Akademia Piłkarska Śląska Wrocław ma nowego dyrektora

Piotr Pietraszek, slaskwroclaw.pl | Utworzono: 2020-11-25 08:15 | Zmodyfikowano: 2020-11-25 08:15
A|A|A

fot. slaskwroclaw.pl

W akademii WKS-u Leszek Dulat pracuje od lipca 2019 roku. Wcześniej przez pięć lat związany był z Miedzią Legnica jako trener grup juniorskich, koordynator oraz dyrektor tamtejszej akademii.

Leszek Dulat doskonale zna dolnośląskie środowisko piłkarskie - jest prezesem i jednym z założycieli Dolnośląskiego Stowarzyszenia Trenerów Piłki Nożnej. W swojej trenerskiej karierze pracował m.in. w Ślęzie Wrocław, Kuźni Jawor, Lechii Dzierżoniów, Karkonoszach Jelenia Góra, Polonii-Sparcie Świdnica czy Bielawiance Bielawa.

- W ostatnich miesiącach przyjęliśmy założenia, które mają wyznaczać kierunki naszej wspólnej pracy. Kluczową rolę niezmiennie odgrywa połączenie treningów piłkarskich z edukacją szkolną, ale bardzo istotny jest również dla nas indywidualny rozwój zawodników prowadzony w ramach projektu „Future Team”. Od niedawna w akademii korzystamy również z profesjonalnych analiz statystycznych i szkoleniowych. Mamy przekonanie, że dalszy rozwój możliwy jest tylko dzięki konsekwentnej, codziennej pracy - mówił Leszek Dulat po objęciu nowej funkcji w strukturach akademii wrocławskiego klubu.

Nowy dyrektor akademii Śląska ukończył Akademię Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Posiada trenerskie licencje UEFA A oraz UEFA A ELITE YOUTH. Jest również Trenerem Edukatorem PZPN i członkiem Wydziału Szkolenia Dolnośląskiego ZPN.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama