Hit dla Zagłębia! Mistrzynie pokonane

| Utworzono: 2010-10-07 02:10 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Starcie dwóch najlepszych drużyn w kraju było emocjonujące i pełne zwrotów akcji. Długo wydawało się, że to SPR wywiezie z Lubina dwa punkty, ale Zagłębie w drugiej połowie pozbawiło mistrzynie złudzeń.

Zespół Bożeny Karkut rozpoczął mecz bardzo dobrze. Po kwadransie prowadził już różnicą czterech bramek i wydawało się, że lubinianki mają wszystko pod kontrolą. SPR szybko się otrząsnął, poprawił grę w obronie, a w ataku zaprezentował świetną skuteczność. Zagłębie zupełnie się pogubiło i do przerwy przegrywało 12:16.

Na początku drugiej połowy przyjezdne szybko trafiły do siatki i... zupełnie zgasły. Kolejne minuty to popis wicemistrzyń Polski. Miedziowe rzuciły 11 bramek, a rywalki w tym czasie tylko jedną! Zagłębie zdominowało pojedynek i wygrało 25:23.

Po czterech kolejkach zespół z Lubina ma na koncie komplet zwycięstw.

KGHM Metraco Zagłębie Lubin - SPR Lublin 25:23 (12:16)

Zagłębie: Czarna, Maliczkiewicz Tsvirko - Bader 5, Załęczna 5, Pielesz 4, Lisowska 3, Semeniuk-Olchawa 3, Paluch 2, Byzdra, Jelić, Jochymek,

SPR: Baranowska, Jurkowska - Majerek 7, Małek 4, Włodek 4, Repelewska 3, Wilczek 3, Wojtas 1, Marzec 1, Danielczuk, Mihdaliova.