Kibice przed telewizorem najchętniej oglądali żużel we Wrocławiu

PP/inf. prasowa | Utworzono: 2020-11-18 13:45
A|A|A

fot. wts.pl

Z raportu PGE Ekstraligi wynika, że wrocławski klub zwyciężył w rankingu najlepiej oglądanych domowych meczów w sezonie 2020. W całym sezonie przed telewizorami zasiadało średnio blisko 152 tys. widzów, by śledzić mecze drużyny ze stolicy Dolnego Śląska. Drugie miejsce w tym zestawieniu zajął Motor Lublin (136 tys.), a trzecie GKM Grudziądz (133 tys.)

Betard Sparta jest też najlepsza w kategorii "oglądalność jednego spotkania".  4 października, gdy wrocławianie mierzyli się na wyjeździe ze Stalą Gorzów przed telewizorami zgromadziło się 249 tys. widzów.

Warto podkreślić, że to nie pierwszy raz, gdy mecz z udziałem Betard Sparty jest najlepiej oglądany. Przed rokiem w tym zestawieniu wygrało spotkanie wrocławskiej drużyny z Falubazem Zielona Góra na Stadionie Olimpijskim (209 tys. widzów).

Skumulowana oglądalność wszystkich meczów PGE Ekstraligi w sezonie 2020 wyniosła ponad 8,6 mln widzów.  Z kolei wszystkie wydarzenia związane z najlepszą żużlową ligą świata w obu stacjach posiadających prawa do transmisji (mecze i magazyny, jak również emisje powtórkowe) obejrzało 12,2 mln widzów.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama