Volley Wrocław zagra o punkty w Kaliszu

| Utworzono: 2020-11-01 07:34

We wtorek wrocławianki powróciły na ligowe parkiety po trzytygodniowej przerwie. Siatkarki podejmowały zespół Energa MKS Kalisz dzięki wykorzystaniu zasady awansu, bowiem początkowo mecz powinien odbyć się w ramach 18. kolejki.

Cztery sety były potrzebne, aby wyłonić zwycięzcę. #VolleyWrocław świetnie rozpoczął, ale później górą okazały się być już przyjezdne (1:3). Tym samym kaliszanki plasują się wysoko, bo na drugim miejscu z dorobkiem 13 punktów. Młoda kadra spisuje się bardzo dobrze i to na nie trzeba będzie uważać w kolejnym, wyjazdowym spotkaniu.

- Już w najbliższą niedziele zagramy mecz rewanżowy w Kaliszu. Mecze bez publiczności na trybunach przywodzą na myśl wspomnienia ze sparingów rozegranych z Kaliszem. Wtedy podobnie w pierwszym spotkaniu nie poszło nam najlepiej. Z kolei w drugim, zakończonym wówczas remisem, prezentowałyśmy się już zdecydowanie lepiej. Mam nadzieję, że tak będzie również w najbliższym meczu ligowym i tym razem to my postawimy kropkę nad „i”. Wierzę, że wrócimy z Kalisza z cennymi punktami do ligowej tabeli. Wtorkowy mecz był bardzo wyrównany, było sporo długich wymian, gdzie więcej szczęścia w kontrataku miały dziewczyny z Kalisza. Uważam, że tak naprawdę to musimy skupić się na naszej dobrej grze i przenieść skupienie z pierwszego seta na pozostałe. Wtedy o wynik będziemy mogli być spokojni - powiedziała przed meczem atakująca #VolleyWrocław, Małgorzata Jasek

Końcowy wynik wtorkowej gry nie jest satysfakcjonujący. Ważny jest jednak sam aspekt powrotu oraz nadzieja na rozgrywanie kolejnych spotkań bez zakłóceń. Sytuacja w lidze jest wciąż dynamiczna i trzeba być przygotowanym na niespodziewane zmiany. Motywacji we wrocławskiej drużynie nie brakuje. Ostatnie dni zostały porządnie przepracowane w kontekście treningowym. Rywal – Energa MKS Kalisz – jest już znany. Rozegranie kolejnego meczu niespełna pięć dni później pozwala na wyeliminowanie i uniknięcie tych samym błędów. Mecz odbędzie się planowo, tzn. w ramach siódmej kolejki TAURON Ligi. Wrocławianki zrobią wszystko, aby przechylić szalę zwycięstwa tym razem na swoją korzyść.

Pojedynek Energa MKS Kalisz – #VolleyWrocław zostanie rozegrany w Arenie Kalisz. Początek spotkania o godzinie 20:30.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.