Wezwania na przesłuchania po wrocławskich protestach

Beata Makowska, el | Utworzono: 2020-11-21 13:46 | Zmodyfikowano: 2020-11-21 14:37
A|A|A

zdjęcie ilustracyjne/ archiwum radiowroclaw.pl

Manifestacje odbywają się na ulicach stolicy Dolnego Śląska już od miesiąca. Każdorazowo mundurowi spisują po kilkadziesiąt osób, które, jak tłumaczą funkcjonariusze, łamią prawo. Po największym proteście "zaproszenia" na komisariat otrzymało ponad 100 osób.

Mówił Krzysztof Marcjan z biura prasowego wrocławskiej policji. Tymczasem protestujący zapewniają, że są gotowi na konsekwencje prawne.

Bezpłatną pomoc prawną wszystkim osobom, które otrzymują wezwania zaoferowali wrocławscy prawnicy -informuje adwokat Renata Kopczyk.

Kolejny protest zapowiedziano na 28 listopada.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Jaruzelski+
2020-11-22 07:34:03
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 2
Na dziesięć miesięcy przed wprowadzeniem stanu wojennego gen. Wojciech Jaruzelski prosił, by dać mu szansę. Proponował reformy. Gen. Wojciech Jaruzelski został premierem 11.02.1981. Jego wygłoszony w Sejmie apel o 90 dni spokoju (i towarzyszące mu wystąpienia) zachował się w archiwach Radia Wrocław. Jest datowany na 12.02.1981. Andrzej Albert (Wojciech Roszkowski) tak o tym pisze w swojej „Najnowszej historii Polski 1914-1993”: „Jednym z wicepremierów został Mieczysław Rakowski. W swoim expose Jaruzelski wezwał do zaniechania wszelkich akcji strajkowych. Apel Jaruzelskiego o „90 spokojnych dni” został pozytywnie odebrany w społeczeństwie, które, zmęczone już kryzysem, bałaganem i chwiejną polityką władz, liczyło na to, że premier-generał opanuje erozję systemu władzy oraz zapewni minimum równowagi między rządem i Solidarnością”. Albert zaraz jednak dodaje, że „były to nadzieje płonne”, ponieważ w tym samym czasie „trwały przygotowania do wprowadzenia stanu wojennego”.
~lont
2020-11-22 01:23:20
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: 6
Proponuję takie oto przeredagowanie zdania przedostatniego „Wśród wrocławskich prawników znaleźli się chętni do udzielenia osobom wezwanym bezpłatnej pomocy prawnej” Proszę nie stwarzać wrażenia, że wszyscy wrocławianie i wszyscy wrocławscy prawnicy popierają demonstracje antyrządowe .A osobiste sympatie autorki powinny być jej sprawa prywatną.
~ebtr
2020-11-21 21:41:29
z adresu IP: (46.166.xxx.xxx)
Ocena: -1
Bez adwokata nic się nie opowiada, zwłaszcza organowi z pałami teleskopowymi . Nie przyznaję się nie pamiętam, to jest wasza wersja zdarzeń -koniec wypowiedzi.
~FAJNIE BYŁO ŻYĆ NA ZESZYT
2020-11-21 21:24:13
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: -2
Za rządów Platformy. Ale się usrało, bo przyszło 500 plus i nędza się skończyła.
~TYLKO PIS !!!
2020-11-21 20:47:19
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: -11
Chcesz, aby takie świry Polską rządzili? Brawo policja !!! Jeszcze jakieś pytania?
~Antyplatforma
2020-11-21 19:39:02
z adresu IP: (109.199.xxx.xxx)
Ocena: -3
Karać wszystkich max mandatem.
~Lasto
2020-11-21 19:26:01
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: 0
A co z nauczycielami, rektorami, prezydentami miast, którzy nawoływali młodych i mieszkańców do udziału w Strajku Kobiet - zwalniając z zajęć ?
~Ave Silesia
2020-11-21 19:20:08
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 7
Uwaga pisze tu pisowska farma trolli.
~wrocławianin
2020-11-21 19:18:47
z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
Ocena: -1
Protesty kobiet utrudniają codzienne życie mieszkańców Polski. Takich co utrudniają należy zatrzymać, osądzić i ukarać.
~Młoda
2020-11-21 19:12:02
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: -1
Strasznie się ceregielą z tym lewactwem rozwydrzonym i roszczeniowym. Gonić ich z miasta na cztery wiatry. Głupkowate sztuczne protesty
~BRAWO POLICJA
2020-11-21 19:05:26
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 0
Należy ich ostro karać !!!
~karzeł żoliborski
2020-11-21 18:21:13
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 2
Rzekome łamanie prawa przez protestujących to pikuś w porównaniu do dewastacji kraju, zniszczenia praworządności, skłócenia narodu, bandytyzmu, złodziejstwa, pobłażania pedofilii i wpędzenia w długi przyszłych pokoleń przez tego skarlałego, chamidłowatego, chorego psychicznie łachmyty! A te opłacane trolle co wyją poniżej ze wściekłości to tylko dowód na to, że statek o nazwie ,,bezprawie i niesprawiedliwość’’ idzie na dno! ***** ***!
~Wrocławianin
2020-11-21 17:59:59
z adresu IP: (212.106.xxx.xxx)
Ocena: 5
Dość anarchii na ulicach! Mieszkańcy Wrocławia chcą spokojnie wracać z pracy. Demokracja polega na tym, że mniejszość podporządkowuje się większości.
~Wyszczepić
2020-11-21 17:48:47
z adresu IP: (37.249.xxx.xxx)
Ocena: 3
zdepopulować
~Andzia Makrela
2020-11-21 17:01:48
z adresu IP: (89.151.xxx.xxx)
Ocena: -1
Lamparcica odpowiada za wszystkie marsze. Za wzrost liczby zgonów odpowiadają uczestniczki marszów. Dalsze łazęgowanie w pseudo marszach spowoduje następny wzrost zgonów Polaków za który odpowiada lesba Lemparcica. PS. Może Szurnięta upubliczni adres i inne dane Lemparcicy.
~tutejszy
2020-11-21 16:10:43
z adresu IP: (194.5.xxx.xxx)
Ocena: 4
pełen spontan, radocha i podziekowania sutrykatek z wprowadzenia podwyżek za bilety mpk i nadchodzące kolejne podwyzki opłat miejskich
~najlepszy premier
2020-11-21 15:48:57
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 0
Szpital Narodowy. O co w tym chodzi? O co w tym wszystkim chodzi? „Nie mam pojęcia co chodzi. Szpital narodowy jest doskonale wyposażony. Stoi tam tomograf za kilka milionów złotych, drogie aparaty RTG, maszyna do USG, są nowoczesne respiratory, instalacja tlenowa…” – rozkłada ręce. Doktor M. mówi, że czuje się jak „frajer”. „Przyjechałem tu pomagać, ratować ludzi, walczyć z pandemią. Tymczasem mieszkam w 5 gwizdkowym hotelu, siedzę w pustym szpitalu… Czytam komentarze w internecie. Wyszydzają nas” – ubolewa. Przyznaje, że szydera jest jednak uzasadniona. „Tworzenie szpitala narodowego od początku śmierdziało. Jakby przeanalizować na chłodno można było się domyślić, że chodzi o coś innego niż walka z pandemią” – opowiada. „Wystąpiłem w jakimś propagandowym kabarecie i jestem wściekły, bo mnie oszukano” – podsumowuje. Cały wywiad, wraz ze zdjęciami, w poniższym wpisie red. Pawła Reszki.
~najlepszy premier
2020-11-21 15:45:02
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 4
Obsługi więcej niż pacjentów Podczas ostatniego dyżuru Doktora M. 25 pacjentów obsługiwały 24 osoby z personelu medycznego. A oprócz tego są jeszcze salowe, żołnierze WOT, ochroniarze. Obsługi więcej niż pacjentów. Zdarzało się, że lekarze obsługiwali sektory szpitalne, który były całkowicie puste. Środowisko lekarskie śmieje się, że na Stadion Narodowy trafiają „zdrowi-chorzy”. „Faktycznie kryteria są takie, że pacjent musi mieć covid potwierdzony testem PCR albo antygenowym. Nie może mieć ostrych i przewlekłych stanów klinicznych i chorób współistniejących, nie przyjmuje się z niestabilnością krążeniowo-oddechowa wymagającą intensywnego nadzoru…” – opowiada Doktor M.
~najlepszy premier
2020-11-21 15:38:35
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 3
Wystąpiłem w jakimś propagandowym kabarecie i jestem wściekły, bo mnie oszukano – mówi o tymczasowym szpitalu na Stadionie Narodowym jeden z pracujących tam lekarzy. Lekarz nie chce występować pod nazwiskiem, bo boi się ewentualnych konsekwencji. Rozmowę z nim przeprowadził dziennikarz Paweł Reszka i opublikował na Facebooku. Jak wskazuje „Doktor M.” (tak będzie nazywany), w Szpitalu Narodowym jest najnowszy i najdroższy sprzęt, personel został zakwaterowany na dwóch piętrach luksusowego pięciogwiazdkowego hotelu na Mokotowie. Jego apartament w Regent Warsaw Hotel (dawny Hyatt) jest większy niż prywatne mieszkanie. Teoretycznie jest wszystko jest. Ale nie ma pacjentów.
~inzynier
2020-11-21 15:25:27
z adresu IP: (195.22.xxx.xxx)
Ocena: -1
Art. 51. [Zakłócenie spokoju lub porządku publicznego] § 1. Kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek nocny albo wywołuje zgorszenie w miejscu publicznym, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.
~fachowiec
2020-11-21 15:24:22
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: 1
Protestujący nie łamią prawa, więc policja to sobie może powzywać :)
~Janek
2020-11-21 14:52:17
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 3
Tzn. w jaki sposób łamią prawo?