Michał i Bartosz Curzytkowie pozostają w zespole Betardu Sparty

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2020-11-09 17:00

Bracia Curzytkowie to wychowankowie Stali Rzeszów. Obaj żużlowcy trafili do Betardu Sparty Wrocław przed sezonem 2020. Początkowo rywalizowali w Lidze Juniorów oraz Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów w drużynie ESV Sparta Wrocław. Z czasem starszy z nich, 18-letni Michał, wywalczył sobie miejsce w składzie na mecze PGE Ekstraligi. W sumie wystąpił w 11 spotkaniach i 29 biegach. Zdobył w nich 14 punktów i trzy bonusy, co dało średnią biegową 0,586. Najlepiej spisał się podczas domowego starcia z ROW-em Rybnik, kiedy w trzech wyścigach przywiózł 5 punktów i bonus.

We wrześniu Michał pokazał się z dobrej strony w finale Brązowego Kasku. Na torze w Ostrowie Wlkp. wywalczył piąte miejsce z 10 punktami na koncie.

17-letni Bartosz czeka na swój debiut w PGE Ekstralidze. W zakończonym niedawno sezonie startował tylko w Lidze Juniorów oraz Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów.