Pierwsze przymrozki za nami. Czy to początek zimy?

Dorota Kuźnik, el | Utworzono: 2020-11-21 10:01 | Zmodyfikowano: 2020-11-21 13:31
A|A|A

archiwum radiowroclaw.pl

Białe trawniki i zaszronione auta - taki prawdziwie zimowy krajobraz przywitał w sobotni poranek wielu mieszkańców Dolnego Śląska, po jednym z pierwszych przymrozków. To jednak nie początek nadchodzącej zimy, a jedynie incydent. W najbliższych dniach synoptycy prognozują temperaturę około 3-4 stopni Celsjusza w nocy i około 8 stopni w ciągu dnia. Michał Mercik, dyżurny synoptyk wrocławskiego IMGW mówi, że na horyzoncie nie widać także śniegu:

Dziś pogodnie, ale zimno - około 4 stopni w ciągu dnia, kolejna noc nie powinna dać już się nam tak we znaki - dodaje Michał Mercik:

Popadać, ale jedynie deszcz, może w niedzielę, a także w nocy z niedzieli na poniedziałek. Kolejne dni prognozowane są bez opadów. Coraz niższe temperatury oznaczają, że więcej osób chce skorzystać z ogrzewalni czy noclegowni. W związku z wytycznymi epidemiologicznymi liczba miejsc w placówkach się zmniejszyła, ale te często rozdają potrzebującym ciepłą odzież. Paweł Trawka z Caritas zachęca do przekazywania ciepłych kurtek, swetrów czy spodni - oprócz odzieży chętnie przyjmowane są także inne przedmioty:

Rzeczy można przynosić do siedziby Caritas na wrocławskim Ostrowie Tumskim, a po wcześniejszym uzgodnieniu również do noclegowni czy ogrzewalni przy ulicy Gajowickiej. 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama