 10 na OIOM-ie. Zajęte są wszystkie łóżka - poinformował dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu Kamil Barczyk.

Na przełomie sierpnia i września z inicjatywy władz szpitala rozpoczęła się budowa nowego oddziału dla zakażonych koronawirusem. Obiekt postawiono z kontenerów.

- To budynek w całości przywieziony z niemieckiego Görlizt, gdzie wcześniej też pełnił funkcję szpitala. Jest on wyposażony w niezbędną infrastrukturę - powiedziała Barczyk.

Dyrektor podkreślił, że już w wakacje władze szpitala zdecydowały, że będzie konieczna rozbudowa tej lecznicy. Pierwsi pacjenci z COVID-19 trafią na nowy oddział na początku listopada.

- W pierwszych dwóch tygodniach funkcjonowania nowego obiektu będziemy mogli przyjąć tam 30 pacjentów, później zaś kolejnych 35 - powiedział dyrektor.

Budowę nowego oddziału sfinansowano z pieniędzy własnych szpitala, z budżetu województwa i ze środków unijnych. W poniedziałek na Dolnym Śląsku potwierdzono 406 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. W sumie do tej pory COVID-19 zdiagnozowano u 9810 mieszkańców województwa, z czego 4995 wyzdrowiało. W poniedziałek w dolnośląskich szpitalach leczonych jest 360 osób, u których wykryto zakażenie SARS-CoV-2.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama