Wrocław: 84-letnia matka pomagała synowi w kradzieżach samochodów

PAP,mk | Utworzono: 2020-10-22 16:38
A|A|A

fot. pixabay (zdjęcie ilustracyjne)

Oficer prasowy wrocławskiej policji aspirant sztabowy Łukasz Dutkowiak poinformował w czwartek, że policjanci od dłuższego czasu pracowali nad sprawą kradzieży pojazdów w dzielnicy Krzyki we Wrocławiu. Między innymi zabezpieczyli i przeanalizowali wiele zapisów z kamer monitoringu.

"Mając podejrzenia w stosunku do znanego im z wcześniejszych kradzieży mężczyzny, przystąpili do jego zatrzymania. Materiał dowodowy potwierdził, że podejrzany nie działał sam. Okazało się bowiem, że kradzieży z włamaniem do pojazdów, dokonywał wspólnie i w porozumieniu z 84-letnią matką. Kobieta pomagała synowi obserwując otocznie i ostrzegała go w przypadku pojawiającego się zagrożenia" - powiedział policjant.

Policjant dodał, że udowodniono im pięć kradzieży pojazdów o wartości ponad 110 tys. złotych.

"Sprawdzenia w systemach informatycznych potwierdziły też, że mężczyzna w czasie kradzieży, miał z uwagi na stan zdrowia przerwę w odbywaniu wcześniej zasądzonych kar pozbawienia wolności. Działał tym samym w warunkach wielokrotnego powrotu do przestępstwa" - powiedział policjant.

Decyzją sądu został już tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Natomiast jego 84-letnia matka, odpowie przed sądem z tzw. wolnej stopy. Przestępstwo kradzieży z włamaniem, zagrożone jest karą do 10 lat więzienia.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama