Premiery Kościelniaka, Szekspir i koncerty online, OPERAcje, kongres kultury (ROZMOWY z Radia Wrocław Kultura)

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2020-11-24 22:00 | Zmodyfikowano: 2020-11-24 20:30
A|A|A

DAB+wtorek od 16:00 i w środę od 9:00, fot. mat. prasowe, fb, skype

Wojciech Kościelniak. Jego 'Przybysz' zrealizowany z rokiem dyplomowym Akademii Teatralnej w Warszawie jest do obejrzenia w ramach odbywającego się online Festiwalu Szkół Teatralnych. Do środy, do godziny 11. Warto skorzystać. Rozmawiamy też o niedawnej premierze 'Wesela' - dyplomu wrocławskiej AST. Oraz o najbliższej premierze 'Pretty Woman' w krakowskim Teatrze Variete.

Wiesław Cichy i Marek Kocot. Taki duet pracuje właśnie nad spektaklem 'Aktorzy przyjechali'. Premiera w programie Festiwalu Szekspirowskiego, oczywiście online. W czwartek. Fot. Ł. Gawroński.

Również Kolektyw KEJOS (Marta Kuczyńska, Jacek Timingeriu) zaprezentuje własną propozycje szekspirowską na tym samym festiwalu, w ten sam dzień. To 'Epitafium błazna'. Fot. FB.

Tomasz Janczak, szef Filharmonii Dolnośląskiej. W piątek koncert online nagrany przez muzyków pandemicznie, czyli sekcjami. Ale Niedokończona Schuberta zabrzmi symfonicznie.

OPERAcje Artystyczne to projekt Stowarzyszenia im. Richarda Straussa. Filmy z udziałem ludzi opery. Jesteśmy m.in. w perukarni czy w najgłośniejszym miejscu operowej orkiestry. Ale są też tematy inne: libretto, opera jako świątynia sztuki lub przedsiębiorstwo, życie artysty. Projekt powstał jako grant Kultury w Sieci. Z nami: Justyna Skoczek, Iryna Zhytynska, Mateusz Wiśniewski.

Wybieramy się na Wrocławski Kongres Kultury. Z Grażyną Górką-Dudek (strona społeczna) i Bartłomiejem Świerczewskim (dyrektorem Departamentu Spraw Społecznych Urzędu Miasta Wrocławia). Kongres od poniedziałku, trwa rejestracja (rzecz jasna wszystko online), warto dołączyć, no i zagłosować w wyborach do Wrocławskiej Rady Kultury.

Zapowiadamy też historyczny (bo onlajnowy) Wieczór Tumski i również po raz pierwszy w formie transmisji z Synagogi Pod Białym Bocianem Koncert Hawdalowy online: MAZL TOV!. Czyli w drugiej części audycji gościem Stanisław Rybarczyk z Fundacji Pro Arte 2002.

Do usłyszenia i zobaczenia w DAB+, aplikacjach mobilnych, na www.radiowroclawkultura.pl.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama