Dla jednych hit, dla innych kit. Kalendarz z Dolnego Śląska robi furorę w sieci

Piotr Słowiński, PP | Utworzono: 2020-11-30 18:05 | Zmodyfikowano: 2020-11-30 18:05
A|A|A

fot. kalendarz Kamosu

Kalendarza nie można już kupić. Zostało tylko kilka pojedynczych egzemplarzy w biurku prezesa. Do Kamosu zaglądają nawet mieszkańcy Warszawy, by to dzieło zdobyć:

Kalendarz wywołał burzę w sieci. Na jego stronach są wyroby mleczarskie, zwierzęta i odwołania do różnych okazji i świąt. Na karcie sierpnia jest hełm powstańca warszawskiego na butelce mleka. Wywołało to komentarze, że takie postawienie sprawy godzi w polskie wartości.

- Ten kalendarz jest dla wszystkich. Dla tych, którzy zrozumieją zawarte w nim przesłanie i dla tych, którzy nie rozumieją nic – mówi jego twórca, grafik Bogdan „Wafel” Kosmalski:

Prezes mleczarni z Kamiennej Góry Jerzy Lelito podkreślił, że niezależnie od tego, jaką kto ma opinie o kalendarzu, kolejne jego karty wywołują uśmiech na twarzy.

Kamiennogórską spółdzielnię mleczarską odwiedził nasz reporter Piotr Słowiński:

Piotr Słowiński rozmawiał także z twórcą kalendarza, grafikiem Bogdanem "Waflem" Kosmalskim:

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Paupaupau
2020-12-12 22:55:23
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 0
Fajny kalendarz, super pomysł. pozdrowienia :)
~Pppp
2020-12-12 22:54:57
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 0
Super kalendarz, świetny pomysł :) pozdrowienia dla autora
~...
2020-12-05 14:55:58
z adresu IP: (188.33.xxx.xxx)
Ocena: 0
Pan artysta słabo znosi krytykę...tyle można wywnioskować...obrazac ludzi ,którym się nie podoba ... słabe ... mleko może daje życie kiedy Człowiek się rodzi ale nie ma nic wspólnego z nabiałem... artysto...
~MarioK
2020-12-01 12:22:29
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 1
Nieważne co si mówi, ważne że się mówi. Kalendarz spełnił swoją rolę rozszedł się jak świeże bułeczki. Milion osób oglądających lepszej reklamy nie mogli wymyśleć.
~fachowiec
2020-12-01 09:14:54
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: 0
Typowy kicz wczesnych lat 90-tych. Kociaki, twaróg i Polska Walcząca :)
~Naprawdę cudeńko!
2020-12-01 09:06:07
z adresu IP: (88.199.xxx.xxx)
Ocena: 1
Ten kalendarz jest brzydki i słaby graficznie. Zatrzymał się we wczesnych latach '90 jak Kamienna Góra, ta mleczarnia i jej prezes. Robienie tematu z niczego. Takie paskutne g.... to może wisieć tylko w niewyremontowanym od 50 lat kiblu jakiejś lokalnej meliny.
~Chata Morgana
2020-12-01 07:37:53
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: -2
Kolejny materiał o niczym. Ciekawe czy redakcja odkryła już związek między swoją aktywnością w zakresie siania koronawirusowej paniki a brakiem sensownych tematów...
~WHO
2020-12-01 00:41:31
z adresu IP: (37.249.xxx.xxx)
Ocena: 1
NWO skowyt dziewietnasty